بهترین حراج ها در زمان فستیوال خرید استانبول 2020

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 16 آذر 1399 14
بهترین حراج ها در زمان فستیوال خرید استانبول 2020

سفر به ترکیه در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است و یکی از جذابیت‌های این سفر، جشنواره یا فستیوال خرید استانبول است، پیش تر در مقاله‌ی جشنواره های ترکیه به این جاذبه گردشگری، اشاره کوتاهی شد، اما در این مقاله بیشتر به طور خاص به جشنواره خرید می پردازیم و حضور مرکزهای خرید استانبول را در جشنواره خرید بررسی خواهیم کرد.

مسافرت به استانبول از استقبال زیادی از سمت ایرانیان برخوردار است، اما بهترین وقت حراج چه زمانی است؟ یا بهترین مراکز خرید در کجا قرار دارند؟ ، ارزانترین مراکز خرید در این شهر کدام مراکز هستند و حتی جاهای دیدنی که در نزدیکی فروشگاه ها قرار دارند کدامند؟ برای دانستن موارد بالا با سفربانک همراه باشید.

توجه داشته باشید تخفیف را با اوت لت اشتباه نگیرید، برای اینکه بدانید اوت لت چیست حتما مقاله آن را مطالعه کنید.

بهترین زمان حراج در استانبول ترکیه چه زمانی است

به طور معمول ممکن است هر زمانی که به ترکیه سفر کنید با حراج های فصلی یا مناسبتی روبه رو شوید به همین علت زمان خاصی برای بهترین خرید از ترکیه نمی توان تعیین کرد اما هرساله در اعیاد مسلمانان مانند عید غدیر یا عید قربان، سال نو میلادی و حراج های فصلی یکی از بهترین فرصت ها برای خرید دست می دهد.

فستیوال خرید استانبول

فستیوال خرید استانبول در ماه ژوئن برگزار می شود که بهترین وقت برای خرید به شمار می آید چرا که در کل شهر هیاهوی خاصی برپا است و در اکثر اماکن تخفیفاتی از 30 تا 50 درصد برای خرید پیدا خواهید کرد همچنین رویدادهای سرگرم کننده و آفرهای دیگر نیز به جذابیت و هیجان سفر شما می افزاید. تنها مشکلی که ممکن است در دوره زمانی برگزاری جشنواره خرید ترکیه با آن روبه رو باشید این است که قیمت بلیط استانبول، ارزان نخواهد بود و توراستانبول نیز قیمتی گران تر از زمان های دیگر دارد و هزینه سفر به این شهر بیشتر است. پس بهتر است برای پیدا کردن بلیط ارزان بیش از پیش جستوجو کنید تا هزینه های سفر به ترکیه را کمی کاهش دهید.

علاوه بر ویژگی های بالا، شهر، درطول یک ماه برگزاری این جشنواره، شهر غرق در شور و شادی است و برگزاری تعداد زیادی از جشنواره ها، مسابقات، کنسرت ها، نمایش های خیابانی و تئاتر های مدرن برای بازدید کنندگان سرگرمی های زیادی را فراهم می کنند و در طول این رویداد همه افراد محلی و مسافران اوقات خوشی را سپری خواهند کرد. مرکزهای خرید این شهر در طول این دوره زمانی با خطوط رنگارنگ از شما پذیرایی می کنند و از لوکس ترین تا ارزان ترین مراکز خرید ترکیه میزبانی تخفیفات شگفت انگیزی را بر عهده دارند.

فستیوال ها و جشنواره های استانبول

شهر پرجمعیت و پرهیاهوی استانبول دارای بیش از 120 مرکز فروشگاهی است که البته همه آنها فقط برای خرید ساخته نشده اند و مراکز تفریحی زیادی را در خود جای داده اند که شامل سینماها، شهربازی ها، باشگاه های ورزشی، سالن های کنسرت، آکواریوم استانبول و... می شود.

10 مجتمع فروشگاهی و بازار استانبول در این جشنواره به طور رسمی شرکت دارند که در زیر نام و آدرس اینترنتی همه آنها ذکر می شود؛ اما در این زمان، فقط این مراکز فروشگاهی استانبول نیستند که تخفیفات مناسبی را ارائه می کنند بلکه در فروشگاه های دیگر نیز تخفیفات خوبی ارائه می شود.

فستیوال خرید استانبول در مراکز خرید زیر برگزار می شود

 • پاساژ آکاسیا (Akasya Shopping Center)
 • مرکز خرید کپیتال (Capitol Shopping Center Uskudar)
 • مجتمع فروشگاهی عمار (Emaar Square Mall)
 • مرکز خرید فروم استانبول (Forum İstanbul)
 • بازار بزرگ استانبول (Grand Bazaar)
 • مجموعه تفریحی و پاساژ ایستینه پارک (İstinye Park)
 • مرکز خرید کانیون (Kanyon Shopping Center)
 • مرکز خرید پالادیوم استانبول (Palladium Mall)
 • مجتمع فروشگاهی ونیز استانبول (Venezia)
 • زورلو سنتر (Zorlu Center Istanbul)

مراکز خرید ی که در جشنواره شرکت دارند با آدرس:

* در جدول زیر مراکز خریدی که در جشنواره خرید استانبول به طور رسمی شرکت دارند مشاهده می کنید، ممکن است تا زمان جشنواره این پاساژها کاهش یا افزایشی داشته باشند ...

Akasya Akasya, Üsküdar 34660 İstanbul 0216 325 03 72 www.ak-asya.com.tr
Capitol Mahir İz Caddesi 34662 Altunizade / İstanbul 0216 554 77 77 www.capitol.com.tr
Emaar Square Mall Ünalan Mahallesi, Ayazma Cd. No:78, 34700 Üsküdar/İstanbul 0216 547 17 30 www.emaarsquaremall.com
Forum İstanbul Kocatepe Paşa Bayrampaşa 0212 443 13 50 www.forumistanbul.com.tr
Grand Bazaar Beyazıt Mh., 34126 Fatih/İstanbul 0212 519 12 48 www.kapalicarsiyonetim.com
İstinye Park İstinye Bayırı 73 Istinye 0212 345 55 55 www.istinyepark.com
Kanyon Büyükdere 185 Levent 0212 353 53 00 www.kanyon.com.tr
Palladium Barbaros Mah. Halk Cad. No:8-B Ataşehir 34746 İstanbul 0216 663 15 00 www.palladiumatasehir.com.tr
Venezia Karadeniz Mah., Eski Edirne Asf. No:408, 34250 Küçükköy / Gaziosmanpaşa 0212 618 81 01 www.veneziamegaoutlet.com
Zorlu Center Levazim Mah. Koru Sok. No:2  34340 Beşiktaş 0212 336 91 60 www.zorlucenter.com

برای دسترسی به مراکز فروشگاهی شرکت کننده در این رویداد بزرگ نیاز به دانستن موقعیت آنها از روی نقشه دارید اما اگر ویژگی های دقیق تری از این مراکز نیاز دارید می توانید به قسمت مراکز خرید استانبول در سفربانک مراجعه نمایید. سفربانک غیر از در اختیار قرار دادن آدرس ها و سایت های رسمی این پاساژها و بازارها، موقعیت و لوکیشن دسترسی به آنها از روی نقشه را در اختیار شما قرار می دهد و برای دسترسی به آنها می توانید به قسمتی که به آن اشاره شد مراجعه کرده و هرکدام را به تفکیک مشاهده نمایید.

نقشه استانبول (مراکزخرید)

نقشه استانبول و مراکز خرید آن

بازدید از اماکن دیدنی استانبول در کنار خرید

در سفر به استانبول فقط به دنبال خرید نباشید. همانطور که در بالا ذکر شد در نزدیکی یا داخل پاساژهای این شهر، مراکز دیدنی زیادی وجود دارد در این متن، سفربانک مراکز خرید و دیدنی های نزدیک به آنها را برای شما بازگو خواهد کرد تا در کنار لذت بردن از خرید خود، از این شهر تاریخی نیز دیدن کنید و دیدنی های استانبول را از دست ندهید. برای دسترسی به این مراکز از طریق حمل و نقل عمومی نیز می توانید به مقاله نقشه مترو استانبول مراجعه کنید.

مرکز خرید فروم استانبول

مرکز خرید فروم استانبول یکی از مجتمع های معروف تجاری این شهر است؛ این مجتمع نتنها بزرگترین مرکز خرید ترکیه، بلکه بزرگترین مرکز خرید کل اروپا است و در منطقه بایرام پاشا واقع که در مساحتی بالغ بر 176 هزار متر مربع احداث گردیده است و در مجموع 292 علامت و برند ترک وبرندهای بین المللی معروف در آن فعالیت دارند. این مرکز در فستیوال خرید استانبول شرکت دارد.

دیدنی های مجاور با این پاساژ:

 • این مجتمع فروشگاهی یعنی فروم استانبول میزبان بزرگترین آکواریوم جهان یعنی «آکواریوم سی لایف» (Istanbul Sea Life Aquarium) با بزرگترین خانواده از کوسه ها در اروپا است.
 • میزبانی اولین لگولند ترکیه (Legoland Discovery Center)
 • اولین سرزمین و تم پارک ژوراسیک ترکیه (Theme Park Jurassic Land)
 • (Funlab Entertainment World)
 • بولینگ (Atlantis Bowling)
 • شبیه سازی پرواز با هلیکوپتر (Flyride Helicopter Tour Simulation)
 • زمین بازی قلعه شنی (Sand Castle playground)

مرکز خرید فروم استانبول ترکیه

 • مرکز خرید زورلو سنتر (Zorlu Center)

در مرکز شهر یک مرکز خرید کم نظیر با 5 کاربرد متفاوت و بیش از 2.5 میلیون دلار سرمایه افتتاح شده است، نام این مرکز فروشگاهی زورلو سنتر است و جهت سکونت، دفاتر اداری، مراکز خرید و سالن های هنرهای نمایشی مورد استفاده است این مرکز تجاری و مسکونی جوایز طراحی و معماری زیادی دریافت کرده است و یکی از مراکز خریدی است که در جشنواره خرید شرکت دارد، ناگفته نماند که این مجتمع نیز شامل برندهای لوکس ترک و بین المللی است و درمیان مراکز خرید ارزان استانبول جای ندارد. در زورلو سنتر برای ساخت محوطه و فضای سبز بیش از 20 میلیون دلار هزینه شده است و برای طراحی آن از 200 نوع گیاه در 68 گونه متفاوت استفاده شده است.

دسترسی به این مجتمع تجاری اداری آسان بوده و از طریق تونل های زیرزمینی آن می توانید به مترو دسترسی داشته باشید. در زورلو شاهد برندهای زیر خواهید بود که خیلی از آنها برای اولین بار در ترکیه در این مرکز نمایندگی خود را افتتاح کرده اند.

Dolce&Gabbana, Valentino, Saint Laurent, Tiffany& Co, Fendi, Dior, Louis Vuitton, Prada, Burberry, Roberto Cavalli, Michael Kors, Moncler, Mont Blanc, Vakko, Sevan Bıçakçı, Sponza, Urart, Max&Co. , Brooks Brothers, Cos, Lanvin, Pomellato, Stella McCartney, H&M, Beymen Club, GAP, Pinko, Faconnable, Tommy Hilfiger, Gant, Network, İpekyol, Abdullah Kığılı, Koton, Mango, Yargıcı and Lacoste.

مرکز فرهنگی هنری زورلو بزرگترین مرکز فرهنگی هنری ترکیه بوده و بهترین سالن های نمایشی و موسیقی را داراست و رتبه سوم جهان را به خود اختصاص داده است.

مرکز خرید زورلوسنتر ترکیه در استانبول و بازدید از جاهای دیدنی استانبول

 • مرکز خرید آکاسیا (Akasya Mall) از بهترین مراکز فستیوال خرید استانبول

از دیگر مراکز تجاری که در این شهر تاریخی واقع شده است آکاسیا می باشد، مرکز تجاری آکاسیا در محله Üsküdar قرار دارد و مساحت آن به 80 هزار متر مربع می رسد. دارای حدود 270 فروشگاه از برندهای مختلف است و شهربازی کیدزانیا با 10 هزار متر مربع را شامل می شود که خود از اماکن تفریحی استانبول است. سقف آکاسیا مال دارای ساختاری از شیشه است تا بیشترین بهره را از روشنایی روز ببرد. از دیگر امکانات این مجتمع فروشگاهی دارا بودن 15 سالن تئاتر و سینما و فود کورتی با نمای 360 درجه را می توان نام برد.

