سواحل قبرس و حس نسیم دل انگیز مدیترانه

سواحل قبرس و حس نسیم دل انگیز مدیترانه

قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است و کرانه های سنگی و ماسه ای متنوعی دارد. «سواحل قبرس» دارای گواهینامه پرچم آبی است. پرچم آبی گواهینامه ای است که کیفیت زیستی و طبیعی و همچنین پاکی آب دوش های ساحلی را تضمین کرده و به رسمیت می شناسد. در بررسی هایی که در مورد چگونگی وضعیت بهداشتی سواحل اروپا می شود، کرانه های این کشور همواره از وضعیت مطلوبی برخودار است. قبرس از سواحل متنوعی بر خوردار است؛ سواحل قبرس اروپایی و شمالی. از کرانه های ماسه ای تیره گرفته تا کرانه های ماسه ای روشن، از کرانه های شلوغ و پرجمعیت گرفته تا کرانه های خلوت و آرام و دریایی با آب های متلاطم و آرام. در اینجا نسیم خنک مدیترانه را حس خواهید کرد.

سواحل قبرس اروپایی

سواحل قبرس

1- نیسی بیچ از سواحل قبرس اروپایی

نیسی بیچ به عنوان یک ساحل ماسه ای که هرگز نمی خوابد، زیبایی طبیعی غیر قابل انکاری دارد! این منطقه با یک منحنی بزرگ از ماسه های سفید و یک غار زیبا با آب کم عمق و شفاف، یکی از بهترین سواحل قبرس اروپایی دانست. نیسی بیچ در فصل زمستان و بهار به یک ساحل رویایی تبدیل می‌شود. در این فصل‌ها که جزر و مد آب دریا کم است، یک گذرگاه شنی زیبا از زیر آب رونمایی می‌شود. گذرگاه یا مسیری که به جزیره کوچک نیسی ختم می شود. این جزیره میزبان درختچه‌های کوچک و گیاهان زیبا است.

سواحل قبرس، نیسی بیچ

سواحل قبرس اروپایی، نیسی بیچ

2- کورال بای

در میان سواحل قبرس، کورال بای به افرادی که عاشق سواحل آفتابی هستند پیشنهاد می شود. در کورال بای ماسه های ساحلی را می بینید که توسط صخره های اطراف در بر گرفته شده است. چتر و تخت های ساحلی در اینجا وجود دارد و طیف گسترده ای از ورزشهای آبی از تفریحات رایج در این خلیج مرجانی است. برای افرادی که به دنبال یک ساحل خانوادگی هستند، اینجا را پیشنهاد می کنیم. این ساحل با داشتن مجوز پرچم آبی، آب مناسب و بی خطری برای شنا کردن دارد. تعدادی رستوران و بار در امتداد مسیر پیاده روی جود دارد.

سواحل قبرس، کورال بای

سواحل قبرس، کورال بای

3- ماکرونیسوس بیچ

زمانی که از بالا به ماکرونیسوس بیچ نگاه کنید، آن را به شکل دم دلفین می بینید. دلیل آن، اتصال این ساحل به این به کرانه دام بیچ است. ماسه های گچی سفید، یک راه روی نرم زیبا به سمت دریای لاجوردی گسترانیده است. در مجاورت این ساحل، یک منطقه باستانی وجود دارد. می توانید از آنجا به طور رایگان دیدن کنید.

سواحل قبرس، ماکرونیسوس بیچ

4- اپیسکوپی

اپیسکوپی با شرایط آب و هوایی قبرس در تضاد است. به دلیل وزش باد در این ساحل، اینجا محل ایده آلی برای اجرای ورزش هایی مانند کایت سرفینگ است. صخره‌های آهکی منطقه و بقایای سایت باستانی کوریون، نمای زیبایی از بالا برای کایت سوران خلق کرده است. شنا در قسمت شرقی این ساحل با محدودیت هایی مواجه است.

سواحل قبرس، اپیسکوپی بیچ

سواحل قبرس شمالی

خورشید، دریا، ماسه ... ! قبرس شمالی دارای سواحل بی نظیری است. بیشتر هتل های آن در امتداد خط ساحلی ردیف شده اند. از ویژگی های این اقامتگاه ها این است که حتی اگر آن ها را رزرو نکرده باشید و در آن اقامت نگیرید، می توانید با پرداخت مبلغی، از خدمات ساحلی که ارائه می دهند، استفاده کنید؛ برای یک روز یا چند ساعت. آن ها آلاچیق‌های آفتاب گیر، صندلی‌های راحتی و چترهای ساحلی، سرویس بهداشتی و رستوران‌های خود را در اختیار شما قرار می دهند.

غواصی، جت اسکی و پاراسلینگ از فعالیت های ساحلی سواحل قبرس شمالی محسوب می شود. تفریحاتی که در برخی از کرانه های دنیا مثل کاتا بیچ پوکت یا ساحل الممزر دبی نیز انجام می شود.

سواحل قبرس شمالی

1- آکاپولکو بیچ

ساحل آکاپولکو (Acapulco beach) در فاصله کوتاهی از منطقه Kyrenia واقع شده است. آکاپولکو یکی از بهترین سواحل قبرس است. به همین دلیل در هنگام ورود باید هزینه ورودی پرداخت کنید. اینجا در زمان های سیزن معمولاً آنچنان شلوغ نیست. بنابراین، اگر به دنبال کرانه دریایی آرامی هستید، آگکاپولکو می تواند گزینه خوبی باشد. یک استخر بزرگ و وسایل تفریحی آبی و همچنین امکانات معمول در تمام ساحل ها مثل چتر ساحلی و ... در اینجا وجود دارد.

سواحل قبرس شمالی، آکاپولکو بیچ

سواحل قبرس شمالی

سواحل قبرس، آکاپولکو بیچ

2- کاملوت بیچ

کاملوت بیچ (Camelot Beach) در فاصله 8 مایلی غرب Kyrenia، در شهر Alsancak واقع شده است. این ساحل به دلیل داشتن پناهگاه یا بندرگاه سنگی، برای خانواده ها، به ویژه خانوادهایی که بچه های کوچک دارند مناسب است. بنابراین حتی اگر دریا طوفانی و امواج شدید باشد، ساحل چهره ای آرام دارد. قیمت هتل هایی که در امتداد این ساحل قرار دارند، مناسب است. سرویس بهداشتی، حمام، چترهای ساحلی، صندلی های راحتی آفتابی از خدماتی هستند که این هتل ها در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهند. رستوران و باری که در این نوار ساحلی وجود دارد، شب ها موسیقی زنده اجرا می کنند و کلوب ها تا ساعات اولیه شب باز است.

سواحل قبرس شمالی، کاملوت بیچ

سواحل قبرس شمالی، کاملوت بیچ

3- دنیز کیزی بیچ

دنیز کیزی (Denizkizi / Mermaid beach) تقریباً در 6.5 مایلی غرب Kyrenia واقع شده است. این ساحل بخشی از مجموعه هتل های Denizkizi را در بر گرفته است. اما گردشگران و مراجعه کنندگان می توانند با هزینه ای که در دروازه ورودی پرداخت می کنند، حتی بدون اقامت گرفتن در هتل ها، از ساحل و از استخر بسیار بزرگ محوطه بیرونی هتل ها استفاده کنند. یک رستوران با امکانات WC در ساحل وجود دارد. همچنین می توانید با پرداخت هزینه، از فعالیت هایی مانند غواصی، قایق سواری با قایق های موز، پاراسلینگ و یا جت اسکی استفاده کنید.

سواحل قبرس شمالی، دنیز کیزی بیچ

سواحل قبرس شمالی، دنیز کیزی بیچ

4- ساحل و کلوب اسکیپ

پس از 5 مایل رانندگی از شهر کوچک Kyrenia، دسترسی به ساحل و کلوب اسکیپ (Escape Beach & Club) حاصل می شود. اسکیپ بیچ با شن و ماسه های طلایی خود، ساحلی مناسب برای جمع های خانوادگی و دوستانه است. در اینجا دریا کم عمق بوده و امکانات لازم مثل سرویس بهداشتی، دوش، رستوران و پارکینگ اختصاصی وجود دارد. رستوران کلوب ساحلی اسکیپ از ساعت 9 صبح تا 11 شب باز است. تابستان ها زندگی شبانه در این کلوب رونق خود را دارد و به یکی از بهترین نقاط تبدیل می شود. این باشگاه فقط چهارشنبه ها، جمعه ها و شنبه ها باز است.

سواحل قبرس شمالی، اسکیپ بیچ

5- کارپاز بیچ

کارپاز بیچ (Karpaz beach) از دیگر سواحل قبرس شمالی است که در امتداد شبه جزیره کارپاز واقع شده است. اگرچه صندلی آفتابی، تخت آفتابی، سرویس بهداشتی یا رستورانی در این ساحل وجود ندارد اما حس آرامش آن در امتداد این ساحل بکر، حال و هوای خوب خود را دارد. می توانید این ساحل را با گذر از روستای Dipkarpas، به سمت Zafer Burnu که در نقطه شمال شرقی قبرس است پیدا کنید.

سواحل قبرس، کارپاز بیچ

سواحل قبرس، کارپاز بیچ

6- گلاپ ساید بیچ

دسترسی به گلاپ ساید بیچ (Glapside beach) از شهر نیکوزیا از طریق بزگراه به راحتی حاصل می شود. این کرانه در حدود 2.5 مایلی شمال فاماگوستا واقع شده و یکی از محبوب ترین سواحل اطراف فاماگوستا است. گلاپسید یک ساحل ماسه ای طویل با آب کم عمق است. از جمله رستوران، بار، فروشگاه، دوش، تخت و صندلی آفتابی و ورزش های آبی از امکانات آن است. آخر هفته های فصل تابستان، اینجا محلی شلوغ است و تفریحات شبانه تا نیمه های شب ادامه دارد.

سواحل قبرس

سواحل قبرس شمالی، گلاپ ساید بیچ

7- سیلور بیچ

در انتهای جنوبی ویرانه های باستانی سالامی، می توانید یکی از بهترین سواحل قبرس شمالی را برای شنا کردن پیدا کنید. این همان سیلور بیچ (Silver Beach) است. ساحلی عالی برای شنا و غواصی که با آب های کم عمق خود، برای بچه ها نیز محلی امن است. این ساحل امکانات زیادی ندارد. اما کافه‌هایی برای صرف میان وعده و نوشیدنی وجود دارد.

سواحل قبرس، سیلور بیچ

سواحل قبرس، سیلور بیچ

سواحل قبرس، سیلور بیچ

نوشته شده توسط سفربانک

امتیاز 5.00از 5 (23 رای)

نظرات کاربران

حافظ خانی در تاریخ: 09:53:05 1398/11/19

من به سواحل قبرس شمالی رفتم و خودمون ماشین گرفتیم کل جزیره رو گشتیم خیلی قشنگه تا حالا ازاین سفر بهتر نرفته بودم.

پروانه در تاریخ: 09:52:43 1398/11/16

سواحل قبرس به نظر خیلی خلوت و تمیز میاد و خوبیه قبرس رفتن اینه که میتونی بگی رفتی اروپا و در سواحل اروپا قدم زدی

سعید در تاریخ: 13:16:18 1398/11/15

سواحل قبرس جای بسیار خوش آب و هوایی است و مناسب برای آفتاب گیری هست.

زانیار در تاریخ: 10:31:11 1398/11/13

خیلی جالب بود واقعا هوس کردم برم سواحل قبرس رو ببینم لطفا یه مطلبم بذارید و مقایسه کنید سواحل قبرس و ترکیه رو

Aydin Asemani در تاریخ: 09:01:10 1398/11/7

اگر به سواحل قبرس اروپایی یا سواحل قبرس شمالی برم، تمایل دارم حس خوب قایق سواری رو اونجا تجربه کنم..

میداوودی در تاریخ: 18:29:37 1398/11/2

الان که ما زمستون هستیم آب و هوای اونجا تو سواحل قبرس چطوریه؟

صادق منتظری در تاریخ: 09:18:47 1398/10/25

اولین بار اصطلاح گواهینامه پرچم آبی برای سواحل رو تو این مطلب دیدم. خیلی خوبه ک سواحل قبرس این گواهینامه رو داره

یاسر رجبی در تاریخ: 10:00:15 1398/10/21

هتل هایی که در امتداد سواحل قبرس ردیف شدن هم خوب پول میزنن ها!

نظر خود را در رابطه با مقاله بنویسید البته اگر ثبت نام خود را کامل نمایید می توانید از این راه کسب درآمد کنید.