بازار بنزان پوکت، بازاری محلی با مواد غذایی خوشمزه

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 30 آذر 1399 1
بازار بنزان پوکت، بازاری محلی با مواد غذایی خوشمزه

 یکی ازبازارهای مواد غذایی پوکت «بازار بنزان» (Banzaan Market) است. اینجا بازاری مدرن با معماری به سبک چینی و غربی است. اسم این مکان نیز یک واژۀ چینی برگرفته شده؛ بنزان به معنی "بازار تازه" است.

بازارهای تایلند، بازار بانزان در پوکت

در بازار بنزان چه چیزهایی تهیه کنیم؟

در اینجا آنچه را که در یک بازار محلی مواد غذایی می توان انتظار داشت، پیدا خواهید کرد. از غذاهای تازه و غذاهای دریایی گرفته تا گوشت، خشکبار، سبزیجات، انواع میوه، گل و شیرینی های رنگارنگ تایلندی. اگر به آبمیوه های طبیعی علاقه مند هستید، اینجا مکانی ایده آل برای شما خواهد بود؛ خوردن حداقل یک لیوان آبمیوه طبیعی از میوه های تازه این بازار بسیار دلچسب است. یک ویژگی جالب این مجموعه خرید این است که مواد غذایی خامی را که خریداری کرده بودید، می توانید به طبقه بالا برده تا در آنجا به روش دلخواه تان پخته شود؛ کباب پز، بخار پز، سوخاری، سرخ شده، گریل شده و ....

بازارهای محلی، بازار بانزان در شهر پوکت تایلند

رستوران ها و فود کورت ها

رستوران ها و غذا خوری های تمیز و مناسبی را می توان در این مرکز خرید پوکت پیدا کرد. پس از یک گشت و گذار مفصل و خرید، غذا خوردن در یکی از این رستوران ها لذت بخش خواهد بود! در این رستوران ها شما می توانید غذاهای محلی تایلند را نیز سفارش دهید. بجز غذاهای دریایی که در طبقه پایین قرار دارد، تعدادی فود کورت نیز در طبقه بالا وجود دارد که می توانید با پله برقی به آنجا بروید. اما به نظر می رسد فروش غذاهای دریایی در طبقه پایین موفق تر بوده است. در طبقه بالا علاوه بر فود کورت، مغازه های پوشاک و شلوار لی نیز وجود دارد. اگر دوست دارید در بالکن غذا بخورید به طبقه بالا بروید.

بازارهای محلی تایلند، بازار بانزان در پوکت

صومعه کوچک هوک سیان

صومعه کوچکی به نام هوک سیان در منطقه وجود دارد که رو به روی این بازار محلی قرار گرفته است. زیارتگاه هوک سیان، به عنوان محلی روحانی برای ساکنان پاتونگ به حساب می آید.

ساعت کار و آدرس بازار بنزان

اگر می خواهید بدانید این بازار مواد غذایی معروف تایلند کجاست، آن را در ناحیه Kathu پاتونگ بیچ پیدا کنید. این مجموعه با دسترسی آسان در خیابان سای کور (Sai Kor) و در پشت مرکز خرید جانگ سیلون قرار دارد. ساعت کار: هر روز 6 صبح تا 9 شب است. تورهای تایلند به منظور خرید مسافران و گردشگرانی که به اینجا سفر می کنند، علاوه بر جاهای دیدنی و تفریحی، آن ها را به بازارها و مراکز خرید پوکت نیز راهنمایی می کنند.

  Address: Pa Tong, Kathu District, Phuket 83150, Thiland.

امتیاز 4.67از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fati
در تاریخ: 18:22:28 1399/9/29

خدایی کی میتونه غذای تایلندی بخوره من که اگه یه روز برم تایلند حتما رستوران ایرانی پیدا میکنم یا رستوران ملل از این غذاهای تایلندی آدم میترسه ولی بازش میتونه شاداب کننده باشه چون از اون بازارهای پر هیاهو و شلوغه ممکنه جنس خوبی نداشته باشه ولی واسه هر توریستی این جور جاها جذابه

ثبت نظر جدید