مرکز خرید آکاسیا در استانبول و بازدید از جا های دیدنی ترکیه

 • مرکز خرید کپیتال (Capitol Shopping Mall)

مرکز خرید کپیتال ترکیه از مجتمع های خرید قدیمی ترکیه می باشد و با 24 سال سابقه همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد اما ظاهر مدرن آن این موضوع را پنهان می کند. این مجموعه با سابقه، دارای سینما و مجموعه زمین بازی کودکان می باشد. در طول جشنواره خرید استانبول، کپیتال خدمت متفاوتی را از دیگر مجموعه ها ارائه می دهد؛ اگر در دوره زمانی حراج، سایز یا رنگ مورد علاقه خود را برای کالایی که انتخاب کرده اید پیدا نکنید در عرض دوساعت به صورت رایگان برای شما ارسال می شود.

مرکز خرید کپیتال

 • مرکز خرید میدان عمار (Emaar Square Mall)

مرکز خرید عمار یک مرکز مدرن بوده و در سال 2017 تاسیس شده است این مجتمع شامل بعضی برندهایی است که برای اولین بار در این کشور مستقر شده اند؛ انتظار می رود سالانه 25 میلیون نفر از آن بازدید کنند. همانند همه مراکز خرید ترکیه، در اطراف عمار نیز دیدنی‌هایی وجود دارد که شامل آکواریوم و باغ وحش زیرآب، مراکز بازی و سرگرمی، رستوران ها و کافه ها، سالن های تئاترو...

 • مرکز خرید ایستینه پارک ( İstinyePark Mall)

این مرکز‌خرید دارای 190 هزار متر مربع مساحت مسکونی، تعدادی سالن سینمای مجهز، 147 فروشگاه لباس با 41 برند جدید، باشگاه های ورزشی با مساحت 3500 متر مربع و ... . همچنین مرکز عمار موفق به کسب جوایز زیادی در زمینه های مختلف شده است. مجتمع تجاری مسکونی ایستینه پارک از سال 2012 افتتاح شد و در جشنواره خرید استانبول شرکت دارد.

مراکز خرید استانبول ترکیه

 • پاساژ کانیون (Kanyon Shopping Mall)

کانیون یک مرکز لوکس برای خرید محسوب می شود و طراحی خاص آن شما را به خود جلب خواهد کرد همچنین شامل 160 برند و نشان تجاری معروف است، از دیگر ویژگی های کانییون دارا بودن 34 رستوران بین المللی و سنتی را می توان نام برد. طراحی فضای سبز در این ناحیه ظاهر زیبا و بخصوصی دارد که خود برنده جوایز بین المللی مهمی شده است . می توان گفت کانیون از جاهای دیدنی استانبول به شمار می آید که مسافران هر تور استانبول برای بازدید از آن باید برنامه ریزی کند. امکانات مرکز خرید فقط به موارد بالا محدود نمی شود و علاوه بر سینما، باشگاه های سلامتی و ورزشی نیز در مجتمع جای داده شده است.

مرکز خرید کانیون ترکیه استانبول

 • گراند بازار یا بازار بزرگ ترکیه (Grandbazaar)

به گفته برخی این بازار ترکیه با 555 سال قدمت، قدیمی ترین بازار تاریخی جهان است که هنوز هم به فعالیت خود ادامه می دهد. گراند بازار در میان ارزانترین مرکزهای خرید این شهر ترکیه قرار دارد. بازار بزرگ این شهر پرهیاهو در فستیوال خرید استانبول شرکت دارد و برای خرید در زمان جشنواره می توانید به آن مراجعه کرده و از تخفیفات 30 تا 50 درصدی کالاها برخوردار شوید. این بازار بیش از هرچیزی به علت سنتی بودن خود محلی برای عرضه برندهای داخلی و صنایع دستی است و در آن کمتر با برندهای بین المللی روبه رو می شوید. تعداد مغازه های بازار بزرگ استانبول به 15000 عدد می رسد که تنوع بالایی از انتخاب را در اختیار شما قرار می دهد.

گراند بازار از ارزانترین مراکز خرید استانبول

 • پالادیوم استانبول(Palladium Shopping center)

پالادیوم استانبول محبوب ترین مرکز خرید در شهر است که سال 2008 افتتاح شده است. پالادیوم به واسطه نمای شیشه ای خود شناخته شده می باشد. 190 مغازه در مجتمع فروشگاهی پالادیوم موجود است که انتخاب های خوبی را برای بازدید کنندگان فراهم می سازد. برندهایی مانند Michael Kors، Tommy Hilfiger، Zara، Pierre Cardin، AddidasT Gap و ... در این پاساژ نمایندگی برپا کرده اند.

پالادیوم استانبول ترکیه

مرکز خرید ونیز (Venezia Mall)

 • این مجتمع و با الهام از شهر ونیز و با معماری ایتالیایی ساخته شده است. ونیز در جشنواره خرید ترکیه شرکت دارد و در میان 3 فروشگاه برتر جهان معرفی می شود، 15 دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد و دسترسی به آن از طریق حمل و نقل عمومی و ایستگاه Kiptaş Venezia تراموا امکان پذیر است.

مرکز خرید ونیز

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 4.84از 5 (69 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ریحان
در تاریخ: 20:35:03 1399/9/15

با سلام و با تشکر از سایت خوب سفر بانک که بازارهای ترکیه را به خوبی معرفی کرده‌اند من در میان مراکز خرید استانبول بیشتر از زور لو خوشم آمد که برای طراحی آن از ۲۰۰ نوع گیاه استفاده شده است یکی از بی نظیر ترین مراکز خرید ترکیه محسوب می شود و ۲۵۰ میلیون دلار در ساخت آن هزینه شده است و همچنین به خاطر طراحی و معماری بی نظیر جوایز بسیاری را دریافت کرده است ولی ناگفته نماند که اجناس های مجتمع همه برند ترک و بین المللی هستند و قیمت های آنها ارزان نیست

Fatinaz
در تاریخ: 20:16:46 1399/9/1

سلام دوستان عزیز سفر بانک اطلاعات کامل و جامع ی بودن و خوشم اومد چقدر خوب که همچین کشوری که سالانه کلی گردشگر و توریست داره همچین حراجی هایی داره و این واسه اینکه ادم بتونه سوغاتی بخره ولی با نصف قیمت خیلی خوبه هرچند الان ک کرونا هست دیگه این مراکز یا تعطیل هستن یا کسی نمیرع یا نمیدونم اخرش واسه این موقغ از زمان اصلا مناسب نیستش امید روزی که بتونیم بریم و اونجا رو از نزدیک ببینیم . امین

سهیل
در تاریخ: 21:26:37 1399/8/29

سلام دارم خدمت همگی دوستان عزیز. فستیوال خرید استانبول یکی از مهمترین فستیوال های ترکیه است که این شهر سنتی را تبدیل به بهشت خرید می کند. همه کسانی که به دنبال بهانه ای برای خرید هستند در مدت این فستیوال در یکی از خیره کننده ترین شهرهای دنیا از تجربه های هیجان انگیز بیشمار که قلب و روح را تحت تاثیر قرار می دهند لذت می برند و در ماجراجویی ای فراموش نشدنی شرکت می کنند.

سهیلا امین الرعایا
در تاریخ: 11:57:26 1399/8/7

سلام. ممنون از معرفی فستیوال های استانبول و معرفی مراکز خرید استانبول. بزن بریم. من که رفتم.فکر نکنم زنی وجود داشته باشه که از خرید بدش بیاد. اصولا ما زنها با خرید کردن و چیزهای نو به دست آوردن و تنوع در پوشیدن شاد می شویم و این موضوع یک رفتار فطری است. کلا ما خانم ها با خرید کردن به آرامش می رسیم. هر چند نباید دنیا.پرست باشی ولی به هر حال مواقعی لازمه با خرید کردن خودت را تخلیه کنی و به آرامش برسی. امیدوارم سفری به استانبول برم و از تخفیفات ویژه آن استفاده کنم.

نسرین سدیدی
در تاریخ: 23:00:53 1399/4/25

با خوندن این مقاله حقیقتا دیدم نسبت به مراکز خرید و حراج های مختلف ترکیه و اینکه چه زمانی مناسب تر است باز شد. و معرفی حراج های 30 تا 50 درصد به نظرم فوق العاده هست. با توجه به اینکه خرید کردن در هر سفری یکی از ابعاد مهم است بنابراین با دانستن اطلاعاتی در این زمینه خیلی بهتر می توان از سفر لذت برد. من فکرشم نمیکردم اینقدر فستیوال خرید باشه در استانبول. داشتن تفریحاتی چون باغ وحش زیرآب و آکواریوم وغیره هم جذابیت این فستیوال ها را دو چندان کرده است.

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید