تپه میمون مکانی مرتفع در پوکت برای میمون ها

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 27 خرداد 1399 0
تپه میمون مکانی مرتفع در پوکت برای میمون ها

«تپه میمون» (Monkey Hill) از اماکن دیدنی و مقاصد گردشگری تایلند است که ممکن است مورد توجه هر تور گردشگری اعم از تور ارزان تایلند یا تورهای گران قیمت تایلند قرار گیرد. تپه میمون در واقع یک مکان مرتفع در پوکت است که در آنجا، میمون ها به صورت منفرد یا گروهی زندگی می کنند. با وجود آنکه میمون های تپه میمون وحشی نیستند، توصیه می شود تا در هنگام بازدید، مراقب کودکان بوده و بیش از حد به میمون ها نزدیک نشوید. می توان گفت که غذای این حیوانات، به واسطۀ مسافران و گردشگرانی که از تپه میمون دیدن می کنند، تأمین می شود.

تپه میمون در پوکت تایلند

توجهات و نکات ایمنی لازم در تپه میمون

  • درست است که میمون ها معمولاً حیوانات کم خطری هستند اما به یاد داشته باشید که میمون های تپه هیل، میمون های باغ وحش نیستند، پس فاصله امنیتی لازم را حفظ کنید.
  • ممکن است غذایی که در دستتان است از شما بگیرند یا اگر در حال خوردن نوشیدنی هستید آن را از دستتان پرت کنند.
  • مادر میمون ها نسبت به فرزندان خود و نزدیک شدن شما به آن ها بسیار حساس هستند؛ به این مورد توجه داشته باشید.
  • میمون ها از شما تقلید می کنند.
  • ممکن است وسایل شما را سرقت کنند.
  • ممکن است شما را لمس کنند.

تپه میمون

چگونه به تپه میمون برویم؟

تپه میمون در نزدیکی شهر پوکت، در منطقه مرکزی شرق جزیره پوکت قرار دارد. مسیر منتهی به تپه میمون از ساعت 7 صبح تا 10 شب باز است. همانطور که ذکر شد، تپه میمون در یک مکان مرتفع واقع شده است و به دو صورت می توان خود را به آنجا رساند:

  1. از طریق موتور سیکلت.
  2. پیاده (بهترین زمان پیاده روی و رفتن به تپه میمون ساعات اولیه صبح که هوا خنک تر است می باشد).

به خاطر داشته باشید که فقط در طول روز می توان با استفاده از موتور سیکلت از تپه بالا رفت؛ از ساعت 5 بعد از ظهر به بعد، استفاده از موتور سیکلت برای بالا رفتن از تپه ممنوع بوده و می بایست این مسیر را پیاده طی کنید. برای اینکه تا تپه میمون به صورت پیاده بروید، باید مسیری در حدود 2 کیلومتر را بپیمایید و زانوهایی سالم داشته باشید، زیرا این مسیر شیب زیادی دارد.

تپه میمون

Address: 34133 Soi Muensri, Tambon Ratsada, Amphoe Mueang Phuket, Chang Wat Phuket 83000, Thailand

امتیاز 4.00از 5 (2 رای)