بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول

هر مسافری انتظار دارد در سفر به ترکیه از بهترین های مربوط به تور ترکیه بهره مند باشد. سفربانک در ادامه بهترین زمان برای سفر به این کشور و خصوصا بهترین زمان سفر به استانبول با تور ارزان ترکیه یا تور لوکس ترکیه را به شما معرفی می نماید.

قبل از هر چیزی باید هدف خود از این سفر را مشخص نمایید؛ زیرا سفر به استانبول می تواند جنبه های مختلفی داشته باشد. جنبه های این سفر شامل سفر برای تفریح و سفر برای بازدید از اماکن تاریخی  و یا سفر برای خرید از مراکز خرید یا فستیوال خرید استانبول می شود.

اگر برای تفریح به این شهر مراجعه می کنید بهتر است در فصل زمستان به این شهر مراجعه نکنید؛ زیرا تعداد زیادی از جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر در بهار و تابستان دیدنی و قابل اجرا هستند.

دیدنی های ترکیه

اما اگر برای بازدید از مناطق تاریخی و مذهبی به این شهر سفر می کنید، فصل مسافرت شما خیلی مهم نیست، می توانید سفر ارزان تری را در زمستان تجربه کنید و به اهداف خود نیز برسید پس بهترین زمان سفر به استانبول در این مورد زمستان است. این شهر جاهای دیدنی بسیاری داشته و می تواند روزها مسافران تور ترکیه را سرگرم نگه دارد. استانبول از جاذبه های تاریخی و تفریحی گرفته تا فستیوال ها و مراکز سرگرمی زیادی برخوردار است که برای همه سنین مناسب است پس سفر به ترکیه می تواند سفری کاملاً خانوادگی باشد.

درباره شهر استانبول

این شهر، شهری گران قیمت و با جمعیت 13 میلیون نفر است که دارای آثار تاریخی و فرهنگی بسیاری از دوره های تاریخی متفاوت است. این شهر در زمان های مختلف، زیر سلطه حکومت های متفاوتی بوده است. هریک از این حکومت ها در دوران مختلف، آثار تاریخی یا باستانی زیادی از خود به جای گذاشته اند این موضوع باعث جذب گردشگران زیادی به شهر استانبول شده است. هرچند که در سالیان اخیر جاذبه های گردشگری مدرن و زیادی به این شهر افزوده شده است اما بسیاری از گردشگران همچنان با هدف بازدید از اماکن تاریخی از تور استانبول استفاده می کنند. استانبول در دوران هایی، زیر سلطه رومی ها، یونانیان، ایرانی ها و عثمانیان بوده است و تاریخی غنی از هرکدام در دل استانبول یافت می شود.

درباره شهر استانبول

نکته جالب درباره استانبول این است که نیمی از آن دریک قاره و نیمی دیگر از آن در قاره دیگری قرار دارد. نیمی از شهر، در قاره آسیا و نیمی از آن در قاره اروپا واقع شده است که به وسیله تنگه بسفر از یکدیگر جدا شده است. رفت و آمد بین این دو قسمت از شهر توسط پل هایی انجام می شود که بر سر این تنگه افتتاح شده اند.

بهترین زمان سفر به استانبول

سفر به استانبول با تور ارزان ترکیه در زمستان

بهترین زمان سفر به استانبول به خود شما بستگی دارد، اگر خواهان تور ارزان استانبول باشید ؛ بهترین زمان سفر به این شهر در زمستان است، در طول زمستان، این شهر خلوت تر از زمان های دیگر است؛ برخلاف تصورات عموم مردم، استانبول همیشه آب و هوای گرم و متعادلی ندارد. در زمستان های این منطقه (ماه های ژانویه و فوریه) هر لحضه از روز باید انتظار بارش باران و یا برف با شدت های متفاوت را داشته باشید.

جاذبه های دیدنی استانبول در زمستان

سفر به استانبول در فصل بهار

اگر برای سفر به استانبول خواهان تور لوکس هستید می توانید در زمان بهتری به این شهر مسافرت کنید. آب و هوای استانبول در آوریل تا ژوئن، آب و هوای مطبوعی است و این شهرِ ترکیه در بهار بهترین مکان برای گشت و گذار است. در این فصل قیمت هتل ها و تورها گران تر از زمستان است و گردشگران بیشتری هم به این شهر مسافرت می کنند. می توانید هتل را از قبل رزور نمایید تا در زمان شلوغی شهر با مشکل مواجه نباشید. فصل بهار در این منطقه میزبان جشنواره ها و فستیوال های مختلفی است که هرکدام به صورت جداگانه در مقاله فستیوال های سالانه استانبول توضیح داده شده است. برای رزرو بلیط برخی از جشنواره ها به صورت اینترنتی می توانید اقدام کنید و نیازی به حضور نیست.

جا های دیدنی تور استانبول

سفر به استانبول در پاییز باقیمت مناسب

تورهای این شهر جذاب ترکیه در فصل پاییز نسبت به فصل بهار باقیمت مناسب تری ارائه می شود. همچنین آب و هوا در این فصل از بهار پایدار تر است (دما بین 10 تا 22 درجه سانتی گراد است) ولی در ماه اکتبر امکان بارش باران وجود دارد. این فصل برای آن دسته از گردشگران مناسب است که به شرکت در فستیوال های مختلف علاقه دارند. از جمله این جشنواره ها در فصل پاییز مراسم بزرگداشت مولانا و دراویش است که همراه رقص سما برگزار می شود؛ گذشته از جشنواره ها و بازدید از مراکز تاریخی ترکیه، در پاییز در این شهر با مناظر زیبا و دیدنی روبه رو می شوید که در کمتر جایی شاهد آن خواهید بود.

جاهای دیدنی پاییزی در استانبول

سفر به استانبول در تابستان

سفر به این شهر در تابستان خالی از لطف نیست! استانبول در تابستان آب و هوای گرم و متعادلی دارد (دما حدود 20 تا 27 درجه سانتی گراد است) و بارشی در آن صورت نمی گیرد. اما سواحل در تابستان بسیار شلوغ است و جشنواره ها و فستیوال های متفاوتی برگزار می شوند. تابستان پر گردشگرترین فصل این شهر توریستی به شمار می آید و قطعاً قیمت تور ترکیه در تابستان از همیشه بیشتر است. مطلب قابل توجه درباره سفر به ترکیه در تابستان برگزاری جشنواره خرید استانبول است. در این جشنواره مراکز خرید زیادی شرکت دارند و می توانید لباس ها و کالا های مارک دار را به قیمت هایی بسیار مناسب تهیه کنید، برخی از تخفیفات جشنواره خرید استانبول تا 70% است و خریدی لذت بخش را به مسافران هدیه می کند؛ همچنین اگر به تفریحات آبی و استراحت در سواحل علاقه دارید این فصل بهترین زمان سفر به استانبول است.

جا های دیدنی استانبول ترکیه

اگر برای برنامه ریزی سفر خود به این شهر باقدمت، نیاز به راهنما داشته باشید می توانید همه موارد مورد نیاز خود را از مقاله راهنمای سفر به استانبول برطرف کرده یا از قسمت مقالات نکات این سفر را بخوانید.

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 4.92از 5 (38 رای)
کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.