جنگل جیغ کجاست

توسط فرزانه
به روز رسانی شده 22 دی 1399 103
جنگل جیغ کجاست

جنگل جیغ یکی از مقاصد پر رمز و راز کشورمان ایران است که انسان را دچار دو گانگی شدیدی میکند زیرا در عین داشتن زیبایی های بی نظیر ، طبیعت شگرف و چشم اندازهای بکر ، اندکی ترس و وحشت را هم چاشنی خود کرده است. اصولا ذات هر آدمی بدین گونه است که اگر در هر شرایطی فرصتی بیابد دلش می خواهد به جنگل برود تا هم نفسی تازه کند و هم آرامش بگیرد. صدای چهچه ی پرندگان در میان خش خش برگ درختان و همچنین صدای آرامش بخش آب و دیدن مناظر شگفت انگیز آرزوی ماست اما گاهی همین جنگل و مایه ی آرامش آدمی میتواند هولناک و وهم آلود باشد.

جنگل جیغ

جنگل جیغ کجاست؟

جنگل جیغ در جنوب شهر مشهد واقع در روستای سربرج از توابع طرقبه است. به دلیل داشتن جاذبه عجیبش مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است اما به دلیل داستان رعب انگیزی که در آن وجود دارد بسیاری از افراد در ابتدای راه از سفر به آنجا منصرف شده و راه برگشت را انتخاب میکنند.
روزها در جنگل همه چیز آرام و عادی است اما به محض تاریک شدن آسمان ، صدای جیغ خوفناکی از جنگل به گوش میرسد که بنابر شنیده ها ، شبیه به صدای زنی است که زنده در آتش میسوزد. این سر و صداها تا سپیده صبح ادامه دارد. منتها نکته جالب توجه آنجاست که در زمان قدیم این صداها به گوش نمیرسید و تقریبا از سال ۱۳۹۰ این اتفاق برای جنگل رخ داده است. برخی از اهالی روستای سربرج بر این باورند که این صداها مربوط به ملخ هایی میباشد که شب ها دسته جمعی به این منطقه هجوم می آورند و نظر برخی دیگر آن است که این جنگل نفرین شده است و اجنه و شیاطین در آنجا زندگی میکنند. همچنین افراد دیگری تصور میکنند که این سر و صداها ناشی از پیچیدن باد در میان شاخ و برگ درختان است که البته این نظریه نمیتواند درست باشد چرا که در زمان شنیده شدن این اصوات ، حتی یک برگ هم روی شاخه درختان تکان نمیخورد!!!

جنگل جیغ مشهد

کشف راز این جنگل مخوف

اوایل اهالی روستا توجهی به جیغ ها نشان نمیدادند اما به مرور و با ادامه دار شدن آن ، ترس گریبان گیرِ برخی افراد منطقه شد و دهیار روستای سربرج طرقبه ، ابراهیم عرب ، تصمیم گرفت موضوع را پیگیری کند. کارشناسانی که به محل آمدند ، کشف کردند که این صداها مربوط به جیرجیرک هایی است که در زبان بومی به انها "کز" گفته میشود و سال هایی که بارش زیاد است و رودخانه ها خروشان میشوند به جنگل می آیند. آنها اعلام کردند که تعداد جیرجیرک ها گاهی به قدری زیاد است که روی هر شاخه درخت ، تقریبا ۳ هزار جیرجیرک مینشینند و آواز دسته جمعی سر میدهند و نتیجه آواز خوانیِ آنها همین صداهای نا آشنا و ترسناک است . حال اگر هوس کردید که به سفری بروید تا طعم لذت و ترس توامان را تجربه کنید و اهل ماجراجویی هستید ، حتما جنگل جیغ را اولویت خود قرار دهید.

جنگل جیغ کجاست

محل اقامت

میتوانید در جنگل چادری برپا کنید و شبی خاطره انگیز را تا صبح سپری کنید. البته با توجه به نزدیک بودن این جاذبه به مشهد ، بسیاری از افراد از صبح به جنگل آمده و تا شب در آنجا اتراق میکنند ولی شب برای استراحت به مشهد میروند که حدودا ۴۵ دقیقه رانندگی فاصله دارد.

نمونه های مشابه در جهان

۱.جنگل روتین مارچز در اسکاتلند 

اسکاتلند کشوری است با آب و هوای ابری و مه آلود که باعث شده است این کشور همیشه مرموز جلوه کند. جنگل روتین مارچز نمونه ای از مکان هایی است که ادعا شده توسط روح های سرگردان تسخیر شده و حتی گفته شده ارواح بسیاری در آنجا دیده شده اند. چند قبر در نقاط تاریک این جنگل وجود دارد که به باورِ برخی افراد ، متعلق به خانواده کلان بوده که در آنجا زندگی میکرده اند و حتی هنوز هم روح پدر خانواده در آنجا پرسه میزند و از جنگل خودش محافظت میکند.

۲.جنگل مورگان مونرو در آمریکا

افسانه های بسیاری در مورد این جنگل بیان شده است که یکی از آنها در خصوص زنی سیاه پوش است که شب ها در کنار یک ردیف قبر های قدیمی و مخروبه حاضر شده و به خاطر از دست دادن شوهرش ناله و شیون سر میدهد که به گفته اهالی آنجا صدای زن به قدری بلند است که هیچ کس جرات رد شدن از چند کیلومتری آنجا را ندارد.

۳.جنگل جیغ در انگلستان

این جنگل نیز همانند دیگر مثال هایی که گفته شد به دلیل بروز سر و صداهای وحشتناک به این نام معروف شده است ولی دلیلی که برای آن مطرح شده متفاوت است زیرا گفته شده که این صداها ، متعلق به افرادی است که در این جنگل گم شده اند و چون راه خروج را پیدا نکرده اند در همانجا جان خود را از دست داده اند. به همین دلیل تعداد خیلی معدودی از محققان به اینجا سفر کرده اند که یکی از آنها پژوهشگر استیو بردلی است و ادعا کرده با اینکه راه را برای خود نشانه گذاری کرده بود اما بیرون آمدن از آنجا دشوار بوده و چندین بار مسیر را گم کرده است.

۴.جنگل بالی بولی در ایرلند شمالی

این جنگل به جنگل شیطان نیز معروف است زیرا ادعاهای زیادی به واسطه ی دیده شدن روح در آنجا ثبت شده است. این ارواح از دور شبیه انسان هایی هستند که لباس های کهنه پوشیده اند و به محض عبور آنها از کنار درختان جنگل ، لکه های خون بر روی درختان به وجود می آید .نمونه هایی زیادی از جنگل ها سرتاسر دنیا وجود دارد که شبیه جنگل جیغ مشهد دارای صداهای وحشتناک هستند.

جنگل جیغ

نوشته شده توسط فرزانه

امتیاز 4.50از 5 (20 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

راضیه
در تاریخ: 10:50:39 1399/10/10

سلام و درود فراوان به جنگل جیغ جنگلی در خراسان رضوی.جنگلی که هم باعث آرامش انسان می شود هم ترسناک است اسم این جنگل را به خاطر یک داستانی که در گذشته اتفاق افتاده است گذاشتن این سری جیر جیرک هایی بودند که بر روی درختان به تعداد فراوان قرار می‌گرفتند و صدایی از خود در می آورند که شبیه بهم بود همین باعث ترس از اهالی آنجا شده بود که بعدها متوجه دلیل این صدا شدن برای همین به انجا جنگل جیغ می گویند. نمونه‌هایی از این جنگل در سرتاسر جهان نیز وجود دارد مثل جنگل مورگان در آمریکا جنگل جیغ در انگلیس و جنگل بالی در ایرلند شمالی اگر به خراسان رضوی مشهد کردید و یک فرد ماجراجو هستید حتماً به این جنگل هم سری بزنید.

امین محمد
در تاریخ: 15:13:57 1399/9/11

با سلام و درود فراوان جنگل جیغ مشهد در روستای سربرج قرار دارد و بسیار مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد در رابطه با این جنگل داستان های ترسناکی وجود دارد که شاید خیلی ها هم به خاطر همین از رفتن به آنجا منصرف شود دلیل نامگذاری آن به جنگلی جی به خاطر صدا های ترسناکی است که از این جنگل به گوش روستایی ها می رسید آنها فهمیدند که جیرجیرکهای بسیار زیادی به آنجا می‌آید و این صدا را تولید می کند همانند این جنگل در دنیا هم وجود دارد در جنگل های ترسناکی به نام جنگل روتین جنگل مورگان مونرو و جنگل بالی و جنگل جیغ در انگلستان اگر فردی ماجراجو و شجاع هستید رفتن به این جنگل را به شما پیشنهاد میدم.

Ava.
در تاریخ: 00:05:45 1399/9/4

این جنگل پوشش گیاهی انبوهی داره همین طوری بدون صدای جیغ هم خوفناک هستش دیگه با صدای جیغ چی بشه خدا می دونه من که هیچوقت حاضر نیستم برم اینجور جاها مخصوصا اگه ملخ داشته باشه هر چند جای قشنگ و سرسبزی هست اما یه کم جرات می خواد که ما نداریم

حسین
در تاریخ: 12:52:01 1399/8/29

باسلام جنگل جیغ واقعا ترسناکه و من شنیدم که ازش صداهای جیغ میاد ولی فکر نمیکنم به مسائل ماورا ربطی داشته باشه. چندتا از ماجراجوها رفته بودن و چیز عجیبی گیرشون نیومد. بجز جنگل جیغ در نیشابور مکانی بنام سی سر وجود داره که خیلی از نظر ماورایی و جن بدتر از جنگل جیغه. نمونه‌های زیادی مانند جنگل جیغ وجود داره داخل همین تهران هم هست ولی خب نمیدونم چرا انقد معروف شده خدامیدونه. به هر حال جای خیلی مخوفیه و دوست دارم برم از نزدیک ببینم

mahdi0915
در تاریخ: 01:26:30 1399/8/26

سلام بر شما عزیزان و عوامل محترم سایت سفر بانک که همیشه در معرفی جاذبه‌های گردشگری و توریستی مارو سورپرایز کرده مثلا همین مقاله که درباره جنگل جیق است رو من اول دیدم فکر کردم که حتما یه مکانی تو آمریکا با اروپا است درصورتیکه که این مکان جالب در مسهد یعنی نزدیک مشهد است گویا شبانه باد که میوزه یه صدایی بین درختان میاد ومردم مثل چی میترسند وکیف میکنند البته من پیشنهاد میکنم شب هم بمونین تو جنگل تا خوب مستفیض بشید

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید