علم چگونه نقطه ضد گرانشی عمان را توضیح می دهد؟

علم چگونه نقطه ضد گرانشی عمان را توضیح می دهد؟

منطقه آنتی گراویتی عمان در نزدیکی تووی آتایر / مرباط (Tawi Atair / Mirbat) است و شما می توانید در حالی که به مرباط می روید، آنجا را ببینید. منطقه آنتی گراویتی در صلاله عمان بوده یکی از عجیب ترین و پر بازدیدترین جاهای دیدنی عمان است. اگر از سمت طاقه به طرف مرباط حرکت کنید، به جاده ای پرشیب و کوهستانی خواهید رسید که ماشین ها در آنجا توقف کرده اند. آنچه که سبب جذب جمعیت زیادی به اینجا می شود، جاذبه زمین است. جاذبه زمین در نقطه بر خلاف حالت نرمال است، طوریکه اگر اتومبیل شما خاموش باشد یا آن را در حالت دنده خلاص بگذارید، اتومبیل خود به خود به طرف بالای تپه کشیده می شود! این یک تجربه ای شگفت انگیز و منحصر به فرد است. اتومبیل شما می تواند بدون هیچگونه شتاب یا افزایش سرعت، 40 تا 60 کیلومتر در ساعت حرکت کند.

منطقه ضد گرانشی عمان از جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری عمان

آیا اینجا واقعاً یک منطقه ضد گرانشی است؟

اگر این مکان واقعاً یک نقطه ضد گرانشی بود، مردم باید در اینجا به حالت پرواز در می آمدند و اجسام در هوا به حرکت در می آمدند! اما در واقع این اتفاق رخ نمی دهد؛ بنابراین، گرانش وجود دارد؛ پس چرا بدون اینکه سرعت یا شتابی به اتومبیل اعمال شود، شروع به حرکت می کند؟! پاسخ به این سؤال این است که منطقه ضد گرانشی صلاله در واقع نقطه ضد گرانش نیست، بلکه گرانش یا جاذبه زمین در اینجا به حدّأکثر خود می رسد و اینجا تپه گراویتی (Gravity Hill) یا پر جاذبه است. ویکی پدیا از این جاذبه دیدنی با عنوان "تپه مغناطیسی" (magnetic hill)، "تپه اسرار" (mystery hill)، نقطه ای از رمز و راز (mystery spot) یا جاده جاذبه (gravity road) یاد کرده است. اینجا جایی است که طرح زمین های اطراف توهم بصری ایجاد می کند و به نظر می رسد که شیب سرازیری به صورت سر بالایی است.

نقطه دقیق آنتی گراویتی صلاله کجاست؟

این نقطه در تپه ها فقط در سمت چپ جاده پس از طی تقریبا 27 کیلومتر از تاگا (Taqa) تا مرباط، در تپه های سمت چپ جاده و پس از چرخش به سمت چپ جاده و طی کردن حدود 1 کیلومتر، دسترسی به نقطه مورد نظر حاصل می شود. به همین ترتیب، می توانید از Tawi Atair Sink Hole نیز به این نقطه دسترسی پیدا کنید.

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 4.88از 5 (8 رای)
کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.