نوشته شده توسط فرزانه

جنگل جیغ کجاست

جنگل جیغ کجاست

جنگل جیغ یکی از مقاصد پر رمز و راز کشورمان ایران است که انسان را دچار دو گانگی شدیدی میکند زیرا در عین داشتن زیبایی های بی نظیر ، طبیعت شگرف و چشم اندازهای بکر ، اندکی ترس و وحشت را هم چاشنی خود کرده است. اصولا ذات هر آدمی بدین گونه است که اگر در هر شرایطی فرصتی بیابد دلش می خواهد به جنگل برود تا هم نفسی تازه کند و هم آرامش بگیرد. صدای چهچه ی پرندگان در میان خش خش برگ درختان و همچنین صدای آرامش بخش آب و دیدن مناظر شگفت انگیز آرزوی ماست اما گاهی همین جنگل و مایه ی آرامش آدمی میتواند هولناک و وهم آلود باشد.

جنگل جیغ

جنگل جیغ کجاست؟

جنگل جیغ در جنوب شهر مشهد واقع در روستای سربرج از توابع طرقبه است. به دلیل داشتن جاذبه عجیبش مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است اما به دلیل داستان رعب انگیزی که در آن وجود دارد بسیاری از افراد در ابتدای راه از سفر به آنجا منصرف شده و راه برگشت را انتخاب میکنند.
روزها در جنگل همه چیز آرام و عادی است اما به محض تاریک شدن آسمان ، صدای جیغ خوفناکی از جنگل به گوش میرسد که بنابر شنیده ها ، شبیه به صدای زنی است که زنده در آتش میسوزد. این سر و صداها تا سپیده صبح ادامه دارد. منتها نکته جالب توجه آنجاست که در زمان قدیم این صداها به گوش نمیرسید و تقریبا از سال ۱۳۹۰ این اتفاق برای جنگل رخ داده است. برخی از اهالی روستای سربرج بر این باورند که این صداها مربوط به ملخ هایی میباشد که شب ها دسته جمعی به این منطقه هجوم می آورند و نظر برخی دیگر آن است که این جنگل نفرین شده است و اجنه و شیاطین در آنجا زندگی میکنند. همچنین افراد دیگری تصور میکنند که این سر و صداها ناشی از پیچیدن باد در میان شاخ و برگ درختان است که البته این نظریه نمیتواند درست باشد چرا که در زمان شنیده شدن این اصوات ، حتی یک برگ هم روی شاخه درختان تکان نمیخورد!!!

جنگی جیغ مشهد

کشف راز این جنگل مخوف

اوایل اهالی روستا توجهی به جیغ ها نشان نمیدادند اما به مرور و با ادامه دار شدن آن ، ترس گریبان گیرِ برخی افراد منطقه شد و دهیار روستای سربرج طرقبه ، ابراهیم عرب ، تصمیم گرفت موضوع را پیگیری کند. کارشناسانی که به محل آمدند ، کشف کردند که این صداها مربوط به جیرجیرک هایی است که در زبان بومی به انها "کز" گفته میشود و سال هایی که بارش زیاد است و رودخانه ها خروشان میشوند به جنگل می آیند. آنها اعلام کردند که تعداد جیرجیرک ها گاهی به قدری زیاد است که روی هر شاخه درخت ، تقریبا ۳ هزار جیرجیرک مینشینند و آواز دسته جمعی سر میدهند و نتیجه آواز خوانیِ آنها همین صداهای نا آشنا و ترسناک است . حال اگر هوس کردید که به سفری بروید تا طعم لذت و ترس توامان را تجربه کنید و اهل ماجراجویی هستید ، حتما جنگل جیغ را اولویت خود قرار دهید.

جنگل جیغ کجاست

محل اقامت

میتوانید در جنگل چادری برپا کنید و شبی خاطره انگیز را تا صبح سپری کنید. البته با توجه به نزدیک بودن این جاذبه به مشهد ، بسیاری از افراد از صبح به جنگل آمده و تا شب در آنجا اتراق میکنند ولی شب برای استراحت به مشهد میروند که حدودا ۴۵ دقیقه رانندگی فاصله دارد.

نمونه های مشابه در جهان

۱.جنگل روتین مارچز در اسکاتلند 

اسکاتلند کشوری است با آب و هوای ابری و مه آلود که باعث شده است این کشور همیشه مرموز جلوه کند. جنگل روتین مارچز نمونه ای از مکان هایی است که ادعا شده توسط روح های سرگردان تسخیر شده و حتی گفته شده ارواح بسیاری در آنجا دیده شده اند. چند قبر در نقاط تاریک این جنگل وجود دارد که به باورِ برخی افراد ، متعلق به خانواده کلان بوده که در آنجا زندگی میکرده اند و حتی هنوز هم روح پدر خانواده در آنجا پرسه میزند و از جنگل خودش محافظت میکند.

۲.جنگل مورگان مونرو در آمریکا

افسانه های بسیاری در مورد این جنگل بیان شده است که یکی از آنها در خصوص زنی سیاه پوش است که شب ها در کنار یک ردیف قبر های قدیمی و مخروبه حاضر شده و به خاطر از دست دادن شوهرش ناله و شیون سر میدهد که به گفته اهالی آنجا صدای زن به قدری بلند است که هیچ کس جرات رد شدن از چند کیلومتری آنجا را ندارد.

۳.جنگل جیغ در انگلستان

این جنگل نیز همانند دیگر مثال هایی که گفته شد به دلیل بروز سر و صداهای وحشتناک به این نام معروف شده است ولی دلیلی که برای آن مطرح شده متفاوت است زیرا گفته شده که این صداها ، متعلق به افرادی است که در این جنگل گم شده اند و چون راه خروج را پیدا نکرده اند در همانجا جان خود را از دست داده اند. به همین دلیل تعداد خیلی معدودی از محققان به اینجا سفر کرده اند که یکی از آنها پژوهشگر استیو بردلی است و ادعا کرده با اینکه راه را برای خود نشانه گذاری کرده بود اما بیرون آمدن از آنجا دشوار بوده و چندین بار مسیر را گم کرده است.

۴.جنگل بالی بولی در ایرلند شمالی

این جنگل به جنگل شیطان نیز معروف است زیرا ادعاهای زیادی به واسطه ی دیده شدن روح در آنجا ثبت شده است. این ارواح از دور شبیه انسان هایی هستند که لباس های کهنه پوشیده اند و به محض عبور آنها از کنار درختان جنگل ، لکه های خون بر روی درختان به وجود می آید .نمونه هایی زیادی از جنگل ها سرتاسر دنیا وجود دارد که شبیه جنگل جیغ مشهد دارای صداهای وحشتناک هستند.

جنگل جیغ

نوشته شده توسط فرزانه

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)
dddd

نظرات کاربران

زینب گودری
در تاریخ: 03:24:09 1399/3/14

با سلام، خیلی خیلی جالب بود، و الان که دارم میخونم ساعت سه و نیم صبح، برام جالب شد اگر ایندفعه رفتم مشهد برم و تجربه کنم، البته باید چندتا خانواده باشیم، و از همه مهمتر جیرجیرک که من ازشون به شدت میترسم، باید برم تو چادر قایم بشم...

taraneh
در تاریخ: 14:36:57 1399/3/13

خیلی جالب بود من اولین باره که اسم همچین جایی رو میشنوم خیلی بده که انقدر از وجود همچین مناطقی بی خبریم من خیلی به مشهد سفر کردم و طرقبه هم رفتم ولی تا حالا از وجود همچین جنگلی بی خبر بودم حتما در سفر بعدی به اونجا سر میزنم ولی فک نمیکنم جرعت داشته باشم تا اخر شب اونجا بمونم گمونم همون غروب باید برگردم 😂

raha
در تاریخ: 00:09:57 1399/3/11

سلام طبیعت قشنگی داره اما به دلیل ترس ناک بودنش یکم رفتن به اونجا ادم رو به شک میندازه البته این جور جنگل های که پر از رمز و راز هستن برا افراری کن دنبال هیجانات و پر دل و جرات هستن خیلی خوبه درباره جنگل جیغ شنیده بودم اما جزئیاتشو نمیدونستم ممنون بابت این اطلاعاتی که گذاشتین

مرضیه کریمیان
در تاریخ: 13:45:58 1399/3/2

خیلی جالب بود. از این قبیل راز و رمزها در بسیاری از نقاط دنیا وجود داره. معمولا هم بخاطر اینه که تجربیاتی در این فضاها برای افراد پیش میاد که چون از سطح تجربه و هوش آنها بالاتره، فکر می‌کنن حتما به یه نوعی فراطبیعی هست.

Ava
در تاریخ: 20:20:30 1399/2/30

منکه تا حالا چیزی در موردش نشنیده بودم اولش حدس میزدم از جنگلهای شمال باشه با اینکه جای قشنگی به نظر میاد اما خب وحشتناک هم هست من حتی نمیتونم تصور کنم یک دقیقه تو این جنگل باشم شاید دوست داشته باشم رازششو کشف کنم اما بعید میدونم ترس این اجازه رو بهم بده حتما واسه خیلی ها بسیار جذاب و مرموز خواهد بود

مهسا بقایی پور
در تاریخ: 16:00:21 1399/2/30

جنگل بسیار زیبا و راز آلودیه، دوس دارم حتما از نزدیک این مناطق رو ببینم و بفهمم چقدر این مطال به واقعیت نزدیکه !! حتما اگه یه روز رفتم میام اینجا و برای شماهم تعریف میکنم :)))) اگر کسی هست که به این جنگل زیبا سفر کرده اینجا کامنت بذاره و تجربیاتش رو با ما شریک بشه

عباس کریمی
در تاریخ: 16:33:22 1399/2/28

سلام در مورد این جنگل بسیار حکایت و داستان وجود دارد منتهی این صدای جیغ عموم روزهای سال را شامل نمیشه بلکه فقط بین یک الی دو ماه از سال دلیل صداها میتون باشه. درحالی که تمام سال در این جنگل صداهایی را شب هنگام می تونین بشنوید. اون افرادی که مشهدی هستن و به این مسائل علاقه مند هستن حتما داستان های زیادی در مورد این جنگل شنیدن که باور بفرمائید یا خیر اسم این منطقه بسیار نزدیک به ماهیت اون هست.

فرزانه در تاریخ: 20:15:24 1399/2/28

سلام ممنونم از حسن توجهتون به این مطلب دوست عزیز🌹من هیچ جایی نخوندم که نوشته باشه فقط یک الی دو ماه در سال این سر و صداها در شب و در جنگل به وجود میاد به قول شما شاید کسانی که اهل مشهد باشن بهتر بتونن بهمون کمک کنن در این خصوص.اما در اینکه راجب صدای جیغ ها بحث و اختلاف نظر زیاده باهاتون بسیار موافقم ممنونم از نکاتی که بیان کردین

هانیه خان بابایی
در تاریخ: 13:19:02 1399/2/28

این جنگل یکی از جنگل های مشهور کشورمان است البته منم نمی دونستم وقتی مطلب شما رو خوندم راجع بهش تحقیق کردم و فهمیدم بهشت گمشده است بعضی ها به این عقیده هستند کمی رعب انگیز است ولی واقعا خیلی زیباست و بهتر است یه سر به این مکان بزنیم

نمایش بیشتر

کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.