معبد پاتونگ یا سووان خیری وونگ در پوکت

معبد پاتونگ یا سووان خیری وونگ در پوکت

«معبد سووان خیری وونگ یا معبد پاتونگ» (Suwan Khiri Wong Temple or Patong Temple) که در انتهای شمال شرقی پاتونگ واقع شده است، در منطقه گردشگری پرطرفدار پوکت و در پایین یک جاده تپه ای قرار دارد. اگرچه امروزه پاتوگان با هتل ها، رستوران ها و کافه های متعددش معروف است و از جاذبه های توریستی پوکت تایلند محسوب می شود، اما پیش از این فقط یک شهر کوچک ساحلی بود.

معبد پاتونگ از جاذبه های دیدنی پوکت تایلند

معبد پاتونگ و بازگشت به گذشته

صومعه پاتونگ به گردشگران فرصتی می دهد تا کمی به زمان عقب برگردند. اینجا فقط یک صومعه نیست، بلکه یک مجموعه بسیار گسترده است که به بازدیدکنندگان فرصتی برای اکتشاف و تفکر در این مکان منحصر به فرد می دهد زیرا مکان بسیار خوبی است که می تواند لحظاتی برای فکر کردن به زندگی، فلسفه زندگی و یا خطاهای گذشته باشد. معبد سووان خیری وونگ را در امتداد جاده جزیره ای شلوغ که از شهر پوکت تا پاتونگ می گذرد پیدا کنید. سقف و مجسمه های تزئین شده بسیار زیبا در محوطه معبد دیده می شود و داخل ساختمان اصلی معبد بسیار جذاب است. این معبد یک سقف کاذب چند لایه زیبا از Shire Cremation دارد. بر خلاف برخی از معبدهای توریستی پوکت، معبد سووان خیری وونگ در بیشتر مواقع قفل است.

معبد سووان خیری وونگ یا معبد پاتونگ از جاهای دیدنی پوکت تایلند

نکات برجسته بازدید از معبد سووان خیری وونگ

منطقه ای که در نزدیکی معبد پاتونگ است، شما را به همجوشی از پوکت قدیم و جدید یادآوری می کند. در داخل معبد، می توانید شاهد پل پوکت باشید، اما وقتی که بیرون می روید، می توانید بخش های بیشتری از شهر را ببینید؛ اطراف معبد، جوامع، خانه های بزرگتر و اجتماعی از مردم را خواهید دید. این صومعه خود یک مأمن کوچک صلح در منطقه است که ناقوس قلعه، سالن غذاخوری، اقامتگاه و غیره را می توان در آنجا دید. راهبان فقط در ساعات اولیه روز، یعنی صبح ها در معبد حضور دارند و در امتداد جاده معبد به سمت پاتونگ قدیمی قدم می زنند.

Address: Moo 1, Tambon Pa Tong, Amphoe Kathu, Phuket, 83150, 83150, Thailand.

امتیاز 4.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید