وات سووان خیری خت معبدی جذاب در پوکت

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 26 خرداد 1399 1
 وات سووان خیری خت معبدی جذاب در پوکت

پوکت دارای معابد تاریخی معروف است. به هر معبدی از پوکت وارد شوید، چیزهای متفاوتی را خواهید دید اما همه این معابد یک پیام مشترک دارند: صلح و دوستی! «وات سووان خیری خت» (Wat Suwan Khiri Khet) یا معبد کارون، همانند معبد سووان خیری وونگ از معابد تایلند است که در شهر پوکت واقع شده است.

وات سووان خیری خت یک معبد بسیار جذاب است. ورودی اصلی ساختمان توسط 2 مار بزرگ (Nagas) که بدن شان در سراسر ساختمان امتداد دارد محافظت می شود! درها و پنجره‌ها با صحنه هایی از زندگی بودا که حوادث زندگی بودا را شرح می دهد حک شده است.

این معبد کوچک مقدس که در امتداد جاده پاتاک واقع شده است، فقط یک و نیم کیلومتر از ساحل فاصله دارد و محلی مناسب برای مدیتیشن و دوری از سواحل شلوغ و دیگر مقاصد گردشگری پر تجمع پوکت است. ساختمان این معبد کوچک اما زیبا ومعماری آن باشکوه است و ترکیبی از طرح های چینی و بودایی را به نمایش گذاشته است. در محوطه این عبادتگاه یک باغ کوچک زیبا وجود دارد که به منظور لذت بردن گردشگران و ایجاد فضایی زیبا و پر طراوت همواره از آن حفاظت می شود.

معابد تایلند؛ معبد وات سوان خیری خت در پوکت

 

مقاله پیشنهادی ما :  معبد پانتئون رم

زمان بازدید و آدرس معبد وات سووان خیری خت (معبد کارون)

سه شنبه و شنبه بعدازظهر تا شب، زمان خوبی برای بازدید از این مجموعه است. زیرا در این روزها بازار غذا، لباس، جواهرات، کفش و غیره نیز بر پا است و گردشگران می توانند از این بازار دیدن و خرید کنند. در روزهای دیگر، معبد بسیار ساکت و آرام خواهد بود. با این حال، اگر در این روزهای آرام از معبد کارون بازدید کنید، آرامش روحی زیادی کسب خواهید کرد که این نیز خالی از لطف نیست!

Address: 1 Patak Rd, Tambon Karon, Amphoe Mueang Phuket, Chang Wat Phuket 83100, Thiland.

معابد تایلند؛ معبد وات سووان خیری خت در پوکت

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

فریده پورخدادادوند
در تاریخ: 23:54:29 1399/1/26

واقعا شکل و شمایل عجیبی و جالبی داره دقیقا مثل تو فیلم ها میمونه معلومه که برای طراحیش خیلی زمان گذاشتن ،در معماری این معبد نیز دو مار بزرگ و غول پیکر دیده میشود.طراحی این مکان از ایده های چینی و بودایی ها الهام گرفته است و اطراف این عبادتگاه یک فضای سبز نقلی وجود دارد که به منظور تفریح و استراحت گردشگران و ایجاد فضایی زیبا و پر طراوت تدارک دیده شده است.

ثبت نظر جدید