اوت لت چیست؟

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 12 تیر 1400 134
اوت لت چیست؟

اوت لت را در مفهوم عامیانه می توان حراجی دائم معنا کرد. یکی از لذت های سفر خرید و گشت و گذار در مراکز و پاساژهای پر زرق و برق است. ولی هزینه بالای برندهای معروف گاهی اوقات نا امید کننده به نظر می رسد. سفربانک در این مطلب شما را با مفهوم اوت لت (Outlet) آشنا خواهد کرد.

اوت لت چیست

اوت لت به چه معناست؟

اگر بخواهیم به صورت کوتاه بدانیم اوت لت چیست باید بیان کنیم ، به فروشگاههایی که عرضه محصولات را به صورت  حراجی دائم و زیر قیمت اصلی برند مورد نظر ارائه می کنند فروشگاههای اوت لت می گویند. اما سوالی که پیش می آید این است که چه دلیلی دارد برند تولید کننده محصول خود را به صورت حراجی به فروش برساند.

اوت لت

دلیل به وجود آمدن کلمه اوت لت یا آوت لت به دلیل فروش اجناس معیوب کارخانه ها به قیمت پایین تر و جلوگیری از ضرر به شرکت تولیدی بود. مفهوم جنس معیوب در اینجا را با یک مثال بررسی می کنیم. فرض کنید کارخانه ای تولید شکلات به شکل درخت یا حیوان دارد در پروسه تولید در بوجود آمدن این شکل اختلالی بوجود می آید و شکل ناقص می شود، دقت کنید کیفیت این شکلات با نمونه اصلی هیچ تفاوتی ندارد فقط اشکال بوجود آمده دچار نقص است. شرکت جهت جلوگیری از ضرر این محصولات را در فروشگاههای اوت لت به فروش می رساند.

آوت لت

امروزه مفهوم این کلمه چیز دیگری است، برای اینکه به طور کامل بدانید اوت لت چیست در ادامه مطلب با سفربانک همراه باشید. در فروشگاههای اوت لت که اغلب برندهای پوشاک را شامل می شود، هیچ جنس معیوب یا دست دومی عرضه نمی شود همه محصولات نو و قابل استفاده هستند نکته ای که این محصولات را متمایز می کند این است که محصولات ترند یا به روز نیستند برای مثال شرکتی مثل آدیداس اگر در بهار محصولی ارائه کرده و به هر دلیلی فروش نرفته است برای جلوگیری از هزینه انبار داری تا بهار سال آینده فروش این محصولات را در پاییز و زمستان در فروشگاههای اوت لت پیگیری می کند.

اوت لت

این موضوع به نفع فروشنده و تا حد زیادی به نفع خریدار نیز هست. فروشنده از هزینه انبارداری و یا ضرر عدم فروش جلوگیری می کند و خریدار نیز جنس خود را با کمی از مد افتادن با قیمت کمتر خریداری می نماید. اگر زیاد در بند مد و ترند نباشید و انتظار خرید در فصل مورد نظرتان را نداشته باشید، اجناس خوبی نصیبتان خواهد شد.

برندهای معتبر معمولا فروشگاههای اوت لت یا آوت لت خود را در یک مراکز خرید جداگانه و در کنار یکدیگر احداث می کنند تا عرضه محصولات بهتر و سیستماتیک صورت بگیرد. برای مثال در اوت لت استانبول  مراکز خرید جداگانه ای به این نام وجود دارد. توجه داشته باشید این مراکز معمولا در شهرهای بزرگ مثل استانبول بنا می شود و شهرهای کوچک وان این مراکز را ندارند.

اوت لت فکتوری

دو نوع از این فروشگاهها وجود دارد

  •  اوت لت استور (outlet store) : فروشگاههایی که از برندهای مختلف فروش دارند.
  • فکتوری استور (factory store) : فروشگاههایی که معمولا جنب خود کارخانه است و فقط محصولات برند خود را به فروش می رساند.

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 4.43از 5 (56 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

سامان صدری
در تاریخ: 18:33:59 1400/4/11

تو اوت لت باید یکم زرنگ بود و با چشم باز خرید کرد جون به نظرم هیچ گارانتیی نداره ممکنه ی جنسی به پستت بخوره که بعد از یکی دو دفعه شستن خراب بشه وقتی که جنس ارزونتره این اتفاقها هم احتمال داره بیفته و احتما هم داره یه جنس خیلی خوب هم گیرت بیاد که زتو مغازه ای غیر از اوت لت بری قیمت بسیار بالایی داشته باشه به خاطر همینه میگم آدم باید دقت کنه

سامان صدری
در تاریخ: 01:57:15 1400/3/14

به قول معرف اوت لت میشه چوب دوسر برد یعنی هم به نفع فروشنده هست هم به نفع خریدار طرف از جنسی که تولید کرده و حالا به هر دلیلی دچار مشکل شده اونو دور نمیندازه و میتونه با مقدار پایین تر بفروشه از ضرر جلوگیری کنه به نظرم فکر بسیار اقتصادیه که بشه از جنسی که یکیمی به مشکل برخورده هم پول درآورد

خانم قربانی
در تاریخ: 23:30:58 1400/3/6

خیلی خوبه که فروشگاه هایی هستند که محصولات برند رو به صورت دائم و زیر قیمت کالا ارائه میدن . حتی به نظرم اگه بعضی از این محصولات برند که اجناس معیوب کارخانه ها هم هستن و یک ایراد کوچیک و جزعی دارند به دست مشتریان برسه مشکلی پیش نمیاد و حتی هم به نفع تولید کننده است که از ضرر به شرکت و تولیدی جلوگیری میکنه و هم به نفع مصرف کننده هست که یه جنس برندو با قیمت پایین تر خریداری کرده . این فروشگاه ها معمولا تو شهر های بزرگ تاسیس میشه و من نمی دونم تو شهر تهران هم فروشگاه اولت لت نیز هست یا نه ؟؟ و ای کاش باشه .

خانم قربانی
در تاریخ: 23:23:38 1400/3/6

اولت هم به معنی حراجی دائمی هست که من با اولت لت اولین بار تو همین سایت سفر بانک آشنا شدم واقعا برام جالب بود که شرکتهای معتبر و تولید کنندگان مارک های مختلف این فرصت رو برای همه مردم دنیا فراهم آوردن که همه بتونن به قیمت مناسب تر از محصولات و تولیدات اونا استفاده کنن .که این کار هم به نفع تولید کننده هست و هم به نفع مصرف کننده.

مرضیه کریمیان
در تاریخ: 13:54:25 1400/3/4

این مفهوم کاملا برام تازگی داره. خیلی خوبه. هم به نفع تولیدکننده ها و برندهاست و هم به نفع مشتری. خیلی ها هستن که حتما مد روز بودن براشون مهم نیست. که هر فصل حتما از لباسهای ترند همون فصل استفاده کنن. خب میرن با قیمت مناسبتر لباس باکیفیت میخرن. من که استقبال میکنم و ترجیح میدم بیشتر اینجوری خرید کنم. آخه خیلی وقتها لباسهایی هم که یهو مد میشه بعد از چند وقت دیگه نمیشه پوشید و عملا پولت رو ریختی دور

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید