معروف ترین دریاچه های ایران کدامند ؟

معروف ترین دریاچه های ایران کدامند ؟

در این مقاله قصد دارم شگفت‌انگیزترین دریاچه­ های ایران عزیز را به شما دوستان گرامی معرفی کنم.

دریاچه مازندان

دریاچه مازندران بزرگترین دریاچه جهان و ایران می­باشد که به دلیل وسعت آن دریا نام گذاری شده است. دریای خزر، ورکانه، گرگان و دریای کاسپین نام­ های این دریاچه هستند؛ نام­ های دریای گرگان و ورکانه در دوران هخامنشیان و اشکانیان مرسوم بوده است.

اما نام کاسپین که که به دوران آریایی‌­ها باز می­گردد، از نام قبیله گاسپی یا کاسی که در گذشته اطراف دریاچه زندگی می­ کردند گرفته شده است. ماهی خاویار گونه­­ ای از ماهی­ هایی است که در این دریا زندگی می­کنند. از 130 رودخانه ­ای که به دریاچه منتهی می­شوند؛ منبع اصلی تامین آب دریاچه مازندران رود ولگاست که سالانه 241 کیلومتر مربع آب برای دریاچه به ارمغان می­ آورد.

معوف ترین دریاچه های ایران

دریاچه گهر

در حوزه اشترانکوه و میان مناطق زز، ماهروی الیگودرز و دورود دریاچه­ای واقع شده که دریاچه گهر نام دارد، که یکی از معروف ترین دریاچه های ایران است این دریاچه کوهستانی ساحلی ماسه‌­ای دارد که هر ساله حدود1000000 نفر گردشگر را به خود جذب می­کند. این دریاچه آرام و چشم ­نوار مکانی دنج برای ماهیگیری و آرامش می ­باشد. قسمتی از ساحل دریاچه صخره ­ای است که مناسب شنا نمی ­باشد.

در شمال و جنوب این دریاچه آرام و زیبا دو جنگل وجود دارد که متاسفانه هر دو در حال ویران شدن هستند. دریاچه کوهستانی گهر دو قسمت دارد از بخش اول که فاصله بگیرید 40 دقیقه بعد به بخش دوم که نسبت به بخش اول کم عمق کم تری دارد، خواهید ­رسید. بهترین ماه­های سفر به این دریاچه تیر و مرداد ماه می­باشد.

معرو ترین دریاچه های ایران

دریاچه شورمست

دریاچه شورمست با مساحتی حدود 15 هزار متر مربع و عمق 5 متر در شهرستان سوادکوه واقع شده است. این دریاچه طبیعی تقریبا 5/5 کیلومتر از شهر پل سفید فاصله دارد و در غرب این شهر واقع شده است. اطراف دریاچه شورمست مملو از درختان سر به فلک کشیده توسکا است که فضای دلپذیری را به وجود آورده ­اند. این دریا چه یکی از زیبا ترین و معروف ترین دریاچه های ایران است.

برای رفتن به این دریاچه از تهران دو راه وجود دارد یک راه آسفالته و دیگری راه ­آهن می­باشد. شما می­توانید در صورت سفر به سوادکوه با تورهایی که به صورت روزانه به دریاچه می­روند همراه شوید.

معرو ترین دریاچه ای ایران

دریاچه مهارلو

یکی دیگر از معروف ترین دریاچه های ایران در از شهرستان­‌های استان فارس به نام سروستان روستایی با نام روستای مهارلو واقع شده است که نام دریاچه مهارلو از این روستا گرفته شده است. این دریاچه با وسعتی معادل 25 هزار هکتار در جوار روستای خوش آب­ وهوای مهارلو قرار دارد. اما متاسفانه بر اثر خشکسالی سال 1387 دریاچه تا حدودی خشک شده است و آنچه باقی مانده است، 600 کیلومتر مربع می ­باشد. دریاچه بختگان در غرب دریاچه مهارلو کاملا خشک شده است. وفادارترین پرنده­ ای که بعد از خشکسالی دریاچه را ترک نکرد فلامینگو می­ باشد. همچنین در این منطقه تبخیر به قدری بالاست که هر ساله می زان قابل توجهی نمک از دریاچه برداشت می ­شود.

دریاچه پریشان

بین بخش­ های جره و بالاده شهرستان کازرون دریاچه ­ای به نام دریاچه پریشان واقع شده است که به دریاچه فامور هم معروف می­باشد. دریاچه پریشان به دلیل آب شیرینش و همچنین بیشترین وسعت بین دریاچه­ های آب شیرین در ایران و خاورمیانه دارد یکی از معروف ترین دریاچه های ایران نام برده میشود. این دریاچه با مساحتی حدود 4300 هکتار با کوه محصور شده است.

به دلیل آب شیرین دریاچه ماهی هم در آن زندگی می­کند از جمله ماهی­ های بومی دریاچه می­توان به ماهی زردک، سرخه، پرک و مار ماهی نام برد همچنین ماهی­ های وارداتی نظیر ماهی کپور، فیتوفالک و آمور هم می­توانند در این آب زندگی کنند. به لطف پرندگان زیبایی که از سیبری و کشورهای اسکاندیناوی در فصل پاییز به این ناحیه می­­ آیند، این دریاچه بسیار زیبا و دیدنی می­ شود.

معروف ترین دریاچه های ایران

دریاچه ارومیه

دریاچه ارومیه یکی از شور ترین دریاچه جهان و معروف ترین دریاچه یران نام برده میشود، که حدود 3 درصد از مساحت ایران را داراست. نمکی که در این دریاچه محلول است حدود 2 برابر نمک محلول در اقیانوس­هاست که این مساله باعث شده هیچ ماهی و نرمتنی نتواند در این آب زندگی کند.

تنها ساکنان این دریاچه سخت­‌پوستان هستند، جالب است بدانید آب این دریاچه هیچوقت یخ نمی­زند و 102 جزیره دارد که تعدادی از آن­ها به کوه تبدیل شده­اند. متاسفانه به دلیل چاه­ هایی که به صورت غیر قانونی حفر شده­اند و همچنین سدهایی که احاث شده دریاچه در معرض خشکسالی است.

دریاچه حوض سلیمان

دریاچه حوض سلیمان در 40 کیلومتری شمال قم قرار دارد. این دریاچه وسعتی معادل 240 کیلومترمربع با آبی شور دارد. در فصول پر باران سال که بارش برف و باران زیاد است میزان آب دریاچه افزایش می­یابد و نسبت به فصول کم آب سال بیشتر است. این دریاچه هم مانند دریاچه گهر دوبخشی می­باشد که چاله غربی حوض سلطان و چاله شرقی حوض مره نام دارد. این دو چاله توسط آبراهی باریک به هم وصل می ­شوند.

دریاچه ولشت

معروف ترین دریاچه های ایران

دریاچه ولشت در شهر مرزن آباد و 25 کیلومتری جاده چالوس-کرج واقع شده است. آب این دریاچه شیرین می­باشد و به همین دلیل پرندگان و جاندارن فراوانی در آن و اطرافش زندگی می­کنند. ماهیانی نظیر ماهی سفید، ارک ماهی، شاه کولی در این آب­ها زندگی می­کنند. فاصله دریاچه ولشت از دریای خزر 1000 متر می­باشد.

مسیر دسترسی به دریاچه ولشت: بعد از شهر چالوس و محور چالوس- تهران و پیمودن 23 کیلومتر به پل کجور خواهید رسید. بعد از پل کجور و طی پیچ­‌های جنگلی به یکی از معروف ترین دریاچه های ایران خواهید رسید.

نوشته شده توسط سمیرا صفایی فرد

امتیاز 3.50از 5 (8 رای)

نظرات کاربران

فرانک
در تاریخ: 17:40:25 1399/8/6

سلام به سفر بانکی های عزیز ، در مورد دریاچه پریشان میخواستم بگم که دریاچه پریشان تو کازرون هست و بزرگترین دریاچه ایی هست که آب شیرین داره که متاسفانه به خاطر خشسکالی و برداشتن بی رویه آب از این دریاچه در حال خشک شدن هست شاید هم تا الان خشک شده باشه . این دریاچه رو به زبون محلی بهش پیرشون میگن . دور تا دور این دریاچه رو کوه احاطه کرده فاصله دریاچه تا کوههای اطرافش۴ تا ۵ کیلومتر هست . این دریاچه آبش رو از منطقه دشت ارژن و دشت فامور تامین میکنه .

