پروژه توان بخشی گیبون برای حفاظت از گیبون ها در پوکت

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 27 خرداد 1399 0
پروژه توان بخشی گیبون برای حفاظت از گیبون ها در پوکت

میمون ها، گیبون ها (میمون های دراز دست) و شامپانزه ها حیواناتی متعلق به جنگل های انبوه و استوایی هستند که اغلب می توان آن ها را در جنگل های آفریقا و همچنین آسیای شرقی پیدا کرد. تایلند یکی از کشورهای آسیای شرقی است که برای حیواناتی از قبیل میمون، گیبون، سگ و گربه و همچنین فیل ارزش زیادی قائل هستند. پروژه توانبخشی گیبون (Gibbon Rehabilitation Project) برنامه ای جهت رفاه و حفاظت از حیوانات و به طور اختصاصی گیبون ها است که در یک اکوسیستم بسیار غنی از جنگل های پوکت صورت می گیرد.

پروژه توان بخشی میمون های گیبون در پوکت تایلند

اینجا می تواند یک مکان عالی در مورد چگونگی حفاظت از گیبون ها و همچنین یک جای خوب و جالب برای بچه های شما باشد. در این پروژه، طبیعت از زباله ها و همه موادی که برای حیوانات مضر و خطرناک هستند پاک سازی می شود. متاسفانه داستان غم انگیز قتل عام گیبون ها، این میمون های دراز دست، بسیار متداول است. شکارچیان با شکار این میمون های دراز دست، آن ها را به فروش می رسانند. در تایلند 3،000 گیبون در سال توسط شکارچیان شکار شده و از طبیعت کاسته می شود. این یک داستان غم انگیز از گیبون ها است. این حیوانات اثرات مهمی بر سلامت جنگل دارند؛ آنها در درختان زندگی می کنند، دانه های میوه ها به آن ها می چسبد و به این طریق این دانه ها از محلی به محل دیگر انتقال داده شده و گسترش می یابد.

بازدید از پروژه توان بخشی میمون ها در تور تایلند

زمان حضور در پروژه توان بخشی گیبون

زمان حضور در پروژه توان بخشی گیبون، ساعت 9 صبح تا 16:30 (به استثنای پنج شنبه ها، 9 صبح تا 15) و به صورت رایگان است اما ورود به منطقه پارک ملی مستلزم پرداخت 200 بات برای هر نفر است. هزینه هایی که جهت ورود از گردشگران و علاقه مندان گرفته می شود، صرف گرداندن و ادارۀ این پروژه می شود.

Address: 104/3 Moo 3, Paklock, Talang, Phuket 83100, Thailand

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)