بازار شبانه چیلوا بازار شبانه ارزان در پوکت

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 07 دی 1399 1
 بازار شبانه چیلوا بازار شبانه ارزان در پوکت

بازارهای شبانه از بازارهای رایج در جزیره پوکت هستند؛ «بازار شبانه چیلوا» (Chillva Market Phuket) یکی از آن هاست و طرفداران خاص خود را دارند، به ویژه اینکه کار و فعالیت شان پس از غروب آفتاب و زمانی است که هم از گرمای هوا کاسته می شود و هم بیشتر افراد شاغل از محل کارشان تعطیل شده اند.

بازارهای شبانه گاه فقط در آخر هفته فعال هستند همانند بازار شب آخر هفته پوکت و گاه مانند بازار چیلوا در تمام روزهای هفته فعالیت دارند. تفاوت چیلوا با دیگر بازارهای شبانه این است که بیشتر، افراد بومی و مردم تایلند به این بازار جذب می شوند و از آن جا خرید می کنند.

بازارهای ارزان در تایلند، بازار شبانه چیلوا در پوکت تایلند

درباره بازار چیلوا

از میان اقشار مختلف تایلند، این بازار بیشتر مورد توجه و مورد علاقه نوجوانان است. بازار شبانه چیلوا در نزدیکی خیابان یا اُوارات  (Yaowarat) واقع شده و قیمت اجناس در این بازار، نسبت به سایر بازارهای پوکت ارزان تر است. در مرکز این مجموعه خرید یک استیج کوچک وجود دارد و یک آمفی تئاتر نیز در جلوی استیج قرار دارد. زمانی که بازار پر جنب و جوش و شلوغ باشد در اینجا موسیقی و نمایش های مختلف انجام می شود و به این ترتیب شور و شوق و هیجان بیشتری بر فضا حاکم می شود.

بازار شبانه چیلوا بازار ارزان قیمت در پوکت تایلند

از بازار شبانه چیلوا چه وسایلی می توان خرید؟

علاوه بر لباس، کفش و کتانی و دیگر اجناسی که در بیشتر بازارها باب است و فروخته می شود، در اینجا انواع غذاها، نوشیدنی ها و بستنی نیز فروخته می شود و می توان گفت نیمی از غرفه های بازار شبانه چیلوا به مواد غذایی اختصاص دارد؛ قیمت غذاها مناسب است و در حجم و مقدار زیاد فروخته می شود و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. انواع حشرات سرخ شده مثل ملخ، کرم ابریشم و غیره را در این بازار می توان پیدا کرد. شما می توانید تخفیف‌های خوبی از فروشندگان این بازار بگیرید اما توجه داشته باشید که در تخفیف گرفتن زیاده روی نکنید زیرا اغلب فروشندگان این بازار افراد جوانی هستند که تلاش می کنند از طریق فروشندگی، پولی برای تحصیل خود به دست آورند.

بازار شبانه پوکت، بازارهای ارزان پوکت، بازار چیلوا

ساعت کار و آدرس بازار شبانه چیلوا

اگر قصد رفتن به این مجموعه خرید را دارید، می توانید هر روز بجز یکشنبه ها از ساعت 17 به آنجا بروید، اما بهترین روزهایی که پیشنهاد می شود، پنجشنبه ها، جمعه ها و شنبه ها است زیرا در این سه روز، بازارهای روز هم در کنار این بازار شبانه بساط می کنند و این بر جذابیت این مجموعه خرید می افزاید؛ فروشندگان معمولاً تا ساعت 23 مشغول به کار هستند.

خیابان واکینگ استریت پوکت و پوکت ویکند مارکت از دیگر بازارهایی هستند که می توانید در سفر خود خرید در آنجا را هم تجربه کنید.

Address: Ratsada, Mueang Phuket District, Phuket 83000, Thiland.

امتیاز 4.75از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fati
در تاریخ: 13:14:58 1399/10/6

چه چیزای عجیبی میشه اینجا پیدا کرد میوه های تایلند تا حالا به چشم ما نخوردن چه برسه به اینکه مزه شونو بدونم این بازارهای شبانه هر جای دنیا که باشه جنس ارزان زیاد دارن و با هیاهوی خوبی که دارن آدمو سرحال میکنن حتی اگه خرید نکنیم فکر میکنم باز هم جالب باشه

ثبت نظر جدید