فلای ژیزر آب فشانی بی نظیر در آمریکا

فلای ژیزر آب فشانی بی نظیر در آمریکا

در ایالت نوادا آمریکا، در شهرستان واشو و در 32 کیلومتری بعد از روستای ترلاک یک جاذبه طبیعی به نام «آب فشان فلای» (Fly Geyser) وجود دارد؛ این پدیدۀ عجیب که بر اثر فعالیت های انسانی رخنمون یافته است، به طور کاملاً اتفاقی در سال 1964، زمانی که کارگران جهت کاوش برای یافتن انرژی با مته حفاری مشغول به حفر چاه بودند، ناگهان سر گشود و با گذشت زمان و به دلیل رسوب املاح معدنی به شکل زیبای کنونی در آمد. بسیاری از بومیان منطقه از وجود این آب فشان بی نظیر مطلع نیستند. این فوارۀ یک و نیم متری طبیعی با رنگ های عجیب و دیدنی، نمایی چشم نواز را پدید آورده است که جاذبه ای جالب برای گردشگران و یکی از جا های دیدنی آمریکا خواهد بود.

علت به وجود آمدن آین جاذبه دیدنی آمریکا چیست؟

بر روی صخره ها و سنگ های این آب فشان، رنگ های زیبایی به وجود آمده است که علت آن وجود جلبک های ترمو فیلیک است که در بدنه سنگ ها و صخره ها رشد کرده است، علاوه بر این، املاح معدنی محلول در آب فشان که از دل سنگ ها بیرون می آید نیز در شکل گیری این طیف رنگی بی نظیر مؤثر می باشد. به وجود آمدن حوضچه های مختلف در اطراف این صخره ها از جذابیت های دیگر این پدیده طبیعی است؛ رنگ های قرمز، سبز و .... رنگ این حوضچه ها را تشکیل داده است.

آبفشان فلای ژیزر از دیدنی های آمریکا

بدون شک، با مراجعه به آژانس های هواپیمایی در شهر نوادا آمریکا می توان با تور ارازن قیمت از این پدیده جالب دیدن کرد.

سفر بانک شما را با این پدیدۀ جدید بیشتر آشنا خواهد کرد.

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 4.83از 5 (6 رای)

نظرات کاربران

raha
در تاریخ: 19:10:27 1399/2/2

به نظرم که خیلی جالبه به خصوص اون جلبک هایی که باعث شدن رنگ سنگ ها تغییر کنن این ترکیب رنگ هایی که کنار هم قرار گرفتن یه زیبایی خاص دلنشینی رو ایجاد کرده باعث شده که ادم رو مجذوب خودش کنه و اب هایی که از لابلای این اب فشان بالا میاد و با این رنگ سنگ ها قاطی میشه زیبای این اب فشان رو چندین برابر میکنه باعث میشه مردم زیادی از اونجا بازدید کنن

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.