دره مرگ کجای دنیاست؟

دره مرگ کجای دنیاست؟

 «دره مرگ» (Death Valley) را که یکی از شناخته شده ترین مناطق و جاذبه های دیدنی جهان است در آمریکای شمالی جستجو کنید؛ اینجا یک ساختار فرو رفته و گود با طول حدود 225 کیلومتر و روند تقریبی شمالی – جنوبی، در جنوب شرقی کالیفرنیا است. دره مرگ پست ترین، داغ ترین و خشک ترین نقطه در ایالت متحده آمریکا است، زیرا 282 فوت (86 متر) پایین تر از سطح دریا قرار دارد؛ علاوه بر این، این دره از شرق توسط کوه های Black ،Funeral و Grapevine محدود شده است، همه این عوامل سبب شده تا آب و هوای دره تحت تأثیر کوه های اطراف و بارش های کم قرار گیرد و درجه حرارت هوا در تابستان به راحتی به 57 درجه سانتیگراد برسد. فشار هوا نیز در کف دره مرگ mmHg776 است.

تپه های رنگی در دره مرگ

چرا اینجا دره مرگ است؟

شاید این سؤال برای شما پیش آید که چرا این منطقه را «دره مرگ» نام نهاده اند؟ نام این دره توسط گروه هایی از پیشگامان که نخستین بار  در زمستان سال 1849-1850 آنجا کشف کردند، انتخاب شد. تا آنجا که اطلاعات موجود نشان می دهد، یکی از گروه های اکتشافی در اینجا جان خود را از دست دادند.

در ابتدا و در سال 1933 دره مرگ یک بنای یاد بود ملی محسوب می شد تا اینکه در سال 1994 به پارک ملی تبدیل شد. دره مرگ که زمانی مرکز بهره برداری بوراکس بود، در حال حاضر گردشگران و دانشمندان را به خود جذب می کند. حدود 13.650 کیلومتر مربع از این منطقه به عنوان پارک ملّی دره مرگ مشخص شده که بخش عمده آن در کالیفرنیا است.

چرا دره مرگ خطرناک است؟

در ماه های فصل زمستان، دره مرگ می تواند به طور خطرناکی سرد باشد. طوفان هایی که در کوه ها ایجاد می شود، سبب ایجاد سیل های ناگهانی در کف دره می شود. دمای هوا نیز در طول تابستان به °C57 می رسد که این امر سبب مرگ و میر افراد در گذشته شده است.

پارک ملی دره مرگ

بخش اصلی توریستی پارک ملی، Furnace Creek است که در بخش مرکزی پارک واقع شده و شامل نمایشگاه های تاریخی، زمین شناسی و طبیعی است؛ دومین مرکز توریستی در Beatty نوادا است که در خارج از مرز شرقی پارک واقع شده است.

از شکوفایی طغیانی گل ها و گیاهان خودرو در فصل بهار گرفته تا معادن تاریخی، حیوانات وحشی و زیبایی های طبیعی دره مرگ، بازدید از این پارک ملی را برای همه به ویژه علاقه مندان به کویر مهیا می کند. در این پارک مسیرهای پیاده روی، ساختمان ها، و ارودگاه هایی همراه با خدمات آب و تلفن ارائه شده است. در این دره به طور گسترده ای طلا، نقره، مس، تنگستن، سرب، روی، آنتیموان و بوراکس استخراج می شد. آخرین عملیات معدن کاری در سال 2005 متوقف شد. شما می توانید معادن این عناصر با ارزش را ببینید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

پارک ملی دره مرگ

دره مرگ ترکیبی از جاذبه های طبیعی و تاریخی است: حوضه آبریز Badwater پایین ترین نقطه در قاره آمریکای شمالی تا دیدگاه های نفس گیر دره های تنگ و باریک Twenty Mule Team تا قلعه اسکاتی، سبب شده است که هر ساله 800.000 بازدید کننده از طریق تورها از این جاذبه طبیعی بازدید کنند. تورهای پیاده روی و دوچرخه سواری نیز در دسترس هستند؛ چند کیلومتر از جاده را می توان با ماشین سفر کرد. تعداد دیگری از جاذبه های زیبایی که می توان در دره مرگ دید، در ذیل عنوان شده است:

  • در میان 48 کشور مجاور ایالت متحده آمریکا، پارک ملی دره مرگ، بزرگ ترین پارک ملی به شمار می رود. تلماسه های دره مرگ با ارتفاع 205 متر (680 فوت) بلندترین تلماسه های کالیفرنیا هستند.
  • در بخش شمالی پارک با دهانه های آتشفشانی مانند دهانه Ubehebe رو به رو خواهید شد.
  • به طور اسرار آمیزی، سنگ هایی به بزرگی 320 کیلوگرم (700 پوند) در سرتاسر بخش مسطح منطقه می لغزند و حرکت می کنند.
  • جنگل ملی Inyo و کوه Inyo در مرز غربی، درۀ Panamint و حوزه نمکی Slate Range در جنوب غرب و رودخانه Amargosa بخشی از حاشیه جنوب شرق این منطقه را احاطه کرده است.
  • یک عمارت بزرگ به نام قلعه اسکاتی (Scotty’s Castle) که توسط آلبرت جانسون شیکاگو در دهه 1920 ساخته شد.
  • کوه های رنگارنگ و دره های تنگ و عمیق.
  • برجستگی های مضرس یا دندانه دار از جنس نمک.

حرکت سنگ ها در دره مرگ

جاذبه های توریستی اطراف دره مرگ

کینگز کانیون (Kings Canyon) و پارک ملی Sequoia، سایت باستانی ملی Manzanar و محدوده محفاظت ملی Mojave از جمله جاذبه های دیدنی نزدیک به دره مرگ کالیفرنیا هستند. با یک برنامه ریزی دقیق و توجه به جزئیات، امکان بازدید از پارک ملی دره مرگ دره وجود دارد.

 

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 4.90از 5 (10 رای)
کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.