زیباترین کلیساهای بارسلونا اسپانیا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 05 آبان 1399 6
زیباترین کلیساهای بارسلونا اسپانیا

شهر باستانی بارسلونا شهری است که از زمان روم باستان تا به حال رونق داشته و دارد. این شهر غرق در تاریخ است و این موضوع، در هیچ جایی بهتر از معماری آن نمایان نیست. در جای جای شهر بارسلون، آثار باستانی ارزشمندی را می بابید که همه از جاهای دیدنی اسپانیا به حساب می آیند. در این شهر تغییرات و حوادث زیادی به وقوع پیوسته است و کلیسا های بارسلونا به عنوان شهادتی بر این موضوع برپا هستند. در این مقاله به بهترین و زیبا ترین کلیساهای بارسلون می پردازیم که هنگام سفر به اسپانیا باید به طور حتم از آن دیدن کنید!

زیبا ترین کلیسا های اسپانیا از دیدنی های تور مادرید

کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia)

این کلیسای معروف نیازی به اشاره درباره آن برای گردشگران ندارد و به قدری معروف است که یکی از بحث برانگیز ترین کلیسا های اسپانیا و حتی دنیا است. این کلیسا به معنای خانواده مقدس می باشد که سالیان سال در حال ساخت است و هنوز هم زمان دقیقی برای پایان ساخت آن اعلام نشده است. ساگرادا فامیلیا به دست آنتونی گائودی معمار معروف قرن پیش طراحی شده است و بیش از 100 سال است که درحال ساخت می باشد. تخمین زده می شود که  کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Familia) قبل از سال 2026 نیز تمام نخواهد شد. طراحی آن دارای جزئیات ریز و پیچیده از دنیای روحانی و طبیعت است که بعد از بازدید از آن شگفت زده خواهید شد زیرا عناصر طبیعت و روحانی به گونه ای تجزیه و تحلیل شده است که به کلیسا روح ببخشد. کلیسای ساگرادا فامیلیا پس از تکمیل ساخت، بلند ترین ساختمان در شهر بارسلونا خواهد بود. قطعا این کلیسا از جاهای دیدنی اسپانیا می باشد که هر تور بارسلونا باید برای بازدید از آن برنامه ریزی کند. سفربانک توصیه می کند که قبل از بازدید درباره این کلیسا اطلاعاتی کسب کنید تا بازدید لذت بخش تری را تجربه کنید!

زیبا ترین کلیسا های اسپانیا از جاهای دیدنی اسپانیا

ساعات بازدید از کلیسا :

در ماه های مختلف سال ساعات بازید از ساگرادا فامیلیا متفاوت است اما به طور معمول بین 9 تا 19 می باشد:

November to February 9 am to 6 pm

March 9 am to 7 pm

April to September 9 am to 8 pm

October 9 am to 7 pm

December 25, 26, January 1 and 6 9 am to 2 pm

 در نظر داشته باشید که فروش بلیط این جاذبه گردشگری، برای بازدید از کلیسا 30 دقیقه قبل از اتمام ساعت بازدید متوقف می شود.

آدرس کلیسای ساگرادا فامیلیا یا خانواده مقدس:

Sagrada Família, Carrer de Mallorca, 401, Barcelona, Spain

بازدید از جاهای دیدنی اسپانیا و اماکن دیدنی آن

کلیسای جامع بارسلونا (Barcelona Cathedral) از دیدنی های بارسلونا

این کلیسا رسماً به عنوان کلیسای جامع فعالیت دارد و به نام «the Cathedral of the Holy Cross and Saint Eulalia» شناخته می شود. کلیسای بارسلونا به اصطلاح در (Old Barcelona) یا قسمت قدیمی شهر بارسلونا واقع شده است. زمان ساخت این کلیسا به قرن 14 بازمی گردد که گاهی اوقات نیز به عنوان کلیسای جامع گوتیک نام برده می شود و این به دلیل نمای نوین گوتیک آن است که از قرن 19 به آن افزوده شده است. اما با قدم زدن در اطراف کلیسا، می توانید نمونه هایی از معماری قرن 14 و جزئیات آن مانند شیشه های رنگی و آبراهه های مجسمه مانند را ببینید. معماری این کلیسای تاریخی همانند تمام کلیساهای رومی دارای جزئیات زیادی بوده و همه این موارد است که باعث خود نمایی این بنای دیدنی مسیحیت می شود و آن را به یکی از جاهای دیدنی اسپانیا تبدیل کرده است. بنای کلیسای جامع بارسلون یکی از مواردی است که در هر تور اروپا باید در برنامه بازدید گردشگران قرار بگیرد.

ساعت بازدید از کلیسا

ساعات بازدید از کلیسا برای گردشگران، بین ساعت های 12:30 تا 19:30 می باشد و دسترسی به کلیسا از 15 دقیقه قبل از بسته شدن درب ها محدود می شود و فروش بلیط نیز متوقف می شود.

آدرس کلیسای جامع بارسلونا

Barcelona Cathedral, Pla de la Seu, Barcelona, Spain

کلیسای جامع بارسلونا از اماکن و جاهای دیدنی اسپانیا

کلیسای سانتا ماریا (Santa Maria del Mar)

کلیسای سانتا ماریا دلمار در بارسلونا یکی از دیدنی های اسپانیا می باشد که از قرن 14 باقی مانده است، دارای معماری گوتیک می باشد و در این سبک از معماری، یک نمونه ی بارز و دیدنی به شمار می آید، هرچند که نمای داخلی و بیرونی در زمان طراحی اولیه کلیسا تغییراتی جزئی داشته است. این بنای مذهبی در میان مردم شهر، از محبوب ترین کلیسا های شهر است و به گفته مردم معتبر تر و فروتنانه تر از باقی کلیسا های شهر می باشد.

ساعات بازدید از کلیسا ی سانتا ماریا

ساعات بازدید برای گردشگران تور اسپانیا بین 9 تا 13 و 17 تا 20:30 می باشد.

آدرس دسترسی به کلیسای سانتا ماریا

Santa Maria del Mar, Plaça de Santa Maria, 1, Barcelona, Spain

کلیسای سانتا ماریا دل مار از جاهای دیدنی مادرید اسپانیا

سانتا ماریا دل پی (Santa Maria del Pi)

این کلیسا به دلیل قرار گیری در منطقه ی "Plaça del Pi"  و درخت کاج قدیمی که در آن نزدیکی قرار دارد و از سال 1985 کاشته شده است، با این نام خوانده می شود. «سانتا ماریا دل پی» از نمونه های بارز معماری گوتیک کاتالان می باشد، همین مورد است که آن را به یکی از دیدنیهای تور اسپانیا مبدل ساخته است؛ این کلیسا، با دارا بودن یک برج پنج ضلعی 54 متری به راحتی از فاصله دور قابل شناسایی است. کلیسای دیدنی سانتا ماریا دل پی در قسمت ورودی خود دارای یک پنجره رُز مانند است که در سال 1936 آسیب دید اما 4 سال بعد، بازسازی و به شکل اول خود دست یافت این پنجره بزرگترین پنجره رز شکل در میان تمام کلیساهای مسیحیت می باشد.

ساعت بازدید سانتا ماریا دل پی

ساعت بازدید از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد .

آدرس دسترسی به این جاذبه گردشگری بارسلون

Santa Maria del Pi, Plaça del Pi, 7, Barcelona, Spain

کلیسای سانتا ماریا دل پی از اماکن دیدنی اسپانیا

کلیسای قلب مقدس عیسی (Church of the Sacred Heart of Jesus)

این کلیسای نسبتاً جدید بین سالهای 1902 تا 1906 ساخته شد و با عنوان قلب مقدس نام برده می شود. ویژگی منحصر به فرد کلیسای قلب مقدس این است که به واسطه قرارگیری روی تپه "تیبیدابو" در کناره ی شهر از هر نقطه شهر بارسلونا دیده می شود. نکته قابل توجه درباره این بنا آن است که با معماری ترکیبی از سبک گوتیک و رومی ساخته شده است. در دو طبقه ساخته شده است: طبقه اول با سبک و معماری بیزانسی و طبقه دوم با ترکیب سبک رومی و گوتیک. درست روی سقف و گنبد باشکوه کلیسا مجسمه ای از عیسی مسیح وجود دارد که شهر را تماشا می کند. منظره بی نظیر این جاذبه، از جا های دیدنی بارسلونا به حساب می آید و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

ساعات بازدید از کلیسای قلب مقدس

از ساعت 11 صبح تا 6 بعد از ظهر

آدرس دسترسی به کلیسا

Sagrat Cor, Cumbre del Tibidabo, Barcelona, Spain

کلیسای قلب مقدس در تور اسپانیا و بازدید از اماکن دیدنی شهر مادرید

کلیسای سانتا آنا بارسلونا (Santa Anna of Barcelona)

سانتا آنا کلیسایی در مرکز شهر است که معمولا توسط مسافران تور اسپانیا نادیده گرفته می شود و از محله «Plaça Catalunya»  دور نیست؛ بنای آن در سال 1441 ساخته شد و از بسیاری از ساختمان های اطراف خود قدیمی تر است. گذشته از نمای قرن 14 این ساختمان، وجود یک حیاط داخلی زیبا با گیاهان و درختان زیبا، آن را با دیگر صومعه ها متمایز می سازد.

ساعات بازدید از سانتا آنا

بازدید از این بنا از ساعت 11 تا 19 در روز های غیر تعطیل امکان پذیر است .

آدرس دسترسی به کلیسای سانتا آنا

Santa Anna of Barcelona, Carrer de Santa Anna, 29, Barcelona, Spain

کلیسای سانتا آنا از اماکن دیدنی تور اسپانیا و تور اروپا

کلیسای فلیپ نری (Sant Felip Neri)

قبل از این که این کلیسا را برای طراحی و معماریش تحسین کنید دست نگه دارید! زیرا چیز مهمتری برای تحسین این کلیسا وجود دارد. در طول جنگ داخلی اسپانیا، این کلیسا و بسیاری از مناطق اطراف آن از جمله مدارس نزدیک، مورد بمب باران قرار گرفت؛ در بمب باران این بنا 42 نفر جان خود را از دست دادند و بیشتر آنها دانش آموزانی بودند که در کلیسا پناه گرفته بودند. مسئولین کلیسا تصمیم گرفتند که به جای مرمت بنا، آن را به همین شکل نگه دارند تا یاد آور رنج های آن روز ها باشد و این دلیلی مهم و یاد بودی برای اشخاص قربانی و برای تحسین این جاذبه گردشگری بارسلونا است. این مکان دربین جاهای دیدنی اسپانیا قراردارد ولی معمولاً در تور اسپانیا برای بازدید از آن برنامه ریزی نمی شود سفربانک توصیه می کند به این مکان دیدنی بارسلون نیز سری بزنید.

کلیسای فلیپ نری از اماکن دیدنی تور اروپا و بارسلونا

آدرس دسترسی به کلیسا

Sant Felip Neri, Plaça de Sant Felip Neri, Barcelona, Spain

در ادامه، سفربانک همه ی جاهای دیدنی اسپانیا را به شما معرفی خواهد کرد فقط کافیست به صفحه اماکن دیدنی بارسلونا یا شهرهای اسپانیا مراجعه نمایید. جزئیات هر جاذبه با آدرس و مشخصات بازدید در اختیار شما قرار می گیرد و می تواند راهنمای خوبی برای تور اروپا باشد.

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 4.95از 5 (40 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

سهیلا امین الرعایا
در تاریخ: 14:52:09 1399/8/5

سلام ممنون از معرفی بارسلونا. وای من هیچ وقت فکر نمی کردم بارسلونا این قدر تاریخی باشه و اتفاقا همیشه تو نظرم این بود که این شهر مدرنه. و با توجه به تیم فوتبال بارسلونا یک دید امروزی به آن داشتم. چه کلیساهای قشنگی. خیلی دلم خواست از نزدیک ببینمشون. واقعا تاریخی و زیباست. امیدوارم فرصتی بشه با بارسلونا سفری داشته باشم و از نزدیک آثار تاریخیش رو ببینم و لذت ببرم. برام جالبه بدونم آداب و رسوم به چه صورته و چه قدر پایبند اعتقاداتشون هستند. ممنون از سفربانک با این اطلاعات جامع و خوبش

فاطمه بیات
در تاریخ: 16:08:10 1399/4/28

سلام متشکرم از مقاله ی خوبتون عالی بود وای من عاشق بناهای تاریخی وباستانیم خصوصا کلیسا به نظرم خیلی جالب وقشنگن خیلی دوست دارم ازنزدیک مراسم های مذهبی که تو کلیسا برگذار میشرو ببینم وبا اداب ورسوم مردم ادیان دیگه بیشتر اشنا بشم مثلا دیروز داشتم یه مطلبی میخوندم دربارهدیکی از کلیساهای بمبئی که در انجا شمع هایی فروخته می شود به شکل ارزوهای انسان مثلا اگر کسی ارزوی خونه داره باید شمعی که به شکل خونه هست رو بخره وروشن کنه واین واقعا بامزس به هرحال امیدوارم یه روزی به کشور اسپانیابریم واز کلیساهای زیبای تاریخیش دیدن کنیم.

نسرین سدیدی
در تاریخ: 22:03:55 1399/4/24

مقاله ی واقعا جالبی بود نمیدونستم بارسلون یک شهر فوق العاده تاریخی هست. با خوندش این مقاله بیشتر از قبل به دیدن کلیساها علاقه مند شدم. چقدر برام جالب بود که معنی کلیسای ساگرادا خانواده ی مقدس هست. به نظرم عکس های این کلیساها به خوبی معماری منحصر به فرد و خاص اونها رو نشون داد و بسیار جذب کننده بود.

علی افشار
در تاریخ: 14:42:37 1397/11/8

بسیار عالی و جذاب

ثبت نظر جدید