فرانک
در تاریخ: 17:30:33 1399/8/6

دریاچه ها ، مکانهای دنجی برای تفریح و حتی قایق سواری هستند و لذت بخش ترین قسمت ماجرا هم اون سکوتی هست که سرتاسر دریاچه رو در میانه جنگل فرا گرفته و فقط صدای پرندگان رو میشنوید . یکی از دریاچه هایی که این ویژگی رو داره دریاچه شورمست سوادکوه در استان مازندران هست . این جاذبه طبیعی و دوست داشتنی مناظر فوق العاده زیبا و طبیعت بکری داره که یکی از اونها جنگل های توسکا هست که بینظیر هست . منطقه ایی وسیع هست که پوشیده از آب درون درختان جنگل هست و جاذبه های دیگه ایی هم داره که با سفر کردن به اونجا میتونید نهایت لذت رو ببرید .

فرانک
در تاریخ: 17:19:57 1399/8/6

یکی از چشم اندازهای زیبایی که ممکنه در عکسها هم زیاد دیده باشید چشم اندازه فوق العاده زیبای دریاچه مهارلو هست که در استان فارس واقع شده است . گردشگران و طبیعت گران زیادی وقتی به شهر زیبای شیراز سفر میکنند حتما از این دریاچه بی نظیر هم دیدن میکنند و عکسهای فوق العاده ایی به ثبت میرسونن . شهرت زیاد این دریاچه به خاطر رنگ قرمزی هست که دارد . این دریاچه در کنار یک روستا به همین نام واقع شده که حتی میگن قدمت روستا به دوران صفویه برمیگرده و در زمانهای قدیم به اون دشت گل میگفتند .

ریحان
در تاریخ: 00:07:29 1399/8/2

با سلام دریاچه مازندران بزرگترین دریاچه جهان وایران میباشد و به دلیل اینکه بزرگ و وسیع است به آن دریا میگویند شهر مازندران دارای دریاچه های زیادی است از جمله دریای خزر ورکانه کاسپین نام این دریاچه ها هستند خاویار گونه ماهی است که در دریاچه کاسپین زندگی میکند منبع اصلی تامین آب دریاچه کاسپین دریاچه ولگاست است پیشنهاد می کنم که به این دریاچه های زیبا در شهر مازندران سفر کنید

ریحان
در تاریخ: 19:14:10 1399/7/30

سلام به سایت خوب سفربانک و همه سفر بانکی های عزیز از شما دوست عزیز که زحمت کشیده و این مقاله را به این زیبایی نوشته اید متشکرم واقعا سایت سفربان بسیار عالی است و من خیلی خوشحالم که با این سایت آشنا شدم چون فکر می‌کنم خیلی از مکان‌ها وجود دارند که اما با آنها هیچ آشنایتی نداریم و حتی از وجود آنها بی خبر هستید این دریاچه ها بسیار زیبا بودند و من امیدوارم یک روزی بتوانم به آنها سفر کنم و از آنها دیدن کنم

فرزانه
در تاریخ: 15:07:28 1399/7/30

سلام وقت بخیر من از بیشتر این دریاچه هایی که معرفی کردید خاطره خوب دارم منتاها یک بار رفتیم شور مست یادمه که تعریفشو خیلی زیاد شنیده بودیم اما متاسفانه فصل گرما بود و کسی که بهمون پیشنهاد داده بود اصلا به این نکته اشاره نکرده بود وااااااقعا از گرما کلافه شدیم و خاطره خوبی برامون نموند. اصلا نتونستیم از مناظرش لذت ببریم و با خستگی برگشتیم.

خاطره سادات
در تاریخ: 16:57:45 1399/7/28

سلام ممنون از اطلاعاتی که در مورد دریاچه ها دادید قطعا تمام دریاچه های ایران زیبا و. دیدنی هستند ما انسانها هستیم که قدر نعمتهای خدا رو نمیدونیم و به بدترین شکل از انها استفاده میکنیم ومحیط زیست رو الوده میکنیم و. این مکانهای جذاب رو به زباله دانی تبدیل میکنیم امیدوارم روزی برسه که در کنار دریای خزر به راحتی قدم بزنیم و شاهد بی رحمی انسانها نباشیم.

Fati
در تاریخ: 13:08:53 1399/7/28

وای دریاچه گهر واقعا قشنگه هر کی ندیده پیشنهاد میکنم حتما بره از نزدیک ببینه چه بهشتیه دریاچه ولشت هم قشنگه اما نه به اندازه گهر دریاچه پریشان را ندیدم نظری ندارم به طور کل هر جا آب هست آرامش و زیبایی زیاده نمیشه بین دریاچه ها جایی را انتخاب کرد همه قشنگن این دید ما س که دنبال خوب و بد و زشت و زیبا می گرده ⁦☹️⁩

علیرضا
در تاریخ: 00:50:05 1399/7/28

سلام و درود به دوستان از دریاچه های زیبای ایران تونستم دو مورد از اون ها رو از نزدیک ببینم یکی از اون ها که بزرگ ترین دریاچه کره ی زمین هست یعنی دریای خزر که که کاسپین هم گفته میشه رو از نزدیک دیدم و از سواحل زیبایی این دریاچه عکس برداری کردم دریاچه ی دیگر دریاچه ارومیه هست که همه ی ما دوست داریم که باز هم این دریاچه پر از آب بشه و زیبایی خودش رو به رخ بکشه

مهدی
در تاریخ: 14:30:55 1399/7/23

سلام به همگی میخواستم چنتا از دریاچه های معروف ایرانو بگم خدمتتون اگر روزی خواستید قلعه الموت را ببینید، دریاچه اوان را از یاد نبرید. این دریاچه که بیش از ۷۰ هزار مترمربع مساحت دارد، در ارتفاع هزار و ۸۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و تنها از آب چشمه‌های زیرزمینی موجود در بستر دریاچه تغذیه و تنها بخش ناچیزی از آن هنگام بارندگی تأمین می‌شود اما به‌صورت سطحی و کم. غلیان دائمی آن باعث صافی و زلالی آب دریاچه شده‌است. اغلب تورهای گردشگری که برای دیدن کاشان و یا زیارت حضرت معصومه س به قم می‌روند، سری هم به دریاچهٔ آب‌شور حوض سلطان می‌زنند. دریاچه نمک حوض سلطان در ۴۰ کیلومتری شمال قم و به مساحت تقریبی ۲۴۰ کیلومترمربع است امیدوارم کامنت خوبی گزاشته باشم یاعلی

فاطمه مقدم
در تاریخ: 17:14:25 1399/7/19

با سلام و تشکر از نویسنده خوب مقاله و خسته نباشید ممنون از نوشتار زیباتون و عکس های خاص جاذبه های طبیعی ایران این دریاچه های بسیار بسیار زیاد و دیدنتی که نشان دهنده ی زیبایی کشورمان هست و بسیار لدت بخش بود دیدن این عکس ها که البته بنده چندین دریاچه سفر کردم و از نزدیک دیدمو واقعا از طبیعت و اقلیم بسیار خاصی برخور دار هستند و به همه ی دوستان توصیه میکنم این مقاله زیبا و دوستداشتنی را مطالعه کنند و کمال استفاده ولذت را این مقاله ببرند امیدوارم لحطات خوبی رو در سفرتان داشته باشین و سفر خاطره انگیزی برایتان بشود.با تشکر و سپاس

الهام بابایی
در تاریخ: 17:32:54 1399/7/16

سلام خدمت شما دوست سفر بانکی عزیز.در کشور پهناور ایران طبیعت سرسبز و زیبایی وجود دارد و ممنون به خاطر معرفی این دریاچه های فوق العاده و زیبا.خود من به شخصه برای تفریح و گردش دنبال همچین مکان هایی هستم. دریاچه ولشت و گهر هم از مکان های بسیار خوب هستن.دیدن این طبیعت زیبا رو به همه دوستداران طبیعت توصیه می کنم.ممنونم از توضیحات خیلی خوبتون

امیرحسین
در تاریخ: 00:10:30 1399/7/10

سلام ممنون از مقاله جامع و کاملت واقعا دریاچه های جذابی رو معرفی کردی من دوتا از این دریاچه های که معرفی کردی رفتم در اولین فرصت به بقیه هم حتما میرم وپیشنهاد میکنم دوستان حتما یه سر بزنن البته نکته فاجعه بار درکنار این دریاچه ها اشغال هم دیده میشه دوستان درصورت سفر به مناطق بکر حتما کیشه زباله با خودتون ببرید طبیعت رو حفظ کنیم

خاطره سادات
در تاریخ: 16:57:52 1399/6/31

سلام خدمت همه دوستان ممنون از نویسنده مقاله بابت مطالب مفیدشون و متاسفم برای اینکه دریاچه های زیبای کشورمان در اثر غفلت ما انسانهای ناسپاس در حال از بین رفتن میباشد. سالهاست که از کنار دریاچه حوض سلطان قم که معروف به دریاچه نمک است عبور میکنم و طی این سالها شاهد خشک شدن و کوچک شدن این دریاچه هستم امیدوارم روزی بتوانم از دریاچه های دیگر هم دیدن کنم.

روشنك نظري
در تاریخ: 16:35:28 1399/6/31

در ايران درياچه هاي فراواني وجود دارد درياچه مازندران بزرگترين درياچه دنيا و ايران ميباشد كه درياي خزر نام دارد كه منبع اصلي اب ان از رود ولگا تامين ميشود از ديكر درياچه ها درياچه ولشت است كه خيلي از افراد براي ديدن اين درياچه ميروند در جاده چالوس است در مرزن اباد خيلي براي ماهيگيري ميروند ماهي سفيد و قزل الا دارد و اب شيرين دارد و خيلي زيبا هست چون از جنگل عبور ميكنيد و به درياچه ميرسيد كه ١٠٠٠ متر با درياي خزر فاصله دارد

لیلاخطیری
در تاریخ: 15:17:37 1399/6/31

وای خدای من، چه دریاچه های زیبایی تعریف این دریاچه هارو زیاد شنیدم، امیدوارم بتونم روزی به همشون سربزنم. چقدر زیبا و بکر. تغییرات آب و هوایی باعث شده خیلی از دریاچه ها، آبشون کم یا گاها خشک بشه، و این اصلا خوب نیس. یا مسافران با تولید زباله و رهاکردنش در طبیعت باعث از بین بردنش میشن. امیدوارم روزی همه به این درک برسیم که باید از محیط زیست خودمون حفاظت کنیم، چون برای زنده موندن بهش احتیاج داریم

سارینا صالحپور
در تاریخ: 01:10:03 1399/6/24

با سلام خدمت شما دوست عزیز سفر بانکی ممنون که راجع به دریاچه های کشور عزیزمان ایران مقاله گذاشتی و من هیچ وقت فکر نمی‌کردم که همچین جاهای دیدنی ممکنه توی کشور ما وجود داشته باشه اما با خوندن این مقاله شما دیدم که واقعا همچین دریاچه قشنگی توی کشور ما وجود داره مخصوصا دریاچه ارومیه که من قبلا به دریاچه ارومیه سفر کرده و اما متاسفانه دریاچه الان خشک شده و خیلی خوب بود اگه این دریاچه مثل قبل آن بود لطف کنید بیشتر راجع به محیط زیست کشور ایران مقاله بزارید با تشکر از شما

محبوبه ره نورد
در تاریخ: 21:55:47 1399/6/20

سلام و عرض ادب خدمت دوستان.بسیار جذاب و دیدنی بود آشنایی با دریاچه های زیبای کشور عزیزمون ایران.من اهل کازرون هستم و دریاچه پریشان یکی از جاهای توریستی و گردش گری کازرون و استان فارس بود که متاسفانه در اثر خشکسالی و کم آبی حدود ده الی پانزده سالی هست که دریاچه تبدیل به کویر خشک شده و قایق های به گل نشسته روایتگر دوران پرآب و جذاب دریاچه پریشان هست....امید است به دوران اوج خود باز گردد

هانیه مصطفی لو
در تاریخ: 23:17:51 1399/6/19

سلام خدمت همه سفر بانکی ها چه اطلاعات قشنگی در رابطه با دریاچه های ایران واقعا برام جالب بود که ایران این همه دریاچه داره از بین این همه دریاچه من فقط اسم دریاچه ی خزر و دریاچه ارومیه رو شنیده بودم زیبایی اطراف دریاچه ها که باعث جذب گردشگران میشه واطلاعاتی که زمان سفر به این مناطق رو اعلام میکنه خیلی برام جالب بود

لیلا یعقوبی
در تاریخ: 19:05:27 1399/6/19

با سلام خدمت سفر بانکی های عزیز.لنده بعنوان یک شهروند از شهرستان کازرون به اطلاع دوستان می‌رسانم که متاسفانه بدلیل عدم بی مدیریتی و چاههای غیر قانونی و کشت زمین های کشاورزی دریاچه زیبای پریشان خشک شده. و متاسفانه چندین بار هم شاهد سوزاندن دریاچه شدیم که باعث از بین رفتن گونه های مختلف موجودات در این دریاچه شد. این را ذکر کردم چون هر ساله مسافران زیادی به قصد دیدن منظره زیبای دریاچه به سمت شهرستان میآیند و با چنینصحنه ی باور نکردنی روبرو میشوند. ولی لازم به ذکر است که هنوز هم با خشک شدن دریاچه آن منطقه فصل بهار بهترین مکان دیدنی است.

ياسمين
در تاریخ: 16:07:05 1399/6/19

باسلام..واااي خدايااااا اينا همه تو ايرانه اصن باورم نميشه همه اينا يكي از ديگري خوشكلترن،چه تركيب رنگايي دارن از همه زيباترشون درياچه شورمست بود بنظرم آدم رو ياد عشق،شعر و دوستي ميندازه خيلي خيلي زيباست،هيچ اطلاعاتي تو اين زمينه نداشتم و جا داره تشكر كنم از معرفي اين درياچه هاي زيبا و خوشرنگ .

فهیمه جلیل القدر
در تاریخ: 01:07:12 1399/6/19

سلام عرض ادب خدمت همه سفر بانکی های عزیز ،اکثر این دریاچه ها برام تازگی داشت دریاچه ولشت دریاچه گهر اصلا نشنیده بودم جاهای جالبی هستن دریاچه ارومیه رو از نزدیک دیدم ولی بقیه رو ندیدم ولی کنجکاو شدم برم ببینم مقاله ات عالی بود ممنون دستتون درد نکنه خسته نباشید و موفق باشید .

راحله شنبدی
در تاریخ: 00:08:58 1399/6/19

سلام خسته نباشید تشکر بابت مقاله دریاچه خزر واقعا زیباست من از این دریاچه ها فقط خزر و ارومیه و پریشان رو دیدم که متاسفانه دریاچه پریشان اون زمان که من رفتم خشک بود نمیدونم الان آب داره یا نه ولی امیدوارم تا چیزی رو داریم قدرش رو بدونیم تا یه روز حسرت نداشتنش رو نخوریم امیدوارم یه روز بتونم بقیه این دریاچه های زیبا رو هم ببینم و لذت ببرم ازشون ممنون بابت زحمتی که کشیدید دوست عزیز

رضاشهبا
در تاریخ: 16:52:03 1399/6/18

دریاچه حوض سلیمان و گهر برام تازگی داشت و تابحال نشنیده بودم اما بقیه رو کمابیش دیده بودم و شنیده بودم.ب شدت مشتاق شدم که به دیدن این مناظر طبیعی و خدادادی برم.درکل آرامش بدست آمده از صدای دلنشین اب چه در دریا و چه در رودخانه و دریاچه ما رو به کمال آسودگی میرسونه. ممنون که مطالب ارزشمندی مثل این مقاله رو در خدمت همگان می‌گذارید. سپاس

زینب رحیمی
در تاریخ: 16:50:17 1399/6/18

وای خدای من چه جاهای قشنگ و دریاچه های زیبای تو کشور خودمون داریم خبر نداشتیم وافعا ممنون از اطلاعات کامل و زیباتون دوست عزیز حس کردم واقعا اونجام

ریحانه
در تاریخ: 10:39:49 1399/6/18

سلام وای عجب جای خیلی قشنگه خیلی نازه من ک عاشق اینم همه جا دیدنی رو برم ببینم عجب مقاله ای قشنگی خیلی جاش زیباست ممنون از جاهای زیبای ک معرفی میکنید خیلی خوبه اطاعاتمون میره بالابرام جالب بود چون تاحالا اطاعاتی راجب دریاچه ها نداشتم

سهیلا امین الرعایا
در تاریخ: 10:28:14 1399/6/18

سلام. ممنون از مقاله خوبتون. واقعا این همه دریاچه در ایران هست. من که فکر می کردم یه دریای خزر درشمال هست و خلیج فارس در جنوب. و واقعا زیبایی این دریاچه ها دیدنی است. باید بار سفر بست و به این مکان های زیبا سفر کرد. از آرامش آب نگویم که دلم هوس کرد الان در یکی از این مکان های زیبا باشم.ای کاش کرونا زودتر تمام می‌شد و می تونستیم به این مکان های زیبا سفر کنیم

نگین
در تاریخ: 21:37:03 1399/6/17

سلام عزیزدلم خسته نباشی و خیلی ممنونم بابت مطالب خوبی که در اختیارمون گذاشتی،من تا به حال اسم دریاچه های شورمست و ولشت رو نشنیده بودم ولی خیلی دوست دارم مسافرت کنم و از نزدیک دریاچه های کشور عزیزمان ایران رو ببینم، ولی از همه بیشتر دریاچه ارومیه رو دوست دارم با اینکه شور هستش اما زیبایی خاصی داره

پریسا
در تاریخ: 18:11:02 1399/6/17

دریاچه فامورپریشان یکی از بزرگترین دریاچه‌های آب شیرین ایران و خاورمیانه می‌باشد که در بخش جره و بالاده شهرستان کازرون قرار گرفته‌است.

سهیل
در تاریخ: 12:46:28 1399/6/17

با سلام. خیلی خوبه که ما در زمینه ی مکان های طبیعی کشور خودمان اطلاعات کامل و درستی داشته باشیم. در همین راستا این مقاله هم در بالا بردن آگاهی ما در خصوص دریاچه های معروف ایران و اینکه در گذشته اقوام مختلف با چه نامی اونها رو میشناختند خیلی مفید بود. دریاچه ی حوض سلیمان برام جالب بود و برای من ناشناس بود. ممنون از شما.

پریسا ملکی
در تاریخ: 22:52:02 1399/6/16

با سلام ممنون بابت مقاله ی جذاب و پر محتواتون که اطلاعات مفیدی رو در خدمت دوست داران طبیعت قرار دادین. ای کاش دوستان عزیزمون که به این مناطق سفر می کنن یکم بیشتر هوای محیط زیست و طبیعت بینظیرمان را داشته باشن تا نسل های بعدی هم بتوانند از این گنجینه ها بهره ببرند.

نرگس
در تاریخ: 17:09:26 1399/6/1

ایران پهناور ما اینقدر وسعت زیبایی دارد که هر چقدر بگوییم کم گفتیم دریاچه ها رو زیبا به قلم تصویر کشیده بودین وبه نطر من دریاچه ی گوهر تجسم بهشت بر روی زمین است که زیبایی خیره کننده ودلنوازی دارد ممنون دوست عزیز از ارائه ی مطالب در مورد دریاچه هاواقعا عالی بود

الهام بابایی
در تاریخ: 00:18:51 1399/5/28

ممنون از شما دوست عزیز به خاطر معرفی این دریاچه های زیبای کشورمون.کشور ایران اونقدر بزرگ و پهناور هست که دریاچه های بسیاری داره که خیلی از اونها نام برده نشدن یکی از اونها دریاچه بسیار زیبای زمزم واقع در استان مازندران هست.یکی دیگه از دریاچه هایی که خیلی دوست دارم دریاچه ولشت هست که همیشه برای پیکنیک و قایق سواری این محل رو انتخاب میکنیم.امیدوارم در حفظ طبیعت این دریاچه های زیبا کوشا باشیم

هانیه
در تاریخ: 18:49:50 1399/5/27

با سلام و خسته نباشید و عرض تبریک خدمت نویسنده عزیز که چنین مقاله جالبی رو درج کردند و به زیبایی دریاچه ها رو شرح دادن. ایران عزیزمان دریا ها و دریاچه های زیادی داره ولی تعدادی از آن ها به دلایل مختلف از جمله موقعیت قرار گیری ، وسعت و ... از مشهوریت خاصی برخوردار می باشند.

جانا
در تاریخ: 14:57:17 1399/5/25

سلام دوست عزیز خسته نباشید مقاله کامل و جامعی بود و اطلاعات جدیدی برای من داشت که بسیار لذت بردم،از بین تمام دریاچه هایی که معرفی کردید به نطرم دریاچه گهر زیبایی چشم نوازی داشت و بسیار توجه من را به خود جلب کرد امیدوارم روزی بتوانم از تمامی این دریاچه ها دیدن کنم .

Ava
در تاریخ: 17:03:44 1399/5/24

زیباترین این دریاچه های که ذکر شدن دریاچه گهر هستش به نظر من یه نقاشی زیبا از خداست با طبیعت فوق العاده و هوای عالی همه جوره حال آدمو خوب می‌کنه اصلا دوست نداری از اون منطقه خارج بشی البته من همه ی دریاچه های که گفته شده رو ندیدم اما ولشت و گهر رو دیدم

فاطمه بیات
در تاریخ: 16:55:08 1399/5/23

سلام دوست عزیز خسته نباشید حال وهوای مقالتونو دوست داشتم من خودم مناظر طبیعی و دریاچه هارو خیلی دوست دارم و واقعا از دیدن آبی دریاچه ها و زیبایی فوق العادشون خسته نمیشم میشه کلی کنار این دریاها خوش گذروند فارغ از هر چیزی! امیدوارم بتونیم به این دریاچه های زیبا سفر کنیم و از زیبایی هاشون نهایت لذت رو ببریم

زهرا جعفری
در تاریخ: 02:09:07 1399/5/23

سلام و ممنون بابت این مطالب خوب. چقدر جالب که از هر سمت و سوی ایران عزیز یک زیبایی خاصی به چشم میخورد. دریا و دریاچه های کشور عزیزمان ایران از بهترین ثروت های ملی هستند که همه ی ما هموطنان در حفظ این منابع ملی موظف هستیم. من یکی از آرزوهایم ماهیگیری در این دریاچه های زیبا هست. من علاقه خاصی به ماهیگیری دارم. حس آرامش میکنم با این کار. امیدوارم شرایطی فراهم بشه و بتوانم در کنار این دریاچه های زیبا ماهیگیری کنم.

نسرین سدیدی
در تاریخ: 11:49:08 1399/5/22

سلام و خسته نباشد خدمت شما دوست عزیز و ممنون از مطلب خوبی که تهیه کردید. من خودم با خوندن این مقاله با اسم های دیگر دریاچه خزر اشنا شدم که تا حالا نمیدونستم. و کلا از خوندن مطالبی در مورد طبیعت و مخصوصا دریاچه و رودخونه حس خوبی پیدا میکنم. چقد دریاچه های زیبایی داشتیم و من نمیدونستم. خیلی مفید بود و برای آینده که بخوایم به این مناطق سفر کنیم راهنمای بسیار خوبی خواهد بود.

نمایش بیشتر

ثبت نام کنید ، نظر بدهید کسب درآمد کنید.