ستون های باتومی نماد شکوه دریای باتومی

ستون های باتومی نماد شکوه دریای باتومی

«ستون های باتومی» یا کولونادز (Batumi Colonnades) سازه ای است که سال‌ها پیش در نزدیک ساحل باتومی ساخته شد. این ستون ها به عنوان یک نشانگر ساخته شد. نشانه ای از ورودی بندرگاه باتومی. ساخت آن در سطحی انجام گرفت که کمی بالاتر از ساحل بود تا از ورود سیل به شهر جلوگیری کند. این ستون ها هم اکنون نمادی از تفرجگاه این شهر هستند.

ستون های باتومی یا کولونادز

تاریخچه ساخت ستون های باتومی

ایده ساخت این ستون ها توسط پزشکی محلی به نام Ivane Mchedlidze مطرح شد. این ایده طی سفری که او به ایتالیا داشت شکل گرفت. طرح ساخت کولونادز از یک شهر ایتالیایی به نام Sorrento الهام گرفته شد. این ستون ها زمانی ساخته شدند که ساحل باتومی به اوج شکوفایی خود رسیده بود. این پروژه در سال 1930 آغاز و با نظارت یک معمار اهل باتومی به نام Bogdan Kirakosyan به اتمام رسید. بر اساس نوشته‌هایی که بر روی ستون ها وجود دارد، ساخت و ساز آن ها در سال 1934 پایان یافت. کولونادز در زمان ساخت به خط ساحلی نزدیک تر بود. با عقب نشینی دریا فاصله آن ها از دریا بیشتر شد.

ستون های باتومی

ستون های باتومی

معماری ستون های باتومی

کولونادز به سبک معماری نئوکلاسیک طراحی شده است. این ستون ها بر گرفته از معماری یونانی است و معماری شگفت انگیز یونانی را نشان می دهد: ستون های بلند و سفید رنگ که پشت سرهم ردیف شده اند و به شما در بخش ورودی تفرجگاه ساحلی باتومی خوش آمد می گویند.

ارتفاع ستون ها زیاد است. این ارتفاع میزان اهمیت دریای باتومی را نشان می دهد. ستون‌های باتومی نماد شکوه دریای باتومی است. چیدمان ستون‌ها طوری است که در نهایت با قرار گرفتن در کنار هم، تشکیل یک دروازه را داده اند. در بخش میانی دوازه، یک مجسمه سفید رنگ از یک زن دیده می شود که یک هواپیما در دست دارد.

 

ستون های باتومی

کولونادز در زمان حاضر

امروزه کولونادز نماد تفرجگاه یا همان بلوار باتومی است. بیش از ده سال است که این تفرجگاه در حال گسترش و مدرنیزاسیون است، با این حال ارزش و اهمیت ستون های باتومی به عنوان سمبل این شهر همچنان محفوظ است. پس از گذر سال ها، این نشانگرها هنوز یک مکان محلی عالی هستند که توسط غرفه ها و بازارهای محلی احاطه شده اند.

ستون های باتومی در فصل های تابستان میزبان رویدادهای فرهنگی مختلف است. گاهی اوقات نوازندگانی به اینجا می آیند و موسیقی های متنوعی را می نوازند. رقص های محلی و موسیقی های سنتی که هر کدام مربوط به شهرهای مختلف گرجستان است اجرا می شود. نمونه مشابه ستون های باتومی را می توان در بخش ورودی پارک 6 می باتومی نیز دید.

ستون های باتومی

آدرس

Address: Seaside Boulevard, Batumi 6010, Georgia.

نوشته شده توسط علی علوی

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

زهرا روزدار
در تاریخ: 16:37:01 1399/4/13

سلام و تشکر از نویسنده ی مقاله. با توجه به عکس ستون ها و زیبایی که در عکس پیداست اصلا فکر نمیکردم که با این ظرافت وزیبایی به منظور جلوگیری از ورود سیل کاربرد داشته باشند. رنگ سفید خیره کننده ی این ستون ها زیبایی اونها رو بیشتر کرده است. به نظرم دیدن این مکان خالی از لطف نیست مخصوصا با وجود موسیقی سنتی گرجستان، که باید لذت بخش باشه.

هانیه
در تاریخ: 12:35:39 1399/4/3

با سلام و تشکر از شما نویستده محترم این مقاله خیلی خوب بود سازه های زیا رو خیلی خوب به تصویر کشیدین و باعث شناخته شدن این سازه ها شدین بافت و ساختار آن رو خیلی خوب توضیح دادین من اطلاعات زیادی در این مورد نداشتم ولی الان اطلاعات شما مفید و به درد بخور بود

raha
در تاریخ: 16:29:14 1399/2/3

جای جالبیه خیلی زیباست مخصوصا اینکه به رنگ سفید هست و در شب یه جلوه ی خاصی رو به ستون ها میده و سبک معماریش هم خیلی زیبا قشنگه و اینکه به سبک معماریه یونانی هست و وقتی این ستون ها در کنار هم قرار گرفتن خیلی جالبه یه دروازه ای رو تشکیل دادن که زیبایی ستون هارو دو چندان میکنه در کل قشنگ و دیدنی بود من که لذت بردم

شایان علیپور
در تاریخ: 21:36:47 1399/1/6

خیلی عالی از لحاظ ساخت

شایان علیپور
در تاریخ: 21:22:48 1399/1/6

واقعا عالی جای خیلی بی نظیریه تکه عالی پیشنهاد میکنم موقعیتش بود یسر برین واقعا عالیه

نمایش بیشتر

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.