شرایط اخذ ویزای دبی چگونه است؟

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 08 آذر 1399 26
شرایط اخذ ویزای دبی چگونه است؟

برای ورود به بیشتر کشورها باید مجوز ورود که همان ویزا است را داشته باشید. ویزا یا همان روادید، معمولاً توسط مراجع قانونی و سفارتخانه‌ها صادر می‌شود. صدور ویزای دبی توسط کارگزاران اداره مهاجرت انجام می‌شود و نیازی به مصاحبه ندارد. به همین علت کار شما برای دریافت آن بسیار راحت خواهد بود. هزینه ویزای دبی بر اساس هدف سفر و مدت زمان اقامت متفاوت است.

دبی مشهورترین و بزرگ ترین شهر امارات متحده عربی به شمار می‌آید. بیشترین درآمد این شهر از صنعت گردشگری است. سالانه عده زیادی به دلایل مختلف کاری، تفریحی و تحصیلی به این شهر مراجعه می‌کنند. واحد پول آن، درهم و زبان رسمی آن عربی است. اگر شما هم قصد مسافرت و یا اقامت در این شهر را دارید با سفربانک همراه شوید.

ویزای دبی برای کار و تجارت

شرکت‌های معتبر فراوانی در دبی وجود دارند که فرصت مناسبی برای جویندگان شغل محسوب می‌شوند. ویزای کاری و تجاری دبی دائمی نیست اما می‌توانید آن را تمدید کنید. داشتن مدرک تحصیلی، تضمینی برای پیدا کردن شغل نیست ولی در صورتی که تخصص و سابقه کار مناسبی دارید آینده شغلی خوبی در انتظار شماست. مدت زمان اعتبار این روادید 3 سال است. برای دریافت آن باید از طریق شرکت مربوطه در شهر دبی اقدام به ارسال درخواست نمایید. علاوه بر مدارک عمومی باید حدأقل شش قطعه عکس، در صورت تأهل سند ازدواج، شناسنامه اعضای خانواده، کپی قرارداد کاری، کپی گذرنامه کارفرما و بیمه سفر را ارائه نمایید.

ویزای کاری برای افراد بالای 50 سال صادر نمی‌شود مگر در موارد خاص. برای کار در این شهر به غیر از روادید باید کارت شناسایی دبی و کارت کار را هم دریافت کنید که این کار باید توسط کارفرما انجام شود. برای تردد در شهر و کارهای روزمره به جای گذرنامه، کارت شناسایی کاربرد دارد.

ویزای یکبار ورود دبی

در صورتی که جهت بازدید از جاهای دیدنی دبی، قصد سفر توریستی در یک محدوده زمان مشخص دارید با استفاده از این ویزا فقط یک بار در طول زمان اعتبار، می‌توانید به آنجا مسافرت کنید. بعد از خروج از این شهر، ویزا باطل خواهد شد.

روادید چند بار ورود

اگر سفرتان چند بار در مقاطع مختلف زمانی انجام می‌شود و قصد مسافرت به کشورهای دیگر و بازگشت به دبی را دارید، بهتر است از روادید چند بار ورود استفاده کنید. در این صورت مجبور نخواهید شد برای هر بار، روادید جداگانه بگیرید.  ضمن اینکه صدور روادید مجدد زمان‌بر است و بهترین گزینه برای سفرهای متوالی ویزای چند بار ورود است. با استفاده از آن، تا وقتی که اعتبار دارد و زمان ماندن در شهر تمام نشده است، هر چند بار که مایل باشید می‌توانید به این شهر مسافرت کنید. سفر به دبی برای افرادی که قصد تجارت دارند و چندین بار به این شهر رفت و آمد می کنند با این ویزا آسان خواهد شد.

ویزای توریستی

ویزای توریستی از نظر زمان اقامت سه نوع 14 روزه، 1 ماهه و 3 ماهه را شامل می‌شود. برای دریافت آن با فراهم کردن مدارک مورد نیاز، می‌توانید از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام کنید.

دبی در بین هفت شیخ نشین امارات متحده بیشترین جمعیت و امکانات را دارد. به دلیل داشتن جاذبه‌های تفریحی فراوان یکی از مقاصد محبوب گردشگری در دنیا محسوب می‌شود و بیشترین درخواست ویزا متعلق به ویزاهای توریستی است. برای اینکه بدانید دبی کجاست و چه امکاناتی دارد با ما همراه باشید.

 • روادید 14 روزه دبی

60 روز اعتبار دارد و با استفاده از آن می‌توانید 14 روز در این شهر بمانید و اگر از نوع فوری نباشد، تا 30 روز قابل تمدید است.

 • روادید 1 ماهه

60 روز اعتبار و 30 روز اجازه ماندن دارد و دارای دو نوع یک بار ورود و چند بار ورود است.

 • روادید 3 ماهه

90 روز اعتبار و اجازه ماندن دارد و دارای دو نوع یک بار و چند بار ورود است.

ویزای دبی

ویزای ترانزیت

اگر مسافر مقصد دیگری هستید و توقف کوتاهی در فرودگاه دبی دارید این ویزا مناسب شماست. اعتبار آن 96 ساعت است و علاوه بر مدارک دیگر باید بلیط سفر بعدی را هم برای دریافت ویزا ارائه دهید. افرادی که این روادید را دارند فقط در محدوده فرودگاه می‌توانند تردد کنند اما چنانچه پرواز بعدی در فرودگاه دیگری باشد می‌توانند خود را به آنجا برسانند.

ویزای دبی

ویزای تحصیلی دبی

در دبی دانشگا‌ه‌های متعددی با اعتبار جهانی وجود دارد. دروس در این دانشگا‌ه‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد. یکی از مزیت‌های تحصیل در این دانشگاه‌ها این است که می‌توانید در آینده علاوه بر دریافت پذیرش دانشگاه‌های معتبر کشورهایی مثل انگلیس و کانادا، اقامت این کشورها را نیز دریافت کنید.

اگر قصد ادامه تحصیل در این شهر را دارید، علاوه بر مدرک آیلتس باید ویزای دبی را هم دریافت کنید. برای دریافت ویزای تحصیلی علاوه بر مدارک عمومی تائیدیه دانشگاه مورد نظر و آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات لازم است. همچنین گردش حساب های شما نیز لازم است تا مشخص کند تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل را دارید. ارائه مدرک زبان انگلیسی نیز ضروری است. در صورتی که ویزای شما آماده است اما مدرک آیلتس ندارید نگران نباشید چون در دبی کالج‌های زبان وجود دارد و می‌توانید ثبت نام کنید.

ویزای اقامتی

 مدت اعتبار آن 2 سال و بدون هیچ محدودیتی قابل تمدید است. درخواست دهنده ویزای اقامتی در صورت تاهل می‌تواند همسر و فرزند خود را همراه ببرد و افرادی که آن را دریافت می‌کنند می‌توانند برای اخذ اقامت دائم امارات هم اقدام کنند. به منظور حفظ اعتبار این روادید باید درخواست دهنده در این کشور حداقل 6 ماه اقامت داشته باشد. برای دریافت ویزای اقامتی چند راه پیش روی شماست:

 • استخدام شدن در یکی از شرکت‌های دبی: مدت زمان مجاز اقامت 3 سال است و نیازی به سرمایه‌گذاری ندارد.
 • راه اندازی کسب و کار: مدت زمان مجاز اقامت 3 سال است و در کنار اقامت فرصت تجارت در امارات فراهم می‌شود.
 • خرید ملک در دبی: مدت زمان مجاز اقامت 2 سال است و باید فرآیند ساخت و ساز پایان یافته باشد و ارزش ملک از یک میلیون درهم بیشتر باشد.

 ویزای آنلاین

این روزها به دلیل مشغله‌های فراوان همه به دنبال این هستیم که به نحوی در زمان خود صرفه‌جویی کرده و کوتاه ترین راه را برای انجام کارهای خود انتخاب کنیم. از این رو، به جای مراجعه حضوری به آژانس‌های مسافرتی می‌توان به صورت غیرحضوری و اینترنتی اقدام کرد؛ به این صورت که شما باید به سایت آژانس مورد نظر مراجعه ‌کرده، فرم درخواست را تکمیل می کنید و پس از برآورد قیمت، هزینه را پرداخت می کنید تا ویزا طی 3 تا 7 روز صادر و به ایمیل‌تان ارسال شود.

تمدید روادید

اگر بیشتر از مدت زمان مجاز در شهر بمانید علاوه بر پرداخت جریمه در سفرهای آینده با مشکل روبه‌رو خواهید شد و دیگر با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد. بنابراین، در صورتی که همچنان قصد ماندن دارید باید روادید خود را تمدید کنید که این کار توسط سازمان مهاجرت انجام می‌گیرد. برای این منظور، گذرنامه‌ شما باید 6 ماه اعتبار داشته باشد و در همان شهری که وارد شدید اقدام به تمدید نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی

یکی از مسائلی که باعث بهبود روند دریافت ویزا و جلوگیری از تأخیرهای احتمالی می‌شود این است که قبل از درخواست مدارک خود را آماده کنید و حتماً از اعتبار داشتن گذرنامه خود اطمینان حاصل فرمایید. مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ ویزای دبی شامل:

 • اسکن رنگی از صفحات گذرنامه
 • 2 قطعه عکس 4×3 رنگی با زمینه سفید
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • گواهی رزرو هتل و یا چک ضمانت

چقدر زمان می‌برد تا ویزای دبی صادر شود؟

به طور کلی صدور ویزا برای ویزای عادی 7 تا 10 روز و برای فوری 3 روز کاری زمان می‌برد. مبنای این تعداد روز، فردای روز درخواست است. البته این در صورتی است که ایرادی در مدارک ارائه شده وجود نداشته باشد و همچنین در سفرها و اقامت‌های قبلی مشکلی نبوده باشد، در غیر این صورت بررسی درخواست با حساسیت بیشتری انجام می‌شود و احتمال دارد زمان بیشتری صرف شود. بنابراین چنانچه عجله دارید با دقت فراوان به قوانین مربوط به اخذ روادید توجه کنید تا از تأخیرهای احتمالی جلوگیری شود.

علل رد شدن درخواست روادید

دلایل مختلفی ممکن است باعث رد شدن درخواست صدور روادید شود که مهمترین آن موارد زیر است:

1- ارتکاب جرم

طبیعتاً هر کشوری با ورود افراد خاطی قانون به کشور مخالف است؛ بنابراین، در صورتی که قبلاً به دبی مسافرت کرده‌ و مرتکب جرمی شده‌اید، برای بار بعد با درخواست صدور ویزای شما موافقت نخواهد شد.

2- ترک دبی بعد از مدت زمان مجاز اقامت

در صورتی که بار قبل بیشتر از مدت زمان مجاز در شهر دبی مانده باشید، درخواست شما برای دریافت روادید رد خواهد شد.

3- رد شدن ویزا در درخواست قبلی و یا رد شدن ویزای اقامتی

درصورتی که قبلاً درخواست ویزای اقامتی یا هر نوع روادید دیگر را داده باشید و درخواست شما رد شده باشد، در نوبت بعد هم رد خواهد شد.

4- هتل غیر معتبر

بعضی افراد به دلایلی، فرم را با اطلاعات نادرست تکمیل می‌کنند. سازمان مهاجرت، اطلاعات را به دقت بررسی می‌کند و اگر ایراد و مغایرتی داشته باشد درخواست روادید رد می شود.

5- شباهت نام

در صورتی که هیچ کدام از موارد ذکر شده علت نبود، احتمالاً مشکل به دلیل شباهت نام با فرد دیگری است که برای حل این مسئله باید به اداره پلیس مراجعه کنید و برای اثبات اینکه هویت مجزایی دارید نامه دریافت کنید.

ویزای دبی

نکات مهم دریافت ویزای دبی

هر کشوری قوانین مخصوص به خود را دارد که مسافرانی که قصد ورود دارند باید قبل از مسافرت حتماً با این قوانین آشنا شوند، در غیر این صورت مشکلات فراوانی را پیش رو خواهند داشت. چنانچه قبل از سفر از قوانین اطلاع داشته باشید با خیال آسوده و بدون دغدغه می‌توانید به کار و تفریح خود بپردازید. چند مورد از قوانین مهم در مورد مسافران را با هم مرور می‌کنیم:

 • حواستان به تاریخ‌ها باشد! قبل و در هنگام سفر باید از اعتبار داشتن گذرنامه و همچنین ویزای خود اطمینان داشته باشید. علاوه بر این بعضی از روادید قابل تمدید نیست و این نیازمند توجه ویژه به مدت اعتبار است.
 • برای افراد کمتر از 23 سال، روادید صادر نمی‌شود و باید حتماً با یک همراه اقدام به اخذ روادید کنند؛ این همراه می‌تواند پدر، مادر و یا همسر باشد که برای دریافت ویزا باید مدارک آن‌ها را هم ارائه بدهید.
 • در زمان درخواست ویزای دبی، در صورتی که درخواست شما رد شود، هزینه پرداخت شده برگردانده نمی‌شود. بنابراین در هنگام درخواست دقت فرمایید.
 • در صورتی که قصد سفر به دبی را دارید باید روادید همین شهر را بگیرید و برای مثال با ویزای ابوظبی نمی‌توانید به دبی وارد شوید.
 • برای اخذ روادید زودتر اقدام کنید تا اگر مشکلی پیش آمد و مجبور شدید صبر کنید، سفرتان به تأخیر نیوفتد.
 • بعد از ورود به شهر حتماً باید مهر ورود را در گذرنامه داشته باشید، در غیر این صورت با مشکل روبه‌رو خواهید شد.
 • همراه داشتن قرص‌های آرام‌بخش، مسکن و خواب آور ممنوع می‌باشد و در صورت مشاهده، جریمه و زندان برای فرد در نظر گرفته می‌شود. لذا قبل از سفر از لیست داروهای مجاز اطلاع حاصل فرمایید.
 • خدمات درمانی در این شهر کیفیت خوب اما هزینه بالایی دارد. به همین دلیل اگر زیاد به آنجا رفت و آمد دارید اقدام به دریافت بیمه خصوصی کنید.
 • روادید برای افراد بالای 65 سال هم با سختگیری فراوان صادر می‌شود و لازم است با یک همراه اقدام به اخذ روادید نمایند.
 • با استفاده از ویزای دبی می‌توانید از مرز زمینی، هوایی و یا دریایی وارد این شهر شوید و محدودیتی وجود ندارد.
 • برای کسانی که به صورت همراه در گذرنامه شما هستند هم باید درخواست روادید بدهید.
 • 3 ماه بعد از رد درخواست می‌توانید دوباره درخواست بدهید.
 • ویزای دبی به صورت الکترونیکی است و به گذرنامه چسبانده نمی‌شود. لذا باید هنگام ورود به این شهر، آن را به همراه گذرنامه به مسئولین مربوطه تحویل دهید.
 • بعد از دریافت روادید امکان تغییر تاریخ وجود ندارد.
 • اگر از روادید قبلی خود استفاده نکرده باشید و یا هنوز اعتبار داشته باشد، باید قبل از درخواست جدید جریمه کنسلی ویزای قبلی که 150 درهم است را پرداخت کنید.
 • با ویزای توریستی نمی‌توانید در یک شرکت استخدام شوید و باید بعد از اتمام زمان ویزا برای دریافت ویزای کاری اقدام نمایید.
 • به دلیل اینکه پیگیری اخذ روادید به صورت غیر حضوری امکان‌پذیر می‌باشد لزومی ندارد که در زمان درخواست حتماً در ایران حضور داشته باشید.

هزینه ویزای دبی

هزینه صدور ویزای وابسته به عوامل مختلفی مثل نرخ ارز، نوع ویزا و خدمات، متفاوت است. به همین دلیل برای اطلاع از هزینه ویزای دبی باید با آژانس مسافرتی تماس بگیرید تا با توجه به هدف و نوع روادید مورد نیاز شما، برآورد قیمت شود. به طور کلی برای دریافت ویزای فوری باید مبلغ بیشتری بپردازید. پس از ورود به این شهر توریستی، بازدید از میراکل گاردن و پارک ساحلی الممزر را از دست ندهید. برای خوردن انواع غذاهای عربی و بین‌المللی نیز می توانید به  رستوران‌های اسکله شماره 7 دبی بروید. البته قیمت ها در آنجا اندکی گران است.

در صورتی که برای سفر خارج از کشور خود به دنبال مسافرت به کشورهایی هستید که نیازی به اخذ روادید نداشته باشد و در نتیجه از این نظر هزینه‌ای متقبل نشوید، می توانید کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان را به عنوان مقصدی برای سفر انتخاب کنید! یکی از این کشورها ترکیه است.

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 4.62از 5 (24 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

ریحان
در تاریخ: 19:18:11 1399/9/5

با سلام به تمامی دوستان سفربانکی عزیز من عاشق کشور دبی هستم و دوست دارم به این کشور سفر کنم به خاطر زیبایی این کشور است که من عاشقشم کشور دبی با مکان های مختلف و زیبا ش باعث شده ‌که هر ساله کلی گردشگر به این کشور سفر کنند و بیشتر این گردشگران یا بازدید کنندگان خود ما ایرانی ها هستیم و طرفدار کشور دبییم

فاطمه
در تاریخ: 13:44:26 1399/8/18

سلام ممنون ازسفربانک بااین مقاله فوق العاده پراطلاعات راجب اخذویزابرای دبی.که ما چه نوع ویزای میتوانیم بگیریم وقصدچ کاری داریم.ویزاهمون مجوز ورودبه کشورهاست.مقاله سفربانک به خوبی توضیح دادن چطوری ط چ نوع ویزایی میخوایم چقدزمان میبره وهزینه ویزاو.....روبرای ماشرح دادن.ممنون ازسفربانک

مهتاب s
در تاریخ: 11:26:07 1399/8/18

سلام تشکر بابت راهمایی وتوضیحات کامل وجامع در مورد تورهای دبی در مورد گرفتن ویزا که حتما لازم نیست حضوری بریم ومدت زمان دریافت ویزا وهزینه هاش خیلی منصفانه ست هر چند شرایطش سخته سفر به این کشور ولی دور از دسترس نیست

مهدی
در تاریخ: 02:30:07 1399/8/18

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز .اطلاعات خوبی در مورد ویزا دبی کسب کردم یکم سخته ولی شدنیه ..

روشنك نظري
در تاریخ: 00:12:29 1399/8/18

ويزا يا رواديد همون اجازه ورود به يك كشور است دبي ويزاي خيلي راحتي دارد چون به سفارت نميريد و مصاحبه ندارد و حساب بانكي نميخواهد و اژانس ها به راحتي ويزا ميگيرند فقط با پاسپورت شش ماه اعتبار ويزا فوري هست و عادي كه ويزا فوري كمي گرونتر است با ويزا دبي فقط ١ بار اجازه ورود داريد كه هم ١٤ روزه هست و هم سه ماهه البته ويزا را ميتوان براي ١٠ روز بيشتر ماندن در دبي با پرداخت جريمه تمديد كرد

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید