بهترین پارک های آبی جهان را اینجا ببینید

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 23 دی 1399 76
بهترین پارک های آبی جهان را اینجا ببینید

از پیچ و خم های رودخانه های تنبل گرفته تا پرتاب امواج و سقوط عمودی در استخرها، همگی دست به دست هم داده اند تا پارک های آبی از مجموعه های تفریحی و جاذبه های گردشگری محبوب برای تمام سنین محسوب شود و چنین مجموعه هایی در بیشتر کشورها جهان راه اندازی شود. اما می توان گفت نگاه کشورهای توریستی برای ساخت و راه اندازی چنین مجموعه هایی خاص تر و ویژه تر بوده و می توان گفت امروزه تقریباً هیچ کشور و شهر توریستی نیست که صاحب پارک آبی با ویژگی خاص نباشد. اگر اهل گردشگری هستید و اگر به پارک های آبی علاقه مند هستید، در این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین پارک های آبی جهان را به شما معرفی کنیم.

بهترین پارک های آبی دنیا

1- پارک آبی سیام / تنریف / اسپانیا

پارک آبی سیام در تنریف اسپانیا (Siam Park, Tenerife, Spain) با تِم تایلندی معروف خود تا چهار سال توسط تریپ ادوایزر (Tripadvisor) به عنوان بهترین پارک آبی جهان شناخته می شد؛ 1.2 میلیون نفر در سال 2017 از این مجتمع تفریحی دیدن کرده بودند (بهترین پارک آبی دنیا 2017). دلایل زیادی برای این برتری وجود دارد؛ از جمله: Tower of Power  که از سواری هایی است که در آن شما با سرعت حدود 50 مایل در ساعت از ارتفاع 90 پایی به سمت آکواریومی که با سگ دریایی و نوعی ماهی پهن پر شده است، پرتاب می شوید.

Tackle the Mekong از دیگر جاذبه ها و سواری های این مجموعه است که در آن در رودخانه ای متلاطم قرار می گیرید؛ در این اسلاید، بر اساس جرأت شما شدت آشفتگی رودخانه تغییر می کند و در نهایت در یک قیف عمودی فرو رفته، به اژدها می رسید و در ساحل سیام به پارک باز می گردید! ساعت کاری این مجموعه 10:00 تا 18:00 است.

Address: Av. Siam, s/n, 38660 Costa Adeje, Santa Cruz de Tenerife, Spain.

بهترین پارک های آبی دنیا، پارک آبی سیام در تنریف اسپانیا

2- پارک آبی آکواونچر آتلانتیس / دبی / امارات

آکواونچر آتلانتیس دبی (Aquaventure Waterpark Atlantis) بزرگ ترین پارک آبی خاورمیانه نیز در لیست بهترین پارک های آبی جهان قرار دارد. رودخانه تنبل این مجموعه آنقدر طویل است که 45 دقیقه طول می کشد تا به انتهای آن برسید! این رودخانه عظیم در نهایت به دو اسلاید اصلی پارک یعنی برج خدای دریا (Tower of Poseidon) و برج الهه اقیانوس (Tower of Neptune) ختم می شود.

بخش موج های خروشان و آبشارها و همچنین محیط و وضعیت ظاهری این پارک آبی دبی با طرح گرمسیری و ساحل ماسه‌ای سفید خود که مورد پسند بیشتر افراد واقع شده است، از دیگر عواملی انتخاب آن به عنوان یکی از برترین ها بوده است. ساعت کاری این مجموعه 10:00 تا 18:00 است.

Address: Atlantis The Palm - Crescent Rd - Dubai - United Arab Emirates.

Phone: +971 4 426 2000

پارک آبی آکواونچر آتلانتیس دبی، بهترین پارک های آبی دنیا

3-  آکوالاگون / فرانسه

پارک آبی آکوالاگون فرانسه (Aqualagon) در نزدیکی دنیزلند با آن طبیعت و فضای طبیعی و روستایی خود در زمره برترین‌های دنیا جای دارد. یکی از ویژگی های بسیار خاص و جالب مجموعه این است که سراسر آن، به طور طبیعی و با انرژی ژئوترمال یا زمین گرمایی گرم می شود و بیش از یک سوم از آب ها به طور طبیعی پالایش می شود که این خود یکی از نشانه‌های کشورهای پیشرفته است. شما می توانید خود را به سمت یکی از 8 اسلایدهای غول پیکر پارک پرتاب کنید، در استخر موج غواصی کنید یا در تالاب‌ها که تا 30 درجه سانتیگراد گرم شده است، غوطه‌ور شده و غلت بزنید! رودخانه آب سفید، آبفشان یا ژیزر و یک اسپا دلپذیر از دیگر بخش های جذاب آکوالاگون فرانسه است.

Address: Route de Villeneuve, 77700 Bailly-Romainvilliers, France.

Phone: +33 1 61 10 77 77

پارک آبی آکوالاگون فرانسه، بهترین پارک های آبی دنیا

4- پارک آبی جزیره مورگان / تگزاس / ایالت متحده آمریکا

اولین پارک آبی فوق العاده اسپلش را در تگزاس آمریکا و در سان آنتونیو جستجو کنید. این پارک اسپلش که به تازگی افتتاح شده توانسته تا خود را در لیست بهترین پارک های آبی دنیا جای دهد. در هر بخش از این پارک آبی آمریکا اسلایدها و موارد نو و تازه ای می بینید، مثل صندلی چرخ دار! قایق رودخانه، گردش و چرخش در میان جنگل، آبشارها، استخرها، آبفشان ها، جت ها و دیگر وسایل تفریحی آبی را می توان در این مجتمع تفریحی آبی دید. صندلی های چرخدار ضد آب نیز در دسترس است و مچ بند ویژه ای که به مراجعه کنندگان داده می شود، این امکان را فراهم می کند تا والدین، مراقبین یا دوستان خود را در هر جای مجموعه که هستند به راحتی پیدا کنند. این پارک فقط در روزهای یکشنبه و از ساعت 12 هر تا 12 شب باز است.

Address: 5223 David Edwards Dr, San Antonio, TX 78233, USA.

Phone: +1 210-495-5888

بهترین پارکهای آبی دنیا، پارک آبی جزیره مورگان، تگزاس

5- پارک آبی منطقه 47 / اتریش

یکی از عواملی که سبب شده است تا «پارک آبی منطقه 47 اتریش» (Area 47) جزء منتخب ها باشد، فضای خاص و طبیعی آن است که در دره ای به نام دره Ötztal راه اندازی شده و از این رو شور و هیجان خاصی در مراجعه کنندگان ایجاد می کند. دریاچه ای در این مجموعه وجود دارد که در اطراف آن جاذبه های آبی مانند Cannonball وجود دارد که در آن شما در یک صندلی با جت آبی بزرگ جابجا می شوید و این نهایت هیجان را در شما پدیدار می کند. همچنین می توانید از اسلایدهای آبی به سمت پایین غلت بخورید و به صخره شناور بروید یا اینکه از بالای یک برج با یک حباب که قابلیت تورم دارد سقوط کنید! این پارک در روزهای دوشنبه تا جمعه و در دو نوبت باز است: در نوبت اول از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر و در نوبت دوم از 1 ظهر تا 5 بعدازظهر.

Address: Ötztaler Achstr. 1, 6430 Ötztal Bahnhof, Austria.

Phone: +43 5266 87676

پارک آبی منطقه 47، اتریش؛ بهترین پارک های آبی دنیا

6- پارادایس دیلمون / بحرین

رودخانه های تنبل، استخرهای موج، اسلایدهای لوله ای، سواری های مسطح، بازهای خاص مناطق مرطوب و بارانی برای کودکان و محیط دوست داشتنی پارک که به صورت باغ های استوایی است همه چیز را فراهم کرده است که شما در بزرگترین و بهترین پارک آبی بحرین، یعنی پارادایس دیلمون (The Lost Paradise Of Dilmun) یک روز پر از سرگرمی و هیجان را داشته و از آن لذت ببرید. کشتی دزدان دریایی با ضربه های کوچک و بزرگ و موشک پیچ و تاب خور آبی، بخش هایی از این مجموعه تفریحی هستند که می توانید اعصاب خود را با استفاده از آن ها تست کنید!

Address: Building 1663, Road 6227, Block 1062 Hawrat Ingah، Southern Governorate 000, Bahrain.

Phone: +973 1784 5100.

پارک آبی پارادایس دیلمون در بحرین؛ برترین پارک های آبی جهان

7- لالندیا / دانمارک از بهترین پارک های آبی جهان

اسلاید "گرداب پر سرعت تورنادو" و همچنین "رودخانه وحشی" طولانی‌ترین رودخانه وحشی اروپا را می‌توان در لالندیا دانمارک (Lalandia Water Park) پیدا کرد. در اینجا انوع مختلفی از استخرهای سرپوشیده و روباز و همچنین سونا و اسپا جود دارد. Dare the kids یا "به مبارزه طلبیدن بچه ها" بخش دیگر این مجموعه است که در آنجا، بچه ها در استخر یک غار به سمت پایین فرو می روند.

Address: Lalandia Centret 1, 4970 Rødby, Denmark.

Phone: +45 54 61 05 00

پارک آبی لالندیا دانمارک، بهترین پارک های آبی دنیا

8- پارک آبی ساحل طلایی وحشی / استرالیا

جای تعجب نیست که کوئیزلند (Queensland) بهترین پارک آبی استرالیا را در خود جای داده باشد. اگر در این مجموعه تفریحی به دنبال چالش هستید، یک راست به منطقه Extreme H20 Zone بروید؛ در اینجا بالاترین درجه هیجان را حس خواهید کرد. سیاه چاله یا Blackhole اسلایدی به شکل حلزونی یا مارپیچ است که شادی و هیجان را به شما هدیه می دهد. سواری های پرهیجان تر و خشن تر دیگر همراه با باغ های گرمسیری دوست داشتنی برای خنک شدن و اسپلش، این مجموعه را در زمره بهترین مجتمع های تفریحی آبی جهان جای داده است. ساعت کاری این مجموعه تفریحی هر روز 10:00 تا 17:00 است.

Address: Pacific Mwy, Oxenford QLD 4210, Australia.

بهترین پارک های آبی دنیا، پارک آبی ساحل طلایی وحشی در استرالیا

9- خلیج جهانی آتشفشان / فلوریدا / ایالت متحده آمریکا

شنا در پای آتشفشان بزرگ و قدرتمند کراکاتائو (Krakatau volcano) سیاحت و گردش در آبشارها و تالاب های دلفریب آن، پارک آبی خلیج آتشفشان را جهانی کرده است! شما می توانید قدرت آتشفشان را در یک قایق رانی چهار نفره، قبل از فرو رفتن و غوطه ور شدن در آبشار تجربه کنید. این پارک آبی آمریکا در 25 می سال 2017 میلادی افتتاح شد. ساعت کاری: در تمام روزهای هفته 10:00 تا 17:00 (ساعت کاری پارک ممکن است تغییر کند).

Address: 6000 Universal Blvd, Orlando, FL 32819, USA.

برترین پارک های آبی دنیا، پارک آبی خلیج جهانی آتشفشان

10- پارک آبی ساحلی / برزیل

بزرگ ترین پارک آبی قاره آمریکای جنوبی در برزیل و در ساحل پورتو داس دوناس (Porto das Dunas) در نزدیکی فورتالزا (Fortaleza) واقع شده است. استخرها، اسلایدهای پر سرعت و رودخانه تنبل این مجموعه برای تمام افراد مناسب است؛ اما اینجا با اسلاید آبی Insano خود معروف است؛ Insano یکی از بلندترین اسلایدهای آبی جهان است که شما از آن با سرعتی وحشتناک سقوط خواهید کرد!

Address: Rua Porto das Dunas, 2734 - Porto das Dunas, Aquiraz - CE, 61700-000, Brazil.

Phone: +55 85 4012-3000

بهترین پارک های آبی دنیا، پارک آبی ساحلی، برزیل

11- پارک آبی جزیره استوایی / آلمان

«جزیره استوایی» (Tropical Islands) که بر روی یک گنبد غول پیکر واقع شده اند و کاربری گذشته آن به عنوان آشیانه هواپیما بوده است، امروزه یکی از پارک های آبی آلمان که اتفاقاً جزء بهترین پارک های آبی جهان می باشد را تشکیل داده است. از ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه می توان به وسعت بسیار زیاد آن اشاره کرد؛ علاوه بر این، سواحل شنی سفید، درختان نخل و بیش از 50.000 گیاه از دیگر ویژگی های این مجموعه آبی آلمان است که تنها 40 مایل از برلین، پایتخت آلمان فاصله دارد. ساعت کاری این مجموعه 6:00 صبح تا 12:00 شب است.

Address: Tropical-Islands-Allee 1, 15910 Krausnick, Germany.

Phone: +49 35477 605050

بهترین پارکهای آبی دنیا، پارک آبی جزیره استوایی در آلمان

12- واتربوم / بالی / اندونزی

واتربوم بالی (Waterbom Bali) اوج هیجان را در شما ایجاد می کند. تریپ ادوایزر، واتربوم بالی را بهترین مجموعه آبی آسیا می داند و رتبه سوم جهان را به آن داده است. ملایم ترین تا شدیدترین اسلایدهای آبی را می توان در اینجا تجربه کرد. واتربوم، کلیماکس (Climax) پر سرعت ترین سرسرۀ آسیا و Smashdown که از نظر سرعت در رتبه دوم و بعد از کلیماکس است را در خود جای داده است. طراحی این مجموعه و باغ های اطراف آن شما را به آرامش پس از هیجان دعوت می کند! علاقه مندان می توانند در تمام روزهای هفته از ساعت 9:00 تا 18:00 از این مجموعه تفریحی استفاده کنند.

Address: Jl. Kartika Plaza Tuban, Kuta, Kabupaten Badung, Bali 80361, Indonesia.

Phone: +62 361 755676

برترین پارکهای آبی دنیا، پارک آبی واتربوم بالی، اندونزی

13- وایلد وایلد وت / سنگاپور جزء بهترین پارک های آبی جهان

وایلد وایلد وِت (WildWildWet) دارای سه منطقه بازی و هشت سواری پرهیجان است و وسایل بازی و تفریحی آن، طوری طراحی شده است تا بیشتر سلیقه ها را پوشش دهد. نقطه برجسته این پارک، thrill-seeker ها هستند که در آن در یک لوله U شکل به طرف بالا و پایین و در نهایت به یک استخر 360 درجه پرتاب می شوید. ساعت کار: در روزهای شنبه و یکشنبه 10:00 تا 19:00 و در بقیه ایام هفته 13:00 تا 19:00 می باشد.

Address: 1 Pasir Ris Cl, Singapore 519599.

Phone: +65 6581 9128

 وایلد وایلد وت، سنگاپور، بهترین پارک های آبی دنیا

14- رامایانا / پاتایا / تایلند

رامایانا با 21 سرسره، استخر و اسلاید آبی در زمینی به مساحت حدود دو میلیون فوت مربع، در واقع بزرگ ترین پارک آبی تایلند است. محیط بسیار زیبا، فضای سر سبز و دریاچه طبیعی از ویژگی های برجسته پارک آبی رامایانا (Ramayana Water Park) می باشد. Aqualoop و Freefall پر سرعت ترین و هیجان انگیزترین سواری های این مجموعه تفریحی هستند. رودخانه تنبل اینجا نیز محبوب ترین بخش برای کودکان است. این مجموعه هر روز از ساعت 10:00 تا 18:00 به روی مراجعه کنندگان باز است. در راهنمای سفر به پاتایا علاوه بر اینکه پیشنهاد می شود به این مجموعه تفریحی مراجعه کنید، دیگر مراکز تفریحی و دیدنی این شهر تایلند نیز معرفی شده است.

Address: Thanon Ban Yen, Na Chom Thian, Sattahip District, 20250, Thailand

Phone: +66 33 005 929

پارک آبی رامایانا، تایلند

15- یاس واتر ورلد / ابوظبی / امارات متحده عربی

اگر جزء افرادی هستید که از انجام کارهای خطرناک هراسی نداشته بلکه برایشان لذت بخش نیز هست، در سفر به امارات و شهر ابوظبی، پارک آبی یاس (Yas Waterworld) را از  دست ندهید. این پارک با Jebel Drop سرسره تقریباً عمودی و همچنین بزرگ ترین گرداب هیدرومگنتیک جهان معروف بوده و شما را به چالش می کشد! بشکه حباب یا Bubbles Barrel از دیگر بخش های این مجموعه است که با امواجی با ارتفاع 3 متر، رکورد بزرگ ترین موج ساز دنیا را دارد. یاس واتر ورلد ابوظبی هر روز از ساعت 10:00 تا 17:00 فعال است.

Address: Yas Leisure Drive, Abu Dhabi 00000, United Arab Emirates

Phone: +971 2 414 2000

پارک آبی جهانی یاس، ابوظبی، بهترین پارک های آبی دنیا

16- پارک آبی نیمفایا اورادا / رومانی

اگر دوست دارید در استخر موج در رأس موج ها جست و خیز کنید یا در استخری به حد و اندازه استخرهای المپیک شنا کنید و در کشتی دزدان دریایی قدم بزنید، پارک آبی نیمفایا اردیا (Aquapark Nymphaea Oradea ) کشور رومانی را انتخاب کنید. این مجتمع آبی برای تمام اعضای خانواده اسلایدهایی دارد؛ حمام ترکی، مجموعه ای از استخرهای ژئوترمال، اتاق بخار، سونا و اتاق سرما از دیگر بخش های خاص این مجتمع محسوب می شود. ساعت کاری مجموعه 10:00 تا 22:00 است.

Address: Aleea Ștrandului 13 B, Oradea 410051, Romania.

Phone: +40 771 355 322

بهترین پارکهای آبی دنیا، پارک آبی نیمفایا اورادا

17- سرزمین افسانه ها / آنتالیا / ترکیه

پارک آبی سرزمین افسانه ها (The Land of Legends) در آنتالیا پارکی هیجان انگیز برای تمام اعضای خانواده است. این مجموعه با دیسکوهای آبی و نمایش های سرگرم کننده جذابیت بیشتری برای بچه ها دارد. البته که سرزمین افسانه های ترکیه برای افراد اهل هیجان نیز اسلایدهایی دارد. Typhoon Coaster تِرنی است که با ارتفاع 140 فوت از سطح زمین، شما را حسابی می گرداند و در نهایت به اسپلش پیروزی ختم شده و در آنجا متوقف می شود.

Address: Kadriye Mahallesi Atatürk Caddesi No:1, D:No 515, 07506 Serik/Antalya, Turkey.

Phone: +90 4449913

پارک آبی سرزمین افسانه هادر آنتالیا، بهترین پارکهای آبی دنیا

18- پارک آبی کلایپسو دم / کانادا

کلایپسو دم (Calypso Theme) کانادا که در سال 2010 افتتاح شد، مرتفع ترین سرسره های آبی و بزرگ ترین استخر موج قاره آمریکای شمالی را در خود جای داده است؛ سرازیر شدن به سمت پایین در گردش 360 درجه اسلاید آبی Turbulence و غوطه‌ور شدن در تونل تاریک در قایق های مسطح الواری شش نفره از تفریحات این مجموعه است. این پارک در 7 ژانویه 2010 افتتاح شد و در ماه های ژانویه تا سپتامبر فعالیت دارد.

Addrees: 2015 Calypso St, Limoges, ON K0A 2M0

پارک آبی کلایپسودم، بهترین پارک های آبی دنیا

19- آلپامار / سوئیس

یکی از بهترین پارک های آبی دنیا در شمالی ترین بخش کشور سوئیس قرار دارد و ادعا می کند که بزرگترین پارک آبی اروپا نیز هست. استخرهای آب گرم روباز در فضای آزاد را می توان در آلپامار (Alpamare) سوئیس دید؛ در مقابل، Iceexpress  وجود دارد که به طور شگفت انگیری در آنجا خنک خواهید شد! Tornado جلوه ها یا افکت‌هایی از نور و صدا است. اگر می‌خواهید جوانی خود را از سر بگیرد، حمام نمک که تا 36 درجه سانتیگراد گرما دارد را امتحان کنید.

این مجموعه تفریحی در روزهای دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:00 تا 22:00، در روزهای جمعه و شنبه از 10:00 تا 23:00 و یکشنبه ها از ساعت 10:00 تا 21:00 بر روی مراجعه کنندگان باز است.

Address: Gwattstrasse 12, 8808 Freienbach, Switzerland.

Phone: +41 55 415 15 15

پارک آبی آلپامار سوئیس، بهترین پارک های آبی دنیا

20- فاسوری واترمانیا / قبرس

شناور شدن در رودخانه تنبل پر پیچ و خمی به طول 1300 فوت که دور تا دور پارک را طی کرده در قایقی مسح الوارای بسیار بزرگ و ماساژ و پمپاژ خون در داخل یک سیاه چاله عمیق، از ویژگی های پارک آبی فاسوری واترمانیا در قبرس (Fasouri Watermania Waterpark) است. اسلایدهای مفرح دیگری نیز در این مجموعه برای تمام رده های سنی وجود دارد که در میان آن ها Limassol قطعاً یکی از جذاب ترین آن هاست. ساعت کاری این مجموعه هر روز 10:00 تا 18:00 است.

Address: Tserkezoi, Cyprus.

Phone: +357 25 714235

بهترین پارک آبی دنیا، فاسوری واترمانیا در قبرس

21- آکوا پارک روتلند / انگلستان

آکوا پارک روتلند (Aqua Park Rutland) با تفاوت ها و ویژگی های خاص خود ادعا می کند که بزرگ ترین پارک آبی بریتانیا است. این مجموعه با ابعاد 330 فوت در 260 فوت، در قسمت شمالی ساحل روتلند واقع شده و با سرگرمی هایی مانند دیوار صخره نوردی، میله های تعادل، غلتک، trampolines، کیسه انفجار، راکر و غیره شما را به چالش می خواند! آکوا پارک روتلند هر روز از ساعت 9:30 تا 19:00 به روی مراجعه کنندگان باز است.

Address: Bull Brig Ln, Whitwell, Oakham LE15 8BL, UK.

Phone: +44 1780 693201

آکوا پارک روتلند از بهترین پارک های آبی دنیا

22- پارک آبی هفت دریا / فیلیپین

از یک اسلاید مخروطی شکل غول پیکر با سرعتی زیاد به سمت پایین و در قایق سقوط خواهید کرد؛ سرعت سقوط به حدی است که احساس می کنید زمین در زیر پایتان نیست! پارک دزدان دریایی و زون یا منطقه سرد، از بخش های هیجان انگیز و دوست داشتنی هفت دریای فیلیپین (Seven Seas Waterpark) هستند. ساعت کار این مجموعه 9:00 تا 17:00 است و ممکن است تغییر داشته باشد.

