فریدم بیچ گوهر سواحل غرب پوکت

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 26 خرداد 1399 0
فریدم بیچ گوهر سواحل غرب پوکت

«ساحل فریدم» یا «فریدم بیچ» (Freedom Beach) یک گوهر منحصر به فرد در ساحل غربی پوکت است. این ساحل با نوار یا باریکه ای از ماسه های سفید به طول 300 متر و با تپه های پوشیده شده از جنگل های انبوه احاطه شده است. سواحل زیادی در شهر توریستی پوکت وجود دارد.

مسئولان این کشور از این فرصت و بهره‌های طبیعی و خدا دادی استفاده کرده و این سواحل را طوری رونق داده اند و امکاناتی را در آنجا فراهم آورده اند که سبب جذب تور پوکت و گردشگران زیادی به این شهر شده است. علاوه بر جذب گردشگر، درآمدزایی و اشتغال‌زایی خوبی نیز برای مردم بومی ایجاد شده است.

فریدوم بیچ از سواحل پوکت تایلند

ویژگی های ساحل فریدم بیچ تایلند

  • صخره های گرانیتی.
  • وجود تپه هایی در اطراف ساحل که با درختان سرسبز و متراکم پوشیده شده است.
  • وجود رستوران های کوچک در بخش جنوبی ساحل.
  • خدمات چترهای اختصاصی برای استفاده در ساحل.
  • وجود تور والیبال ساحلی و تعدادی دروازه برای بازی فوتبال.

فعالیت های مجاز در فریدم بیچ

به غیر از آفتاب گرفتن، از دیگر فعالیت های محبوب که می توانید در فریدم بیچ از آن لذت ببرید عبارت است از: فوتبال ساحلی (دو مینی گل در دسترس است)، والیبال ساحلی و snorkeling. در ساحل کایت بیچ دبی و پارک ساحلی الممزر هم فوتبال و والیبال ساحلی از امکانات تفریحی محسوب می شود. جت اسکی یا سایر فعالیت های تفریحی پر سر و صدای دریایی در این ساحل وجود ندارد. این نشان می دهد که اینجا یک ساحل آرام است و می تواند مقصد توریستی خوبی برای افرادی که در پی آرامش در سواحل هستند، باشد.

فریدم بیچ از سواحل پوکت تایلند

چگونه به ساحل فریدم برویم؟

از آنجا که ساحل توسط زمین های خصوصی احاطه شده است، فقط می توان با قایق وارد این ساحل شد. ساده ترین راه این است که یک قایق را از منطقه اسکله در منتهی الیه جنوب ساحل پاتونگ کرایه کنید، اما این گران ترین راه است زیرا ممکن است در حدود 1500 بات هزینه داشته باشد؛ علاوه بر این، می توانید یک قایق از شمال ساحل کارون یا ساحل Tri Trang کرایه کنید که البته این کار دشوارتر خواهد شد. در هر صورت، قایق سواری حدود 15 دقیقه خواهد بود و در طول مسیر عبوری خود با مناظر زیبا مواجه خواهید شد.

جزیره فی فی نیز از دیگر جاذبه های توریستی معروف و یکی از اهداف گردشگران در سفر به پوکت است.

.Address: Pa Tong, Kathu District, Chang Wat Phuket 83100, Thiland.

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)