مناطق اسرار آمیز ایران

توسط جانا
به روز رسانی شده 01 اردیبهشت 1400 125
مناطق اسرار آمیز ایران

سلام میکنم خدمت همه دوستان سفر بانکی عزیزم، موضوع مقاله ی امروز من بسیار جذاب و هیجان انگیز است پس تا آخر این مقاله با من همراه باشید، مطمئنم از خواندن این مقاله پشیمان نمی شوید .در این مقاله می خواهم راجب تعدادی از مناطق ترسناک و هیجان انگیز ایران مطالبی را بگویم .

امروز قصد دارم که شما را با برخی از مناطق اسرار آمیز ایران آشنا کنم امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت ببرید .

قلعه آدم‌خوار اردبیل

 یکی مناطق اسرار آمیز ایران از نظر من این قلعه میتواند موضوع بسیار خوبی برای فیلم های ترسناک و هیجان انگیز باشد اگرسفر به مکان های اسرار آمیز را دوست دارید این قلعه گزینه ی بسیار مناسبی برای شما می باشد، این قلعه توجه و حیرت افراد زیادی را به خود جلب کرده است نام دیگر این قلعه، قلعه بویینی یوغون است، درباره این قلعه روایات متعددی وجود دارد.

به اعتقاد محلیان این منطقه که اعتقادشان ریشه در صحبت های نیاکان‌ آن ها دارد این قلعه یک قلعه معمولی نیست و مردمی که برای بازدید از این قلعه به این قلعه رفتند متاسفانه آن ها به صورت اسرار امیزی مفقود شدند و دیگر از هیچ کدام از ان ها خبری نشده است پس از روی دادن اتفاقاتی از این قبیل محلیان منطقه قلعه بویینی یوغون، این قلعه را قلعه آدم‌خوار نامیدند.

گروهی معتقدند که نیروهای فرا طبیعی موجب گم‌ شدن افراد در این قلعه شده است جالب است بدانید این قلعه در گذشته هم برای مقاصد نظامی ساخته شده است هم برای مقاصد مسکونی بوده.

قلعه آدم‌خوار اردبیل

دریاچه گنج

این منطقه در ۴۵ کیلومتری شهرستان تکاب واقع در آذربایجان شرقی قرار دارد بهترین زمان سفر به این منطقه از ماه اردیبهشت در فصل بهار تا تیر ماه در فصل تابستان است، اما در کل این دریاچه در تمام فصول سال زیبایی های چشمگیری دارد شاید جالب باشد که بدانید در پاییز و زمستان بلند شدن بخار آب از سطح این دریاچه جلوه ای خاص را رقم‌ می زند.

این دریاچه در محوطه باستانی تخت سلیمان قرار دارد، ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که دلیل نامگذاری این دریاچه به دریاچه گنج چیست؟؛ عده زیادی از مردم این منطقه بر این باور هستند که در این منطقه گنج های زیادی پنهان شده است اما در این منطقه هیچ گنجی توسط باستان شناسان پیدا نشده است گروهی از افراد معتقد هستند که انگشتر حضرت سلیمان پیامبر خدا نیز در کف این دریاچه واقع شده است به اعتقاد عامه مردم، این منطقه در واقع توسط نیروهای ماورایی به وجود آمده که از حضرت سلیمان فرمان می بردند.

نکته ی جالب درباره آب این دریاچه این است که دمایی برابر ۴۰ درجه سانتی گراد دارد که این دما حتی در فصل پاییز و زمستان‌ نیز تغییر نمیکند و کم‌ نمیشود و ثابت می ماند و هم چنین اب این دریاچه به دلیل عناصر مختلف قابل شرب نیست و در این منطقه امکان شنا نیز وجود ندارد و ممنوع است بهترین مسیر برای رسیدن به این دریاچه جاده‌ی تکاب است در ضمن هنگام سفر به این منطقه حمل وسایل ضروری که مناسب اقلیم این منطقه هست را نیز نباید فراموش کرد .

دریاچه گنج

مثلث برمودای ایران

یکی از خطناک ترین مناطق اسرار آمیز ایران، مثلث برمودا واقع در اقیانوس اطلس زیاد است؛ بد نیست بدانید که در ایران هم ما مکانی را داریم به اسم مثلث برمودای ایران، این مکان واقع در کویر ریگ جن است، این منطقه یکی از مناطق صعب العبور ایران در منطقه کویری است در این مکان باتلاق های نمکی بسیار زیادی نیز وجود دارد مردمی که در اطراف این مکان زندگی می کنند معتقد هستند.

که این سرزمین نفرین شده است و ارواح و شیاطین در آنجا وجود دارند به همین دلیل معتقد هستند که هر فردی که به آنجا رفته دیگر بازنگشته است امروزه کویر، ریگ جن ایران توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است اما در مورد محدوده جغرافیایی این مکان می توان گفت که ریگ جن در جنوب سمنان در دشت کویر واقع شده است در این منطقه هیچ گونه آبادی و پوشش گیاهی دیده نمی شود و علت آن شوری بیش از حد خاک این منطقه و نبود منبع آب است در نقشه ایران نیز نامی از ریگ جن دیده نمی شود.

به عقیده گروهی از مردمان محلی افرادی که به این محل سفر می‌کنند ثروتمند می شوند و ورود به این منطقه برای همه افراد میسر نیست و برای اینکه به این منطقه وارد شویم نیاز به مجوز ورود داریم در صورت اینکه خواستید به این مکان سفر کنید حتماً مسئولین محلی این مکان را باخبر کنید تا در صورت مفقود شدن شما تیم‌های نجات برای نجات شما به این منطقه بیایند علاوه بر افسانه هایی که راجع به این مکان گفته می شود جالب است بدانید که در این مکان امکان فرو رفتن در گل و باتلاق نیز وجود دارد پس حتما در هنگام سفر به این منطقه مراقب خودتان باشید.

مثلث برمودای ایران

قلعه جنی کیش

شاید کمتر اسم این قلعه به گوشه کسی خورده باشد این قلعه واقع در مسیر کشتی یونانی در جزیره زیبای کیش است به نظر می رسد که افراد کمی به این قلعه توجه دارند و حتی صحبت زیاد هم راجع به این قلعه نمی‌شود درباره این قلعه روایت ها و داستان های زیادی وجود دارد گروهی می گویند در واقع این قلعه در گذشته کلانتری بوده است و در این کلانتری تعدادی سرباز به صورت عجیب و ناگهانی دچار حالات عجیب و غریبی شده اند جالب است بدانید که هنوز هم دلیل مرگ این سربازان بی گناه شناخته نشده است، گروهی نیز می‌گویند که یک راننده تاکسی در گذشته وقتی از این مکان می گذشته وقتی که به این قلعه می‌ رسد متوجه می‌شود که جن ها در این قلعه عروسی دارند.

قلعه جنی کیش

جهنم دره

این مکان در استان آذربایجان غربی واقع شده است و در نزدیکی روستای قریس قرار دارد، گروهی می‌گویند دلیل نامگذاری این مکان به جهنم دره این است که این دره مسیری بسیار سخت و خطرناک دارد و به نوعی می توان گفت این دره مسیری صعب العبور دارد و شاید به همین دلیل است که طبیعت این منطقه تقریبا بکر و شگفت انگیز باقی مانده است و گونه های مختلف گیاهی و جانوری در این منطقه وجو دارند.

افراد زیادی قصد داشتند که به ته این دره برسند که متاسفانه هیچ کدام از آنها به هدف خود نرسیدند به نظر می‌رسد علت اصلی نامگذاری این منطقه به این نام این است که اطراف این دره کوه های بسیار بلند و مرتفعی وجود دارد شاید جالب باشد که بدانید از نظر تاریخی این دره پناهگاه افرادی بوده که با حکومت زمان خود مشکل داشته اند.

این منطقه حواشی بسیار زیادی دارد که به نظر می رسد دلیل اصلی آن این است که بومیان و محلیان این منطقه نسبت به این دره عقاید خرافی زیادی دارند و به همین دلیل افراد کمی برای بازدید از این منطقه به این مکان سفر می کند،شاید برایتان عجیب باشد که بدانید اولین فردی که به طبیعت بکر این منطقه دست یافت کارگردانی ایرانی به نام ید الله صمدی بود که با ساخت فیلم‌ ساو الان این منطقه را مردم‌ معرفی نمود .

