وات چالونگ معبدی با بیش از یک قرن قدمت

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 24 شهریور 1399 1
وات چالونگ معبدی با بیش از یک قرن قدمت

وات و یا معابد بودایی در میان مهم ترین اماکن و نمادهای تایلند جای دارد، بخشی از آن به این دلیل است که بیشتر تایلندی ها بودایی هستند و تا حدودی نیز به این دلیل است که این معابد بسیار زیبا هستند. در سراسر جزیره پوکت 29 معبد بودایی وجود دارد. «وات چالونگ» (Wat Chalong) بیش از یک قرن است که به عنوان یکی از اماکن دیدنی تایلند، مورد توجه تورهای پوکت قرار دارد. در حالی که مردم محلی در حال دعا کردن هستند، گردشگران خارجی چیزهایی در مورد آیین و مراسم آن ها می آموزند.

معبد بودایی وات چالونگ در تایلند و پاتایا

باید و نبایدهای ورود به معبد وات چالونگ

برای ورود به معبد وات چالونگ، خانم ها باید لباس های بلند بپوشند، طوریکه کلّ بدن پوشیده باشد. جهت ورد به داخل معبد نیز باید بدون کفش وارد شد. اگر کفش های گران قیمت یا نو دارید، برای رفتن به معبد از آن ها استفاده نکنید زیرا ممکن است پس از خروج دیگر آن ها را پیدا نکنید!

دسترسی به معبد وات چالونگ

وات چالونگ حدود 8 کیلومتری جنوب شهر پوکت واقع شده است. در امتداد Chao Fah Nok حرکت کنید، زمانی که مرکز خریدCentral Festival  را پشت سر گذاشتید، معبد را در سمت چپ جاده خواهید دید.

زمان بازدید از وات چالونگ

زمان بازدید از وات چالونگ از 7:00 صبح تا 5:00 بعدازظهر است.

Address: หมู่ที่ 6 70 Chao Fah Tawan Tok Rd, Tambon Chalong, Amphoe Mueang Phuket, Chang Wat Phuket 83000, Thailand

امتیاز 4.60از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

سهیلا امین الرعایا
در تاریخ: 11:41:02 1399/6/24

سلام. ممنون از مقاله کوتاه و مختصر در مورد معبد وات چالونگ. چه جالب من نمی دونستم تایلندی ها همه بودایی هستند. از عکس پیداست که معبد زیبایی باشه و چشم نواز. از همه جالب تر در این مقاله اشاره به قوانین ورود در معبد بود که باورم نمی شد. اینکه زنان باید لباس های بلند بپوشند و بدون کفش وارد معبد شوند. از اعتقادات آنها معلومه به حجاب اعتقاد دارند و اینکه باید در هنگام عبادت قوانینی مشابه اسلام را رعایت کنند البته نه به تکمیلی اسلام. ذات همه مون خدایی هست ولی این شیطان است که در وجودمون رخنه می کنه و ما را از انسانیت خارج می کند.

ثبت نظر جدید