سواحل مارماریس بهشت ترکیه

سواحل مارماریس بهشت ترکیه

همانطور که می دانید کشور ترکیه یکی از مقاصد گردشگری پر تراکم در میان گردشگران ایرانی است همچنین تور استانبول و تور آنتالیا در دسته پر طرفدار ترین تور ترکیه قرار دارند. مقاصد گردشگری ترکیه فقط به دو شهر استانبول و آنتالیا ختم نمی شود و به همین علت سفر بانک به معرفی مکان ها و شهر های دیگر از ترکیه نیز می پردازد. در این مقاله با سواحل مارماریس آشنا خواهیم شد.

سواحل مارماریس در ترکیه

سواحل ترکیه، سواحل آب های آبی و شگفت انگیز است و مارماریس یکی از بهترین سواحل ترکیه را داراست سواحل این شهر دارای شن های طلایی و آب های شفاف است که مناظر زیبایی را پدید می آورد. این ساحل ها به طور کلی 6 مایل طول داشته و از قسمت مرکزی شهر تا ایسملر ادامه دارد. گذراندن یک روز کامل در سواحل مارماریس یکی از کارهای شگفت انگیزی است که باید در این شهر انجام داد.

خلیج مارماریس در قسمت جنوب غربی این شهر قرار دارد و سواحل رو به دریای زیبای مدیترانه واقع شده اند. تعدادی جزیره در خلیج مارماریس قرار دارند که از جمله آنها می توان جزیره بهشت یا (Paradise) را نام برد. این سواحل دارای انواع تفریحات و ورزش های آبی و غیر آبی است که به وسیله پرچم ها و چادر های زرد مشخص شده اند، این کار در سواحل دیگر ترکیه مانند ساحل کنیالتی نیز انجام شده است

سواحل ترکیه

این ورزش ها و تفریحات آبی عبارت اند از:

  • غواصی
  • اسکی روی آب
  • تیوب سواری
  • پاراسیل (parasail)
  • و...

1. ساحل اوربان- ترکیه(Marmaris Urban Beach)

این مکان از محبوب ترین و سرزنده ترین سواحل مارماریس است و پر جنب و جوش بودن و رنگا رنگی آن است که بر محبوبیت آن افزوده است. نزدیک ترین ساحل به مرکز شهر، اوربان است و ورودی آن رایگان است. در طول سال برنامه ها و رویداد های مختلفی توسط شهرداری در این مکان برگزار می شود و تقریبا هر زمان از سال که به این قسمت مراجعه کنید با یک رویداد مواجه خواهید بود.

ساحل اوربان ترکیه و مارماریس

2. ساحل لانگ بیچ یا (Uzunyali) (Marmaris Long Beach)

ساحل Uzunyali به عنوان طولانی ترین خط ساحلی این شهر ترکیه شناخته می شود، حدود 10 کیلومتر طول دارد و دقیقا در کنار ساحل اوربان واقع شده است. ساحل اوزونیالی (Uzunyali) یک ساحل ماسه ای است که در ماه های آپریل تا سپتامبر به دمای گرم و مناسب مدیترانه ای برای شنا و آب تنی می رسد و این دما کل خطوط ساحلی این منطقه را پوشش می دهد. استفاده از رستوران ها، کافه ها و مراکز خرید در این مکان، امکان پذیر است و به لذت سفر شما می افزاید.

لانگ بیچ ترکیه

3. ساحل ایچملر (Icmeler Beach)

ساحل ایچملر یک مکان محبوب در شهر است که در فاصله 8 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد و در قسمت غربی آن واقع است.

در این مکان با ورزش های آبی مهیج روبه رو هستید که از جمله آنها می توان غواصی، جت اسکی، اسکی روی آب و سواری قایق های موزی شکل! (Banana boat) و ... را نام برد.

با اجاره یک قایق کوچک و پاراسیل، می توانید از مناظر زیبای دریای مدیترانه لذت ببرید یا به ماهی گیری بپردازید. همچنین امکان غواصی نیز فراهم شده است و فرقی ندارد که یک حرفه ای باشید یا یک غواص آماتور، مربی های غواصی می توانند برای غواصی در مدتی کوتاه به شما آموزش داده و هراهی شما را بر عهده بگیرند.

ساحل ایچمیلر 6 کیلومتر طول دارد و میزبان هزاران نفر در طول سال است که برای ورزش ها و تفریحات آبی به آن مراجعه می کنند. ساحل در طول شب پاک سازی می شود و در صبح دوباره برای بازدید کنندگان بازگشایی می شود.

ساحل ایچملر مارماریس

4. ساحل تورونچ (Turunc Beach)

ساحل تورونچ یا Turunc Beach در قسمت غربی شهر قرار گرفته است و دارای یک دریای آرام و آبی است. این ساحل بین کوهستان ها و جنگل های سبزش محصور شده است و در میان سواحل مارماریس طرفداران خود را دارد.

ساحل تورونچ ترکیه

5. ساحل کلئوپاترا (Cleopatra Beach)

ساحل کلئو پاترا در جذیره سدیر (Sedir island) و در فاصله 16 کیلومتری از مارماریس قرار دارد. کلئوپاترا به علت داشتن شن و ماسه منحصر به فرد است که معروف شده است و مدتی است که جزء قسمت های حفاظت شده محسوب می شود.

گفته می شود که از این نوع شن و ماسه فقط در ساحل های مصر یافت می شود و برای محافظت از آن افرادی که به این مکان مراجعه می کنند باید تمام وسایل خود را تحویل دهند تا اطمینان حاصل شود که کسی از شن های این منطقه ، با خود به بیرون از ناحیه حفاظت شده حمل نکند.

ساحل کلئوپاترا

6. ساحل Kumlubuk Beach

ساحل Kumlubuk Beach 27 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد و فاصله آن با ساحل Turunc 6 کیلومتر است. نکته مورد توجه این ناحیه ساحلی آن است که، Kumlubuk Beach نمای پانوراما از مناطق اطراف خود ارائه می دهد که دیدن آن بسیار دلپذیر است. همچنین دریای روشن و آب های شفافی داشته و به واسطه شن و ماسه های شگفت انگیز خود معروف شده است.

ساحل مارماریس

7. ساحل Kizkumu یا (Orhaniye - Kiz Kumu Beach)

ساحل کیزکومو (Kizkumu)  زیباترین ساحل منطقه است و با مرکز شهر 28 کیلومتر فاصله دارد. دسترسی به این ساحل مانند بقیه ساحل ها از طریق حمل و نقل عمومی و دریا امکان پذیر است.

بر اساس افسانه های محلی، فردی وجود داشته که زندگی او خارج از ماسه امکان نداشته است و معشوق او مسیری طولانی را در دریا شنا کرده تا ماسه ها را به او برساند و او را از مرگ نجات دهد.

سواحل مارماریس

8. ساحل Cennet

این ساحل در جزیره (Paradise) قرار دارد که درواقع یک شبه جزیره است و همه قسمت های آن با جنگل پوشیده شده است. سفر به این ناحیه از مارماریس حدوداً نیم ساعت زمان لازم دارد و یک منطقه فوق العاده برای شنا و سرگرمی محسوب می شود.

ساحل های مارماریس در ترکیه

9. ساحل Gunnucek Beach

ساحل Gunnucek Beach در فاصله 2 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد و به واسطه ی جنگل ها و درختان خاص خود است که مورد توجه مسافران قرار گرفته؛ این درختان با برگ های پنجه ای، منبع استخراج نوعی روغن است که در پزشکی و صنعت عطر سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

ساحل گونوچ مارماریس

10. ساحل Ciftlik

ساحل Ciftlik متعلق به روستای Ciftlik است و از طریق دریا 2 ساعت با شهر فاصله دارد. اغلب، این روستا به وسیله قایقرانان برای زندگی انتخاب می شود. در سواحل این روستا رستوران ها و کافه های سنتی مشغول به خدمات رسانی هستند و رستوران های ساحلی غذاهای متنوعی را ارائه می دهند. در این قسمت نیز مانند هر ساحل دیگری می توانید از امکاناتی مانند صندلی های آفتابی و تفریحات آبی استفاده کنید.

ساحل های مارماریس

11. ساحل Boncuk Cove Beach

این ساحل در نزدیکی روستای کاملی و جزیره سدیر قرار دارد و امکانات مناسبی برای بازدید کنندگان فراهم آورده است. شنا کردن در این ساحل آزاد است و آب های شفاف آن گردشگران را شگفت زده می کند، Boncuk Cove Beach یک ساحل شنی با آب های روشن است که میان گیاهان و اقلیم جانوری محصور شده است و فاصله آن با شهر مارماریس 27 کیلومتر است.

در راهنمای سفر به مارماریس می توانید جزئیات بیشتری درباره سفر به این بهشت ترکیه مطالعه نمایید.

ترکیه

امتیاز 4.85از 5 (26 رای)
افزودن نظر جدید