علم چگونه نقطه ضد گرانشی عمان را توضیح می دهد؟

علم چگونه نقطه ضد گرانشی عمان را توضیح می دهد؟

منطقه آنتی گراویتی عمان در نزدیکی تووی آتایر / مرباط (Tawi Atair / Mirbat) است و شما می توانید در حالی که به مرباط می روید، آنجا را ببینید. منطقه آنتی گراویتی در صلاله عمان بوده یکی از عجیب ترین و پر بازدیدترین جاهای دیدنی عمان است. اگر از سمت طاقه به طرف مرباط حرکت کنید، به جاده ای پرشیب و کوهستانی خواهید رسید که ماشین ها در آنجا توقف کرده اند. آنچه که سبب جذب جمعیت زیادی به اینجا می شود، جاذبه زمین است. جاذبه زمین در نقطه بر خلاف حالت نرمال است، طوریکه اگر اتومبیل شما خاموش باشد یا آن را در حالت دنده خلاص بگذارید، اتومبیل خود به خود به طرف بالای تپه کشیده می شود! این یک تجربه ای شگفت انگیز و منحصر به فرد است. اتومبیل شما می تواند بدون هیچگونه شتاب یا افزایش سرعت، 40 تا 60 کیلومتر در ساعت حرکت کند.

منطقه ضد گرانشی عمان از جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری عمان

آیا اینجا واقعاً یک منطقه ضد گرانشی است؟

اگر این مکان واقعاً یک نقطه ضد گرانشی بود، مردم باید در اینجا به حالت پرواز در می آمدند و اجسام در هوا به حرکت در می آمدند! اما در واقع این اتفاق رخ نمی دهد؛ بنابراین، گرانش وجود دارد؛ پس چرا بدون اینکه سرعت یا شتابی به اتومبیل اعمال شود، شروع به حرکت می کند؟!
پاسخ به این سؤال این است که منطقه ضد گرانشی صلاله در واقع نقطه ضد گرانش نیست، بلکه گرانش یا جاذبه زمین در اینجا به حدّأکثر خود می رسد و اینجا تپه گراویتی (Gravity Hill) یا پر جاذبه است. ویکی پدیا از این جاذبه دیدنی با عنوان "تپه مغناطیسی" (magnetic hill)، "تپه اسرار" (mystery hill)، نقطه ای از رمز و راز (mystery spot) یا جاده جاذبه (gravity road) یاد کرده است. اینجا جایی است که طرح زمین های اطراف توهم بصری ایجاد می کند و به نظر می رسد که شیب سرازیری به صورت سر بالایی است.

نقطه دقیق آنتی گراویتی صلاله کجاست؟

این نقطه در تپه ها فقط در سمت چپ جاده پس از طی تقریبا 27 کیلومتر از تاگا (Taqa) تا مرباط، در تپه های سمت چپ جاده و پس از چرخش به سمت چپ جاده و طی کردن حدود 1 کیلومتر، دسترسی به نقطه مورد نظر حاصل می شود. به همین ترتیب، می توانید از Tawi Atair Sink Hole نیز به این نقطه دسترسی پیدا کنید.

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 4.88از 5 (8 رای)

نظرات کاربران

سهیل
در تاریخ: 21:11:38 1399/10/11

سلام.گرانش یکی از مهمترین نیروهای جهان می باشد. که بدون نیروی گرانش نه تنها ستارگان و سیارات و…بلکه اتم هائی که امروزه در بدن ما و…اطراف ما وجود دارند نیز شکل نمی گرفتند .این مقاله مطالب بسیار غلمی و اموزشی برای تمام سنین بود به نظرم و دید خیلی ها رو نسبت به قوانین حاکم به جهان بازتر کرد.

ریحان
در تاریخ: 20:47:36 1399/10/2

با سلام به تمام دوستان سفربانکی عزیز و تمام کارکنان وعوامل محترم سایت تفریحی و گردشگری سفربانک من تا به حال نام منطقه ی عمان و ضد گرانشی رو نشنیده بودم خیلی برام جالب و جذاب بود این مقاله واقعا خوشحالم که تونستم با این مکان ها زیبا اشنا بشم و الان خیلی دوست دارم که از نزدیک این مکان های زیبا را ببینم و ازشون بازدید کنم پیشنهاد میکنم حتما از این مناطق دیدن کنید باید خیلی قشنگ و زیبا باشه من که خیلی ازش خوشم اومد راستی تشکر میکنم از مقالتون که خیلی عالی بود😊😊😊🥰🥰

امیرحسین
در تاریخ: 09:42:42 1399/9/5

سلام من این مقاله رو خوندم وهمین اتفاق که ماشین درنقطه ای خاموش و خلاص باشه شروع به حرکت میکنه میخواستم بگم همچین نقطه ای در استان هرمزگان و درشهر رودان هست اگه به شهر بندرعباس اومدید از این نقطه که در رودان هست سوال کنید شمارو راهنمای میکنند دراین نقطه که معروف هست ماشین خود به خود چند متر حرکت میکنه بدون اینکه روشن باشه متاسفانه اماکن این چنین زیاد داریم ولی نمی پردازیم

نسرین سدیدی
در تاریخ: 11:10:13 1399/5/5

سلام ممنون از مقاله تون. تا حالا در مورد منطقه ی عمان و ضد گرانشی نشنیده بودم. چقدر از خوندن این مطلب هیجان زده شدم. خیلی میتونه جالب و حیرت انگیز باشه که ماشین خود بخود به طرف تپه برود و حرکت کنه. وای خیلی دوست دارم برم به این منطقه. در مورد توهم بصری هم باید بگم فوق العاده برام جالب بود. سعی میکنم تصور کنم. اماه از نزدیک تجربه کردن چیز دیگه ای است.

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.