Address: Zone 1, Road, Opol, 9016 Misamis Oriental, Philippines.

Phone: +63 917 677 7667

بهترین پارک های آبی دنیا، پارک آبی هفت دریا، فیلیپین

23- اسپلش پلنت / نیوزلند

در شمال جزیره نیوزلند و در ساحل شرقی آن می توان اسپلش پلنت (Splash Planet ) یکی از برترین مجموعه های تفریحی آبی جهان را دید. کایاک سواری در اطراف دریاچه و نبرد در قایق های سپری از وسایل تفریحی سرزمین اسپلش نیوزلند است. این مجتمع تفریحی هر روز از ساعت 10:00 تا 17:30 باز است.

Address: 1001 Grove Rd, Parkvale, Hastings 4201, New Zealand.

بهترین پارک های آبی دنیا، اسپلش پلنت در نیوزلند

24- چیملانگ / چین از بهترین پارک های آبی دنیا

مجتمع آبی – تفریحی چیملانگ (Chimelong Waterpark) در استان گوانجو چین، یکی از جاذبه های گردشگری چین است که هیجان و لذت استفاده از اسلاید های آبی را به شما هدیه می کند. تورنادو، سرسره های پر سرعت، تعداد زیادی استخر، محوطه بازی مخصوص بچه ها، رودخانه موج و رودخانه تنبل از تفریحات پارک چمیلانگ محسوب می شود.

Address: China, Guangdong, Guangzhou, Panyu, Huanyuan Middle Rd.

Phone: +86 20 8479 2222

پارک آبی چیملانگ، چین، بهترین پارک های آبی دنیا

25- پارک آبی سان وی لاگون / مالزی

سان وی لاگون مالزی (Sunway Lagoon Water Park) در فاصله نه چندان دوری از کوالالامپور قرار دارد و یک مگا – مولتی پارک است؛ یعنی پارکی بسیار بزرگ و چند منظوره. رودخانه خروشان، استخر موج، سرسره های مارهای افعی آفریقایی، سرسره رقابتی کنگو، چاله فضایی ووووزلا (Vuvuzela)، کالاهاری کیدز برای بچه ها و غیره، از وسایل تفریحی این پارک آبی مالزی است. این پارک در تمام روزهای هفته از ساعت 10:00 تا 18:00 باز است.

Address: 3, Jalan PJS 11/20, Bandar Sunway, 47500 Petaling Jaya, Selangor, Malaysia.

سان وی لاگون مالزی از بهترین پارک های آبی دنیا

26- آکوافان / ایتالیا از بهترین پارک های آبی جهان

پارک آبی آکوافان (Aquafan) در سال 1987 در ایالت ریمینی ایتالیا افتتاح شد. این مجموعه تفریحی ایتالیایی طوری طراحی شد است تا تداعی کننده اهرام ثلاثه روم و کلیساهای باستانی این کشور باشد. آکوافان ایتالیا به عنوان یکی از بزرگترین پارک‌های آبی اروپا، دارای مجموعه ای از جاذبه‌هایی از قبیل آبشارها، رودخانه تنبل، رپیدز، استخر موج و یک استخر مخصوص برای بچه ها و کودکان کوچک است. در فصل تعطیلات، سرگرمی های جذاب و پرجنب و جوش با صدای بلند موسیقی، حال و هوایی دیگر به اینجا می بخشد.

Address: Viale Ascoli Piceno, 6, 47838 Riccione RN, Italy.

Phone: +39 0541 603050

برترین پارک های آبی دنیا، پارک آبی آکوافان در ایتالیا

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 4.92از 5 (38 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

امین محمد
در تاریخ: 12:24:37 1399/10/17

سلام و درود فراوان به شما همراهان سایت سفربانک پارک های آبی یکی از تفریحات بسیار خوب و هیجان انگیز که وقتی به مسافرت می‌رویم دوست داریم در آن شهر باشد و استفاده کنیم و لذت ببریم بهترین پارک های آبی دنیا یکی از آنها پارک آبی سیام است که با عنوان بهترین پارک آبی جهان شناخته شده در این پارک تفریحاتی وجود دارد که بعضی از آنها بسیار هیجان انگیز است و نیاز است که شما یک فردی شجاع باشید برای انجام آنها پارک دیگر پارک آبی آتلانتیس دوبی است که بزرگترین پارک آبی خاورمیانه بخش موج های خروشان و آبشارها و همچنین محیط و وضعیت ظاهری این پارک آبی با طرح گرمسیری و ساحل ماسه ای سفید ساخته شده است که خیلی طرفدار دارد یکی دیگر از پارک های آبی معروف پارک آبی آکوا لاگون فرانسه است که طبیعت و فضای بسیار زیبایی دارد و پارک‌های دیگر که هرکدام زیبایی و هیجان مخصوص به خود را دارد اگر به شهر سفر کردی و پارک آبی داشت حتماً از آن استفاده کنید و لذت ببرید.

مهتاب s
در تاریخ: 23:43:06 1399/8/29

سلام ودرود به دوستان سفر بانکی من در جایی خوندم بهترین پارک آبی جهان در آمریکاست چون آمریکا از هر نظر کشور مدرنه البته تو ایرانم پارک آبی زیادی ساختن که حاصل زحمت چندین ساله ست پارکهای آبی طرفداران زیادی داره از کوچیک وبزرگ گرفته تا پیر وجوون ولی باید خیلی احتیاط کنیم چون بعضی شوخیا تو آب واقعا خطرناکه

محبوبه
در تاریخ: 19:52:45 1399/8/29

سلام دوستان عزیزم. خیلی جذاب و زیبا و هیجان انگیزه و با رفتن به پارک آبی بسیاری از مشکلات و دغدغه زندگی برای ساعتها فراموش میشه. در کشور خودمون هم پارک آبی های هیجان انگیز زیاد داره. کیش و مشهد و تهران و قم ولی به دلیل وجود کرونا ولی من مشهد و تهران رو رفتم. خیلی هیجان انگیزه و هیجان و تجربه خوبی میتونه براتون داشته باشه پیشنهاد میکنم بعد از اتمام کرونا ی بار امتحان کنید. و خیلی ممنونم بابت مقاله جوابتون بسیار زیبا بود. از دیدنش به وجد اومدم????????

ناهید
در تاریخ: 18:06:55 1399/8/29

سلام به همه دوستان و علاقه مندان سفر چه مقاله کاملی رو گذاشتید روی سایت واقعا نمیدونستم انقدر پارک آبی جذاب و عجیب غریب ما داریم تو ایران خیلی معرکه است واقعا ما فقط اپارک خودمون رو میشناختیم???? الان فهمیدم قبرس و فیلیپین و انگلستان عجب جای عجیب و جالبیه واسه سفر و لذت بردن در یک روز تابستونی و گرم ممنونم از سفر بانک که این مقاله رو منتشر کرد

سهیل
در تاریخ: 18:42:06 1399/8/28

با سلام. هیجان یکی از لذت‌بخش‌ترین حس‌های زندگی است که بدون آن لحظه‌ها کسالت‌بار و تکراری خواهند بود. بازی‌های هیجانی در دنیا پرطرف‌دار هستند و از میان آنها تفریحات آبی به‌کمک قدرت آب، در عین شور و هیجان، آرامش‌بخش نیز هستند. بهترین پارک های آبی دنیا برای لذت‌بردن از لحظه‌ها و یکی‌شدن با قدرت آب ساخته شدند. انواع سرسره‌ها و بازی‌های مفرح این سرزمین‌های آبی، آدرنالین را در رگ‌ها به جریان می‌اندازند و باعث افزایش لذت از هیجان می‌شوند. بنابراین این مقاله بسیار جذاب بود برام.

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید