آبشار نیاگارا کجاست؟!

توسط raha
به روز رسانی شده 30 دی 1399 26
آبشار نیاگارا کجاست؟!

در مرز آمریکا و کانادا سه آبشار وجود دارد، که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند،از قرار گرفتن این سه آبشار کنار هم  آبشار نیاگارا تشکیل شده است و در بین جهانیان شهرت یافته و مناظر و چشم اندازهای بسیار زیبایی را پدید آورده است.نام این آبشارها از کوچکترین به بزرگ ترین به ترتیب عبارتند از  آبشار نقاب عروس ، آبشار آمریکایی، آبشار نعل اسب است. آبشار نعل اسب و آبشار آمریکایی توسط جزیره ای به نام بز یا گوت آیلند از هم تفکیک شده  و آبشاری که به آبشار نقاب عروس معروف است توسط جزیره لونا از دیگر آبشار ها جدا شده است. در میان تمام آبشارهای جهان این آبشار از سرعت جریان آب بالایی نسبت به آبشارهای دیگر برخودار است.

دیدنی های آبشار نیاگارا

در بین این سه آبشار، آبشار نعل اسب از قوی ترین آبشاری است که در آمریکای شمالی قرار دارد، که در حالت معمول ۱۱۰۰۰۰ متر مکعب آب در دقیقه ودر زمان پر آب بودن حدود ۱۶۸۰۰۰متر مکعب آب در دقیقه از این آبشار به پایین می ریزد. طول آبشار نعل اسبی به 53 و عرض آن 790 متر است و طول آبشار آمریکایی بین 21 تا 30  متر متغیر می باشد، دلیل این تغییرات صخره های است که در آن وجود دارد و عرض آن به 320 متر میرسد.

آبشار نقاب عروس در بین این آبشار کوچکترین آبشار به شمار میرود و ارتفاع آن به بیست و چهار متر می رسد و زیبایی فوق العاده ای را نمایان میکند. یکی دیگر از نام های این آبشار میتوان به لونا یا آیریس اشاره کرد.

آبشار نیاگاراویژگی های آبشار نیاگارا

آب این آبشار در فصل زمستان و در شب ها کاهش پیدا میکند و شدت جریان آب به 1400 متر مکعب در ثانیه می رسد. وجود خاک های بسیار ریز و نمک هایی که در آب حل میشوند باعث شده آب آبشار به رنگ سبز درآید و یک زیبایی خاصی به آبشار بدهد، اگر از سمت کانادا برای بازدید از آبشار بروید، همیشه می توانید از دیدن  رنگین کمان لذت ببرید و این پدیده زیبا را به ثبت برسانید. یکی از ویژگی های  این آبشار وجود تفریحات فوق العاده ای است که میتوان در آنجا انجام داد، مثل زیپ لاین که برای افراد پر هیجان بسیار لذت بخش و جذاب است، همچنین میتوان در آنجا به قایق سواری نیز پرداخت و اطراف محوطه به خوردن نهار و شام مشغول شد و از زیبایی این آبشار بسیار زیبا نهایت لذت را برد.

بازدید از بزرگ ترین آبشار دنیا

برای قدم زدن در زیر آبشار تورهای چهار ساعته ای برگزار می شود که گردشگران تورکانادا می توانند از آن استفاده کنند و از قدم زدن در زیر آبشار و در میان قطره های آبی که با گردشگران برخورد می کنند نهایت لذت را ببرند. آبی که در هر ثانیه از آبشار نیاگارا به سمت پایین سرازیر می شود میتوان برای مصرف ۷ سال یک خانواده کافی باشد.

آبشار نیاگارا کجاست

زیبایی آبشار نیاگارا در شب 

در اطراف آبشار نیاگارا نورپردازی هایی صورت گرفته که بازدید کردن از آن در هنگام شب جلوه بسیار زیبا و درخشش فوق العاده ای را به همراه دارد که زیبایی آبشار را دوچندان می کند و همچنین چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند.  به همین دلیل بسیاری از گردشگران شب را برای بازدید از این آبشار زیبا انتخاب می کنند.

آبشار نیاگارا در کجاست

آبشار نیاگارا

وجود دو جزیره در آبشار نیاگارا

همان گونه که قبلا ذکر شد، آبشار نیاگارا از سه آبشار به وجود آمده است، که این آبشارها توسط دو جزیره گوت و لونا از هم جدا شده اند. جزیره گوت در بین آبشار نعل اسب و نقاب عروس قرار گرفته، که هیچ کس در آنجا سکونت نمی کند، اما گردشگرانی که برای دیدن آبشار می روند می توانند با قایق های مخصوص به این جزیره زیبا بروند، همچنین در این جزیره مجسمه ای از نیکولاتسکا وجود دارد، که گردشگران می توانند از آن بازدید نمایند. دیگر جزیره که لونا نام دارد، بسیار کوچک است و به وسیله یک پل به جزیره گوت وصل شده است. گردشگرانی که از سمت کانادا برای بازدید از آبشار می روند، می توانند به جزیره لونا رفته و از دیدن مناظر اطراف جزیره لذت ببرند.

بازدید از آبشار نیاگارا

تاریخچه آبشار نیاگارا

عمر این آبشار در ۱۲۰۰۰ سال پیش برمیگردد و از ۲۰۰ سال پیش به عنوان جاذبه گردشگری آمریکا و کانادا در بین مردم جهان شهرت یافته است. فیلم های دزدان دریایی کارائیب، سوپرمن و نیاگارا در این آبشار ساخته شده است.در دهه ۱۸۰۰ و ۲۰۱۷ آبشار آنقدر یخ زده بود، که فقط مقدار کمی از آب به صورت باریکه به پایین آبشار جاری می شد.از سال ۱۹۵۰ آب نیاگارا توسط انجمن بین المللی مدیریت می شود.

آبشار نیاگارا

مسیرهای بازدید از آبشار نیاگارا 

برای بازدید از آبشار نیگارا هم می توان از قسمت کانادا و هم از قسمت آمریکا رفت. البته بیشتر گردشگران ایرانی از سمت کانادا به بازدید از این آبشار زیبا می روند، اگر بخواهید از سمت کانادا به این آبشار بروید، باید به کشور کانادا سفر کرده و از آنجا به استان آنتاریو، شهر نیاگارا بروید تا بتوانید از این آبشار دیدن کنید، اما اگر بخواهید از سمت آمریکا به آبشار بروید باید به کشور آمریکا، ایالت نیویورک سفر کرد تا بتوان از این جاذبه گردشگری زیبا دیدن کنید.

بزرگ ترین آبشار دنیا

نوشته شده توسط raha

امتیاز 4.17از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

امین محمد
در تاریخ: 10:42:42 1399/10/30

سلام و روز بخیر در مرز آمریکا و کانادا سه آبشار وجود دارد که در کنار یکدیگر قرار گرفتند و از قرار گرفتن این سه آبشار کنار هم آبشار نیاگارا تشکیل می شود که در جهان بسیار مشهور است. این آبشار در زمستان و در شب ها آبش کاهش پیدا میکنه و بخاطر خاکها و نمک هایی که در آن حل می شود رنگ آن سبز تبدیل می شود و یک زیبایی خاصی به این آبشار می‌دهد. اگر از سمت کانادا برای دیدن این آبشار بروید همیشه رنگین کمان وجود دارد و می توانید لذت ببرید در اطراف آبشار نورپردازی های صورت گرفته که در هنگام شب جلوه بسیار زیبایی را به وجود می آورد عمر این آبشار به ۱۲ هزار سال پیش برمی گردد اگر به کشورهایی مثل آمریکا و کانادا سفر کردید از این آبشار هم دیدن کنید.

امین محمد
در تاریخ: 15:03:17 1399/10/6

سلام و درود فراوان و همراهان سایت سفربانک در مرز آمریکا و کانادا ۳ تا آبشار وجود دارد که در کنار یکدیگر قرار گرفتند که به آنها آبشار نیاگارا می‌گویند که در جهان شهرت زیادی دارد و چشم اندازهای بسیار زیبایی را به وجود آورده است از بین این سه آبشار آبشار نعل اسبی قوی ترین آبشار و آبشار نقاب عروس کوچک ترین آبشار به شمار می آید آبشار نیاگارا به‌خاطر وجود خاک های بسیار ریز و نمک هایی که در آب حل می‌شوند به رنگ سبز در میاد یک زیبایی خاصی به آبشار می دهد. اگر از سمت کانادا برای دیدن این آبشار بروید همیشه می توانید رنگین‌کمان آنجا را ببینید و لذت ببرید. همچنین در آنجا یک زیپ لاین وجود دارد که بسیار پرهیجان است و می‌توانید سوار شوید و هیجان خیلی زیادی را تجربه کنید ممنون از مقاله بسیار خوبی که ما را با این آبشار زیبا آشنا کرد.

بهار
در تاریخ: 23:00:11 1399/9/30

سلام به دوستان عزیز سفربانکی من خیلی ابشار ها رو دوست دارم ابشارها خیلی دلنشین و زیبا اند من از ابشار نیاگارا هم خوشم اومده واقعا خیلی زیبا مثل همینی که مقاله گفته درسته که ۳ تا ابشار در کنار هم قرار گرفتند و ابشار نیاگارا را تشکیل دادند واقعا خیلی خوشگله من که حتما اگر بتونم یعنی فرصت پیدا کنم حتما ازش بازدید خواهم کرد به همه دوستان هم پیشنهاد میکنم که حتما از این ابشار بسیار زیبا بازدید کنید

ریحان
در تاریخ: 21:29:45 1399/8/16

با سلام به تمام شما دوستان سفربانکی عزیز آبشار نیاگارا یک مکان بسیار زیبا و قشنگ است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب میکندیکی ازویژگی های این آبشار تفریحات فوق العاده زیبایی است که در این آبشار وجود دارد پیشنهاد میکنم اگر قصد سفر کردید حتما از این آبشار زیبا دیدن کنیدمن خیلی دوست دارم که حتما به این مکان زیبا ببرم و لذت ببرم☺????????????

اعظم الفت نیا
در تاریخ: 14:58:59 1399/8/12

سلام به همه سفر بانکی ها. ممنون بابت مقاله خوب و کاملتون. آبشار نیاگارا یکی از مکانهای مورد علاقه من برای سفر کردن است و واقعا زیبایی خیره کننده ای دارد آدم به راحتی میتواند ساعتها به آن خیره شود و از منظره پیش رو لذت ببرد. وجود امکانات تفریحی و رفاهی مختلف در کنار آبشار در جذب بیشتر گردشگر مفید بوده است. من از میان این امکانات زیپ لاین و هیجانش را و تور پیاده روی در زیر آبشار را واقعا دوست دارم و امیدوارم روزی بتوانم از نزدیک این مکان رویایی را ببینم. تصویر آبشار در شب به خاطر نورپردازی های مختلف واقعا خیال انگیز است.

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید