سوی داگ فاندیشن پناهگاهی برای حفاظت از سگ و گربه ها در پوکت تایلند

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 26 خرداد 1399 0
سوی داگ فاندیشن پناهگاهی برای حفاظت از سگ و گربه ها در پوکت تایلند

کشور تایلند یکی از کشورهای توریستی آسیای شرقی محسوب می شود و هر ساله شمار زیادی توریست به این کشور وارد و از جاذبه های گردشگری آن دیدن می کنند. این کشور یکی از کشورهای علاقه مند به محافظت از حیوانات است، به ویژه حیواناتی مانند فیل، میمون، سگ و گربه! دهکده فیلها در پاتایا، تپه میمون و همچنین بنیاد حفاظت از سگ و گربه ها یا «سویی داگ فاندیشن» (Soi Dog Foundation) در شهر پوکت خود حکایت از این دارد که مردم تایلند اهمیت ویژه ای برای این حیوانات قائل هستند. علاوه بر تایلند، در شهر وان ترکیه نیز مجموعه ای به نام خانه گربه های وان وجود دارد که در زمینه حفاظت  از گربه های این شهر و بقای نسل آن ها فعالیت دارد.

محل حفاظت از سگ و گربه ها در تایلند

صرف نظر از این که آیا مردم تایلند سگ ها را دوست دارند یا نه، تمایل دارند گوشت شان را بخورند یا از خوردن­ شان اجتناب می کنند یا اینکه این حیوانات را با سنگ و کلمات خشن تعقیب می کنند،  نمی توان انکار کرد که به طور کلی تایلند و به ویژه بانکوک، سهمی در محافظت از سگ های سای (یعنی سگ های خیابانی) دارد. در مسافرت به تایلند و یا در تور تایلند، تورهایی به نام سوی داگ فاندیشن وجود دارد؛ این تورها با هدف حمایت و رسیدگی به سگ ها و گربه ها راه اندازی شده است. اشخاصی که در این تورها شرکت می کنند، با توجه به اینکه علاقه زیادی به سگ ها و یا گربه ها دارند، آن ها را نوازش کرده، به این حیوانات محبت می کنند و به آن ها غذا می دهند؛ همچنین می توانند بعد از تور با این حیوانات بازی کنند.

مرکز مراقبت از سگ و گربه ها در تایلند

روزها و ساعت های بازدید و مراجعه به سوی داگ فاندیشن

روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 9:30 صبح، 11:00، 1:30 و 2:30 بعد از ظهر، سوی داگ فاندیشن یک محیط پر سر و صدا است! زیرا در این تایم ها سگ ها و گربه ها مقدار زیادی محبت و مراقبت از جانب مراجعه کنندگان دریافت می کننددر روزهای شنبه و یکشنبه نیز پناهگاه سوی داگ فاندیشن به طور کلی در اختیار علاقه مندان و بازدید کنندگان قرار می گیرد.

Address: Soi Ratchadaphisek 36 Yaek 19-4-2, Khwaeng Chan Kasem, Khet Chatuchak, Krung Thep Maha Nakhon 10900, Thiland

 

امتیاز 4.00از 5 (2 رای)