پوکت ویکند مارکت بازار آخر هفته پوکت تایلند

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 26 خرداد 1399 0
 پوکت ویکند مارکت بازار آخر هفته پوکت تایلند

«پوکت ویکند مارکت» (Phuket Weekend Market) یا بازار آخر هفته پوکت که در خیابان چائو فاوست پوکت تایلند و در نزدیکی جشنواره مرکز ی این شهر واقع شده است از بازارهای محبوب مردم پوکت و گردشگران است. این بازار گاهی اوقات با نام "پوکت چاتوچاک" نیز شناخته می شود که به بازار آخر هفته چاتوچاک در بانکوک  اشاره دارد.

بازار آخر هفته پوکت تایلند

ویژگی های بازار پوکت ویکند

 پوکت ویکند مارکت در واقع بازاری است که در آن کالاهای دست دوم و اجناس عتیقه و کمیاب فروخته می شود. در این بازار حیوانات زنده نیز خرید و فروش می شوند و برای افرادی که علاقه زیادی به حیوانات و نگهداری از آن ها دارند می تواند جذاب باشد. در این بازار علاوه بر خرید و فروش، می توانید در سمت راست ورودی انواع غذاهای تایلندی را نیز خریداری کنید. مرغ سوخاری، انواع میوه ها، سوسیس، ذرت های سرخ شده و حتی حشرات، غذاهایی هستند که در این بازار آخر هفته پوکت تهیه و فروخته می شوند.

در اینجا شما می توانید انواع و اقسام غذاها را با انواع مختلف پخت پیدا کنید؛ غذاهای سرد و گرم؛ از غذاهای سوخاری، سرخ شده، بسیار سرخ شده و جوش داده شده گرفته تا غذاهای بخار پز و تخمیر شده. بیشتر افراد غذای خود را در حین راه رفتن می خورند اما برخی دیگر ترجیح می دهند در رستوران بنشینند و غذای خود را میل کنند. در هر صورت اگر به این بازار رفتید، لذت غذا خوردن را از دست ندهید.

بازار آخرهفته پوکت تایلند

چگونه با بازار پوکت ویکند برویم؟

از جشنواره مرکزی پوکت مسیر Rawai Beach را به سمت چپ بروید. بازار در سمت چپ جاده و بعد از دومین چراغ راهنمایی قرار دارد. در پشت این بازار پارکینگ بزرگی نیز ساخته شده است.

ساعات کار و آدرس بازار آخر هفته پوکت

بازار ویکند، همانطور که از اسمش پیداست، در اواخر هفته و در روزهای شنبه و یکشنبه فعال است. ساعت کار آن نیز 4 بعد از ظهر تا 9 شب است.

اگر تمایل دارید بدانید دیگر بازار آخر هفته پوکت کجاست می توانید به خیابان واکینگ استریت پوکت بروید!

Address: Thalang Rd, Tambon Talat Yai, Amphoe Mueang Phuket, Chang Wat Phuket 83000, Thiland.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)