ستون های باتومی نماد شکوه دریای باتومی

توسط علی علوی
به روز رسانی شده 04 خرداد 1400 15
ستون های باتومی نماد شکوه دریای باتومی

«ستون های باتومی» یا کولونادز (Batumi Colonnades) سازه ای است که سال‌ها پیش در نزدیک ساحل باتومی ساخته شد. این ستون ها به عنوان یک نشانگر ساخته شد. نشانه ای از ورودی بندرگاه باتومی. ساخت آن در سطحی انجام گرفت که کمی بالاتر از ساحل بود تا از ورود سیل به شهر جلوگیری کند. این ستون ها هم اکنون نمادی از تفرجگاه این شهر هستند.

ستون های باتومی یا کولونادز

تاریخچه ساخت ستون های باتومی

ایده ساخت این ستون ها توسط پزشکی محلی به نام Ivane Mchedlidze مطرح شد. این ایده طی سفری که او به ایتالیا داشت شکل گرفت. طرح ساخت کولونادز از یک شهر ایتالیایی به نام Sorrento الهام گرفته شد. این ستون ها زمانی ساخته شدند که ساحل باتومی به اوج شکوفایی خود رسیده بود. این پروژه در سال 1930 آغاز و با نظارت یک معمار اهل باتومی به نام Bogdan Kirakosyan به اتمام رسید. بر اساس نوشته‌هایی که بر روی ستون ها وجود دارد، ساخت و ساز آن ها در سال 1934 پایان یافت. کولونادز در زمان ساخت به خط ساحلی نزدیک تر بود. با عقب نشینی دریا فاصله آن ها از دریا بیشتر شد.

ستون های باتومی

ستون های باتومی

معماری ستون های باتومی

کولونادز به سبک معماری نئوکلاسیک طراحی شده است. این ستون ها بر گرفته از معماری یونانی است و معماری شگفت انگیز یونانی را نشان می دهد: ستون های بلند و سفید رنگ که پشت سرهم ردیف شده اند و به شما در بخش ورودی تفرجگاه ساحلی باتومی خوش آمد می گویند. ارتفاع ستون ها زیاد است. این ارتفاع میزان اهمیت دریای باتومی را نشان می دهد. ستون‌های باتومی نماد شکوه دریای باتومی است. چیدمان ستون‌ها طوری است که در نهایت با قرار گرفتن در کنار هم، تشکیل یک دروازه را داده اند. در بخش میانی دوازه، یک مجسمه سفید رنگ از یک زن دیده می شود که یک هواپیما در دست دارد.

 

ستون های باتومی

کولونادز در زمان حاضر

امروزه کولونادز نماد تفرجگاه یا همان بلوار باتومی است. بیش از ده سال است که این تفرجگاه در حال گسترش و مدرنیزاسیون است، با این حال ارزش و اهمیت ستون های باتومی به عنوان سمبل این شهر همچنان محفوظ است. پس از گذر سال ها، این نشانگرها هنوز یک مکان محلی عالی هستند که توسط غرفه ها و بازارهای محلی احاطه شده اند.

ستون های باتومی در فصل های تابستان میزبان رویدادهای فرهنگی مختلف است. گاهی اوقات نوازندگانی به اینجا می آیند و موسیقی های متنوعی را می نوازند. رقص های محلی و موسیقی های سنتی که هر کدام مربوط به شهرهای مختلف گرجستان است اجرا می شود. نمونه مشابه ستون های باتومی را می توان در بخش ورودی پارک 6 می باتومی نیز دید.

ستون های باتومی

آدرس

Address: Seaside Boulevard, Batumi 6010, Georgia.

نوشته شده توسط علی علوی

امتیاز 4.80از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

مرضیه کریمیان
در تاریخ: 14:27:49 1400/3/4

در زمان های قبل تر حتی اگر اماکن و سازه هایی هم ساخته میشدن، دارای کاربری خاصی هم بودن. منظورم اینه که مثل زمان ما نبوده که خیلی از چیزا فقط جنبه زیبایی داشته باشن. این ستونها هم خب بالاخره داستان جالبی پشتشون هست. اما به شخصه برای من جذابیت چندانی ندارن و مسلما برای دیدن این ستونها ترغیب به سفر نمیشم.

امین محمد
در تاریخ: 13:04:48 1399/10/29

سلام و خسته نباشید به همراهان سایت سفر بانک. ستون های باتومی سازه ای است که سالها پیش در نزدیکی ساحل باتومی ساخته شده است ایده ساخت این ستون ها توسط پزشکی محلی مطرح شد و این ستون ها زمانی ساخته شدند که ساحل باتومی به اوج شکوفایی خود رسیده بود. این ستون ها به سبک معماری نئوکلاسیک طراحی شده اند و از معماری یونانی برگرفته شده و بسیار شگفت انگیز و زیبا هستند در سفر به باتومی دیدن از این ستون ها را حتماً اولویت خود قرار دهید مطمئن باشید که لذت ببرید و بسیار زیبا هستند.

ریحان
در تاریخ: 22:42:05 1399/8/28

با سلام به تمامی دوستان سفربانکی عزیز واقعا تشکر میکنم از نویسنده این مقاله خوب اقای علی علوی که این مقاله را در اختیار ما گذاشتند تا ما به اطلاعاتمون اظافه کنیم ستون های باتومی بسیار زیبا انداین ستون ها در کشور ایتالیا که کشوری بسیار زیبا است واقع شده و من خیلی دوست دارم به این مکان سفر کنم چون تعریفات زیادی از این مکان شنیدا ام به شمادوستان عزیز هم پیشنهاد میکنم حتما از این مکان دیدن کنید

امیرحسین
در تاریخ: 00:30:44 1399/8/1

سلام ممنون از مقاله جامع و کاملتون من اطلاعاتی درباره این ستون ها نداشتم واقعا جای زیبا وجذابی هست ودارای معماری خاص ومتفاوتی هست شاید درظاهر ببینید یک ستون ساده باشه اما نماد یک شهر هست پس حتی امکان دارد یک چیز ساده چنان ارزشمند بشه که نماد به خصوصی باشه امیدوارم روزی ازنزدیک بتونم اینجارو ببینم

سهیل
در تاریخ: 23:24:49 1399/7/14

چقدر خوب که برای حل هر مشکلی در ابتدا یک نظریه و طرح ارائه میشده و در نهایت اون راه حل تبدیل به یک تفرجگاه و مکان تفریحی هم شده است درست مثل این ستون های سفید زیبا و جذاب که در ابتدا تنها هدف از ساخت اونها برای جلوگیری از ورود سیل به داخل شهر بوده است و در حال حاضر علاوه بر این منظور برای برگزاری مراسمات فرهنگی نیز از ان استفاده میشود.

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید