گرین الفنت سنکچری پارک تایلند، مأمن و پناهگاهی برای فیل ها

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 27 خرداد 1399 0
گرین الفنت سنکچری پارک تایلند، مأمن و پناهگاهی برای فیل ها

اگر به حیواناتی مانند فیل ها علاقه مند هستید و تمایل دارید در محیطی که به زیستگاه طبیعی این حیوانات مشابه است آن ها را ببینید، می توانید از «گرین الفنت سنکچری پارک» ((GreenElephant Sanctuary Park دیدن کنید. در واقع Green Elephant Sanctuary Park یا «پارک سبز حفاظت از فیل ها» از جمله اماکن دیدنی تایلند است و به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پوکت محسوب می گردد. دیدن فیل ها از نزدیک، غذا دادن به آن ها و همچنین دیدن چگونگی شستشو و حمام کردن این حیوانات می تواند تجربه ای خاص از سفر به تایلند باشد که در برنامه برخی تورهای گردشگری تایلند گنجانده شده است.

گرین الفنت سنکچری پارک تایلند، مأمن و پناهگاهی برای فیل ها

پارک سبز حفاظت از فیل ها، مأمن و پناهگاهی برای فیل ها

فیل ها به تایلند تعلق دارند. برای قرن ها، در تایلند به فیل ها به عنوان یک حیوان مقدس نگریسته می شد. با این حال، تعداد فیل ها در تایلند در حال کاهش است، به همین دلیل، قطعا حائز اهمیت است که نه تنها از این حیوانات غول پیکر، بلکه از زیستگاه طبیعی آن ها نیز باید محافظت کرد. از این رو «گرین الفنت سنکچری پارک» راه اندازی شد تا مأمن و پناهگاهی برای فیل ها باشد.

حفاظت از فیل ها

حفاظت از فیل ها: کمک و حمایت از فیل های بی خانمان

در دهه های مختلف هزاران و هزاران فیل در تایلند زندگی می کردند؛ در سال های اخیر، تعداد این حیوانات آرام، به شدت کاهش یافته است. در سال 1950، حدود 50،000 فیل وجود داشت، اما در حال حاضر تنها 3000 تا 3500 فیل وجود دارد. دلیل اصلی این امر نابودی و از بین بردن جنگل ها است که اغلب جان چنین حیواناتی را به خطر می اندازد. پناهگاه فیل ها جهت تعهد به حفاظت از فیل ها و ایجاد زندگی ایمن  برای آن ها راه اندازی شد، این کار نه تنها معیشت حیوانات را تضمین کرده، بلکه رفاه و راحتی آنها را نیز فراهم آورده است. یک فیل روزانه 200 کیلوگرم غذا مصرف می کند، بنابراین ورود توریست ها به این پارک و پرداخت هزینه ای جهت ورود، همچنین غذا دادن گردشگران به این فیل ها می تواند بخشی هر چند کم، از غذای مورد نیاز این حیوانات بزرگ را تأمین کند. 

Address: Choeng Thale, Thalang District, Phuket 83110, Thailand

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)