جهنم دره

گورستان جن ها

این مکان یکی از مکان های پر رمز و راز کشور عزیزمان ایران است که در استان سیستان و بلوچستان واقع در شهر چابهار است، در این مکان گورستانی بزرگ و عظیم با قبر های رمز آلود و خوفناک است، محلیان و بومیان منطقه معتقد هستند که گورهای این مکان محل دفن آدمیزاد نیست گروهی معتقدند که شکل عجیب قبرهای این منطقه به  دلیل این که در گذشته به دلیل حفظ اجساد از گزند حیوانات درنده خو نیاکان ما چنین قبرهایی را ایجاد می کردند.

گروهی دیگر  نیز معتقد هستند که در واقع این قبرها قبر جن ها است بومیان منطقه معتقد هستند که اگر کسی شب به این گورستان برود مورد نفرین آزار و اذیت جنیان قرار می گیرد به همین دلیل است که بسیاری از مردم هنگام غروب و وحشت دارند که به این مکان نزدیک شوند جالب است بدانید قدمت این روستا ۲۳۰۰ سال است.

گورستان جن ها

گورستان کودکان ایستاده

یکی از معماهای عجیب و رازآلود که هنوز هم پاسخ قانع کننده راجع به آن داده نشده است راجع به چرایی وجود اجساد کودکان در ارگ باشکوه بم است در سال ۱۳۸۲ وقتی که زلزله مرگبار بم اتفاق افتاد نرگس محمدی به عنوان کارشناس به این مکان رفت تا میزان خرابی ها را متوجه شود و در حین گذر متوجه شد که مقدار استخوان در لابلای خرابی‌های دیوار ارگ بم دیده می شود در نهایت با جستجوهایی که انجام شد ۶۸ جسد که مربوط به کودکان و نوزادان بودند از این مکان کشف شد که همه ان ها پسر بودند یکی از گمانه زنی ها راجع به اینکه اجساد کشف شده در این در این مکان  که همگی این اجساد پسران بوده اند این است که گفته می‌شود که شاید این اجساد مربوط به مراسم پسر کشی در ایران در یکی از دوره‌های تاریخی بوده است.

گورستان کودکان ایستاده

غار قاتل

غار پراو، در زبان محلی غار پراو به معنی غار پر اب میباشد که آب این غار حاصل از ذوب شدن یخ های زیر زمینی می باشد در حوضچه انتهایی این غار حدود ۳ متر آب وجود دارد این غار در استان کرمانشاه قرار دارد و درنزدیکی روستای چالابه قرار دارد، این غار در زمان پیدایش بزرگترین غار عمودی جهان بوده است.

همین دلیل برخی او را آن را اورست غارهای جهان می نامیدند ،شاید جالب باشد که بدانید این غار برای اولین بار توسط یک گروه غارنوردی انگلیسی کشف و پیدا شد در  این غار که از دشوار گذر ترین غارهای جهان به شمار می‌رود تاکنون ۵ غارنورد ایرانی جان خودشان را از دست داده‌اند.

غار قاتل

کلبه وحشت

این کلبه در جنگل های هفت دغنان در گیلان واقع شده است، سال ۱۳۶۵ چهار پسر ماجراجو تصمیم می گیرند که به این کلبه سفر کنند آنها داستان های راجع به این کلبه وحشتناک را شنیده بودند اما می‌خواستند خودشان این قضایا را تجربه کنند و به نوعی اعتقادی به داستان هایی که راجب این کلبه گفته می شد نداشتند و می خواستند یک  شب را در آنجا بمانند وقتی شب می شود دو نفر از آنها به دلیل اتفاقی که هنوز معلوم نشده آن اتفاق چیست از آن کلبه پا به فرار می گذارند یکی از آنها هم به دلیل ترس زیاد به دلیل اتفاق نامعلومی جان خود را از دست می دهد و نفر چهارم هم که زنده مانده حالت جنون وار دارد، در اتفاقی دیگر سه دختر هم تصمیم می گیرند که به این کلبه بروند چند روز بعد محلیان و بومیان این منطقه دختری را پیدا می‌کنند که از ترس زیاد به خود می لرزید بالاخره افرادی وارد این کلبه شدند و جسد دو دختر دیگر را نیز پیدا کردند که علت مرگ آنها سکته و مرگ آنی بوده است آن دختری هم که زنده مانده بود مدتی بعد از این ماجرا خودکشی کرد، حال پس از اتفاقاتی از این قبیل این کلبه توسط پلیس تخلیه شده و تحت نظارت امنیتی قرار گرفته است و پلیس به هیچکس اجازه نزدیک شدن و بازدید از این کلبه را نداد.

کلبه وحشت

در پایان مطمئنا برای سفر به مناطق اسرار آمیز ایران برای افرادی که عاشق مکان های هیجان انگیز هستند لذت بخش است اما حتما نکات ایمنی را راجب این مکان ها رعایت کنید تا آسیبی نبینید .

نوشته شده توسط جانا

امتیاز 4.06از 5 (32 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

سمیرا صفایی فرد
در تاریخ: 10:09:28 1400/9/27

قبلا مطالعه داشتم در مورد چندتا از مکانهایی که ذکر کردید اما بعضیاشون رو تازه مطلب می‌خوندم راجع بهشون و خیلی برام جالب بودن مثل غار قاتل و قلعه آدم خوارها. گورستان جن ها از مکان هایی بود که توجهمو جلب کرد من به چابهار سفر کردم اما اینجا نرفته بودم.

Fatima
در تاریخ: 15:48:05 1400/5/13

ایران مناطق شگفت انگیز زیادی داره ولی شاید خیلی ها بی خبر باشن از این جور جاها ، و ختی شاید علاقه ندارن اگه هم بدونن ، این مکان هایی ک در مقاله بالا دوست عزیز گفتن خیلی جالب بود من اسم چندتای رو شنیده بودم ولی در موردش چیزی نمیدونستم و واقعا خیلی جذابه از نظر من چون جاهایی هست ک پر از شگفتیه و جدیده و همه کسی ب اونجور جاها نرفته تعداد محدودی شاید رفته باشن

اردیبهشت
در تاریخ: 13:13:46 1400/3/3

مقاله جالبی بود. واقعا نمیدونستم تو ایران این مناطق وجود داره البته اسم کویر ریگ جن را شنیده بودم قبلا اما از بقیه هیچ اطلاعی نداشتم. اما بعضی از این مناطق واقعا ترسناک بود و اصلا دوست ندارم نزدیکشون بشم اما خب این مدل مناطق برای بعضی از گردشگران که روحیه ماجراجویی دارند بسیار جذاب هست. بعضی هاشون مثل فیلم ترسناک های خارجیه باورم نمیشد تو ایران داریم این جور جاها. گورستان کودکان بم و اون قلعه درشمال که اون دخترا توش مردن واقعا وحشتناک بود.

aylar javadi
در تاریخ: 11:19:39 1400/2/27

یکی از جذاب ترین مقاله هایی ها که تا حالا خوندم...تلفیقی از طبیعت بکر و ترس و هیجان و ماجراجویی و یه ایده ی عالی برای سفر و گشت و گذار.با احترام به نظر دوستان عزیز باید بگم چون مسائل ماورایی رو قبول نداریم این دلیل بر خرافات بودن این مسائل نمیشه.البته نه در این حدی که تا یه چیز عجیب اتفاق می افته همه ربطش میدن به دلایل ماورایی و خرافی.اما یه سری مکان ها تو دل طبیعت و دور از سکونت انسان ها وجود دارن که به دلیل انرژی بالا در گذشته های دور و یه سری دلایل و اتفاقاتی که افتادن و ما ازشون سردرنمیاریم انرژی های فوق طبیعی و ماورایی ممکنه وجود داشته باشن.بنظرم هر کدوم از این مکان ها طبیعت منحصربفرد و داستان جالب خودش رو داره و سفر به طبیعت اینا مهیج خواهد بود.

Samin
در تاریخ: 21:42:01 1400/1/31

حیرت انگیزه آدم به ذهنش هم نمیرسه همچین جاهایی تو کشور وجود داشته باشه و البته بسیاری از اون ها غیر قابل باور هستند مثلا دریاچه ی گنج من شنیدم که هر کسی بره شنا داخل این دریاچه دیگه برنمیگرده این خصوصیات را ربط میدن به یه سری خرافات که به نظر من اغلب اون ها ریشه علمی دارن که شاید هنوز کشف نشده و البته بسیاری هم کشف شدن اما همچنان باور خرافات ادامه داره

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید