نوشته شده توسط سفربانک

مراکز خرید ارزان استانبول

مراکز خرید ارزان استانبول

اگر طرفدار خرید کردن هستید حتما به خرید از استانبول نیز فکر کرده اید، این شهر مقصد گردشگران ایرانی زیادی جهت خرید عمده و جزِیی است. خرید از مراکز خرید ارزان استانبول درواقع یکی از تفریحات مسافران تلقی می شود اما پیدا کردن ارزانترین قیمت های لباس در تور استانبول نیاز به راهنمایی خاصی دارد تا بهینه ترین نتیجه را داشته باشد.

مراکز خرید ارزان استانبول

برای تهیه پوشاک از برندهای اروپایی می توانید از همه مراکز خرید استانبول بازدید کرده و لباس یا کالای مورد نیاز خود را تهیه نمایید اما در این شهر فروشگاه هایی وجود دارند که ارائه مارک ها و برندهای ترک را برعهده دارند؛ این برندها کیفیتی مناسب داشته و قیمت مناسبی نیز برای فروش خود درنظر گرفته اند. هرچند که در مراکز خرید ارزان استانبول نیز امکان تهیه پوشاک از برندهای معروف اروپایی وجود دارد.

برای اطلاع از اوت لت استانبول می توانید همراه سفربانک اطلاعات مناسبی را در مورد این موضوع داشته باشید.

خرید ارزان از استانبول

در این مقاله با نکات خرید ارزان در استانبول آشنا می شویم؛ همچنین معرفی مراکز، همراه با آدرس پاساژها را خواهیم داشت.

قبل از بازدید از هرکدام از این مراکز ارزان بهتر است سری به جمعه بازار استانبول نیز بزنید.

بازار بزرگ از مراکز خرید ارزان استانبول

بازار بزرگ درواقع یکی از قدیمی ترین مراکز خرید این شهر است و ساخت آن به سال 1461 باز می گردد. در این بازار بیش از 4000 مغازه و فروشگاه وجود دارد که هر صنف در قسمت خاصی مشغول به ارائه خدمات خود است؛ درست مانند بازارهای ایرانی که در آنها دالان ها و کوچه های متعددی وجود دارد و هر کدام از راسته های بازار مربوط به شغل خاصی می شود.

مراکز خرید ارزان استانبول

یکی از مواردی که برای بازدید از این بازار باید در نظر داشته باشید، تو در تو بودن آن است و مسافران تازه وارد بهتر است از راهنما ها و تور های مخصوص آن بهره ببرند تا بتوانند نهایت استفاده را از زمان خود ببرند و برای یافتن چیز هایی که لازم دارند ساعت ها زمان هدر ندهند...

 یکی از مواردی که به شما برای خرید ارزان در استانبول کمک می کند چانه زنی درباره قیمت ها می باشد، در ترکیه نیز چانه زنی درباره قیمت ها مانند همه کشورهای اطراف مرسوم است و ممکن است قیمت های بهتری برای شما فراهم شود.

قیمت های این مرکز خرید استانبول ارزان است ولی برخی از برند های معروف نیز در این بازار شعبه ای برای ارائه محصولات خود دایر کرده اند.

آدرس بازار بزرگ استانبول

Address: Beyazıt Mh., Kalpakçılar Cd. No:22, 34126 Fatih/İstanbul, Turkey

خرید از مراکز خرید ارزان در استانبول

خیابان استقلال استانبول (Istiklal Street Shops)

خیابان استقلال از معروفترین قسمت های شهر استانبول است این خیابان طولی برابر 3 کیلومتر داشته و مخصوص افراد پیاده است. برای داشتن یک خرید ارزان در استانبول می توانید به این خیابان مراجعه کنید و همه لوازم مورد نیاز خود را تهیه نمایید. این خیابان شامل برندهای معروف نیز می شود یعنی هم مراکز خرید ارزان استانبول و هم فروشگاه های لوکس (!) در این مکان وجود دارند. از جمله برندهای معروف موجود در این خیابان می توان Koton، zara،Lacoste،LC Waikiki ، Nike و...

خیابان استقلال در تور استانبول

فروشگاه های موراوا (Department store Morava)

دیگر فروشگاهی که در استانبول می توانید برای خرید ارزان به آن مراجعه کنید فروشگاه های موراوا است. این فروشگاها به صورت عادی گران هستند اما ممکن است شگفت زده شوید چون تخفیفات جذاب و خوبی در بعضی از فروشگاه ها پیدا می کنید (تا 70%). فروشگاه های موراوا به فروشگاه صرب ها (صربستانی ها ) معروف است و بعید نیست وقتی وارد یک مغازه می شوید فروشنده با زبان صرب ها با شما صحبت کند اما زمانی که نیاز باشد آنها به انگلیسی نیز با شما صحبت می کنند.

این بازار به تخفیفات مناسب برای لباس های چرم معروف است و تهیه چرم از این مرکز خرید ارزان استانبول به صرفه است. تجربه مسافران در Trip Advisor نشان می دهد که تهیه کردن یک کت چرم در این بازار ممکن است 50 یورو و یا حتی کمتر تمام شود این قیمت بسیار مناسب است و حتی اگر با قیمت ارز حساب شود قیمت خوبی محسوب می شود. برای گرفتن تخفیف مصمم باشید و به صحبت های فروشنده توجه نکنید و قیمتی که مد نظر دارید را پیشنهاد دهید.

فروشگاه های موروا

بعد از گشت و گذار در این بازار می توانید به صورت پیاده به بازار بزرگ استانبول بروید که حدوداً 10 دقیقه با مرکز فروشگاهی موراوا فاصله دارد و اگر قصد خرید از برندهای معروف مانند زارا و منگو را دارید می توانید به پاساژ هیستوریا (Historia) مراجعه کنید که 10 دقیقه با موراوا فاصله دارد. هیستوریا در دسته مراکز خرید ارزان استانبول قرار ندارد اما مانند دیگر مراکز ممکن است حراجی های مناسبی در آن پیدا کنید.

در برخی از مراکز خرید نمایندگی های اوت لت برند وجود دارند و شما می توانید خرید مناسبی داشته باشید. برای اینکه بدانید اوت لت چیست مقاله آن را مطالعه کنید.

آدرس :

Address: Beyazıt Mh., Aynacılar Sk. No:36, 34126 Fatih/İstanbul, Turkey

ساعات بازدید 8:30 تا 18:30

بازار مصری ها (Misir Bazaar or Egyptian markets)

بازار مصری ها برای افراد خوش خوراک و افرادی که شیرینی دوست دارند مانند یک بهشت واقعی می ماند! ؛ در این بازار انواع و اقسام شیرینی های ترکی و عربی یافت می شود و بیشتر اجناس یا ادویه جات از هند وارد شده اند. برای مثال در این بازار می توانید چای 50 گونه رز را پیدا کنید...

مراکز خرید ارزان

در این بازار فقط شیرینی و خوراکی نخواهید یافت! بوتیک هایی در این خیابان وجود دارند که همه سلیقه ها را پوشش می دهند و شامل بوتیک های لوکس و ارزان نیز می شوند اما این بازار به عنوان بازاری ارزان شناخته می شود. قیمت ها در بازار مصری ها بسیار متفاوت است و در بعضی موارد می توانید یک ست کامل لباس را به قیمت 20 یورو تهیه کنید!.

آدرس بازار مصری ها از مراکز خرید ارزان استانبول :

Address: Rüstem Paşa Mahallesi, Erzak Ambarı Sok. No:92, 34116 Fatih/İstanbul, Turkey

ساعت بازدید از 8 تا 19

بازار مصری ها در استانبول از مراکز خرید ارزان ترکیه

مرکز خرید جواهر استانبول (Cevahir Shopping Mall)

در مسیر رفتن به مرکز خرید جواهر به فروشگاه های زنجیره ای Waikiki توجه داشته باشید، این فروشگاه ها فقط برند H&M ترکیه را ارائه می دهند که معمولا پیشنهاد های تخفیف دار خوبی را شامل می شوند و یک انتخاب بسیار خوب برای خرید در ترکیه هستند. البته راه راحت تری برای پیدا کردن پیشنهاد های مناسب وجود دارد و آن چک کردن سایت این برند است.

خرید ارزان از ترکیه

پاساژ جواهر استانبول در فاصله دو کیلومتری از فروشگاه های زنجیره ای قرار دارد و یکی از بزرگترین مراکز فروشگاهی جهان به شمار می آید، ممکن است بتوانیم گاهی اوقات این مرکز را در میان مراکز خرید ارزان استانبول قرار دهیم زیرا تخفیفاتی که در مناسبت های مختلف قرار داده می شود بسیار مناسب است. این مرکز، در میان بهترین مرکزها و مجتمع های خرید شهر قرار دارد و جوایز زیادی را در سالیان مختلف کسب کرده است.

آدرس :

Address: 19 Mayıs Mahallesi, Büyükdere Cd. No:22, 34360 Şişli/İstanbul, Turkey

مرکز خرید جواهر

بازار کادیکوی (Kadikoy bazaar)

به گردشگران تور ترکیه توصیه می کنیم به قسمت آسیایی استانبول نیز سری بزنند و از آن بازدید کنند. برای این کار بهتر است از تورهای یک روزه اسکودار یا کادیکوی استفاده کنید. در این قسمت از شهر به طور کلی قیمت های ارزان تری پیدا می کنید. در این قسمت به خصوص قیمت چای، شیرینی و ادویه جات مناسب است.

در بازار کادیکوی که از مراکز خرید ارزان استانبول است بوتیک ها و فروشگاه هایی با قیمت های مناسب وجود دارد؛ ازجمله فروشگاه های موجود در بازار کادیکوی فروشگاه برند زارا است که ارزان ترین قیمت های زارا را ارائه می دهد؛ اما در این فروشگاه زارا، معمولا جمعیت زیادی مشغول به بازدید از فروشگاه هستند.

خیابان کادیکوی

در این مقاله با راهنمای خرید ارزان از ترکیه و آدرس مراکز خرید شهربزرگ استانبول آشنا شدیم اما برای داشتن آدرس برخی دیگر از این مراکز می توانید به صفحه مراکز خرید و برای دیدن جاهای دیدنی استانبول با آدرس و جزئیات بازدید به صفحه شهر استانبول در سفربانک مراجعه نمایید.

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 4.87از 5 (55 رای)
dddd

نظرات کاربران

رضا زاده
در تاریخ: 16:40:01 1398/10/21

مراکز خرید ارزران استانبول با حقوق اونجا ارزونه برای ایران نمیصرفه

نادر
در تاریخ: 11:36:20 1398/9/18

70% آف؟؟؟!!!! چقدر عالی.. ای کاش میشد بریم برا خرید

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.