جزیره فی فی در پوکت جزیره ای توریستی

جزیره فی فی در پوکت جزیره ای توریستی

کمتر شهری در دنیا وجود دارد که به اندازه پوکت دارای جزیره باشد؛ یکی از جزایر این شهر توریستی، جزیره فی فی (Phi Phi Islands) است. فی فی در واقع جزیره‌ای شش گانه با دریای فیروزه‌ای، سواحل ماسه‌ای سفید و صخره‌هایی است که از دل آب بیرون آمده‌اند. هنگامی که با قایق به آنجا می روید، با صخره هایی زیبا مواجه خواهید شد که همانند قلعه‌هایی مرتفع سر به فلک کشیده و از آب بیرون آمده اند! این جزیره پس از فیلم سینمایی که در سال 2000 با بازی لئوناردو دی کاپریو (Leonardo Di Caprio) منتشر شد، شهرت جهانی یافت. بازدید از مجموعه جزایر في في در پوکت این جزایر فوق ستاره ای تایلند، یکی از اهداف اصلی گردشگران می‌باشد.

تصاویر جزایر فی فی در پوکت تایلند

درباره جزیره فی فی در پوکت تایلند

  • جزیره فی فی به طور کلی به دو بخش تقسیم شده است: فی فی کوچک یا فی فی له (Phi Phi Leh) و فی فی بزرگ یا فی فی دان (Phi Phi Don).
  • همانند جزایر گیلی که شامل چند جزیره است، این منطقه نیز از تعدادی جزیره تشکیل شده است. تقسیم بندی جزئی یا شش گانه این منطقه بدین صورت است: فی فی له، کو فی فی دان، کو پای (Koh Pai) یا جزیره بامبو (Bamboo Island)، کو یانگ (Koh Young) و جزیره موسکیتو (Mosquito Island)؛ از این میان، Phi Phi Don تنها جزیره مسکونی است.
  • جزیره في في له خالی از سکنه است و در آنجا صخره های شگفت انگیزی به چشم می خورد.
  • در اینجا اتومبیلی وجود ندارد.
  • وجود تعدادی غار صخره ای کوچک، زیبایی منطقه را دو چندان کرده است. غار وایکینگ (Viking Cave) یکی از غارهای معروف است که نقاشی های موجود بر دیوارهای آن مربوط به دوران ما قبل تاریخ است.
  • در این منطقه دو جزیره دور افتاده نیز وجود دارد: کو بیدا نای (Koh Bida Nai) و کو بیدا نوی (Koh Bida Noi).

جزیره فی فی در تایلند

تور جزایر فی فی پوکت

تور جزایر فی فی در پوکت طرفداران خود را دارد. این تورها دو بار در روز سرویس دهی دارد: یک نوبت در صبح و یک نوبت در بعد از ظهر. در این مورد تورهای یک روزه نیز وجود دارد.

عکس جزیره فی فی در پوکت

فعالیت ها و سرگرمی های جزیره فی فی در پوکت

1- غواصی

غواصی از فعالیت‌هایی است که معمولاً در جزایر توریستی معروف مثل جزیره لمبونگان در بالی و یا غواصی در جزیره ماله انجام می شود. فی فی نیز از این امر مستثنی نیست و تعداد مراکز بزرگ و حرفه‌ای برای غواصی وجود دارد که برای افراد مبتدی نیز آموزش و خدمات لازم را ارائه می دهند. Shark Poin ،Anemone Reef و King Cruiser Wreck که در بخش غربی و بین جزایر فی فی و پوکت واقع شده اند، از مراکز غواصی مهم محسوب می شوند. با غواصی در آب های این منطقه جانوران و گیاهان آبزی متنوع و زیبایی را خواهید دید. اگر به غواصی علاقه مند هستید، می توانید این فعالیت را در دیگر سواحل تایلند مثل یا نویی بیچ انجام دهید.

غواصی در جزیره فی فی پوکت تایلند

2- تورهای تماشای کوسه ماهی

آب های این منطقه میزبان شمار زیادی از کوسه های سیاه و کوسه های پوست پلنگی بی آزار و بی خطر است. تماشای این کوسه ها طرفداران زیادی دارد. تورهای تماشای کوسه معمولاً در ساعات اولیه روز و خیلی زود شروع می شود (حدود ساعت 6 صبح تا نیمه های روز). این تورها در گروه های کوچک و با تجهیزات کامل غواصی برگزار می شود. مشهورترین سایت برگزار کننده تورهای تماشای کوسه را می توانید در سواحل غربی جزیره في في و در فاصله 800 متری لانگ بیچ پیدا کنید.

تماشای کوسه در جزایر فی فی

3- گشت و گذار در جزیره بامبو

جزیره بامبو که به زبان تایلندی Koh Phai خوانده می‌شود، مکان مناسبی برای یک سفر یک روزه است. بامبو با وجود صخره‌های مرجانی زیبا و فوق العاده طبیعت منحصر به فردی دارد. بارهای متعدد کوچکی در اینجا وجود دارد که انواع نوشیدنی، اسنک و میان وعده در آنجا به فروش می رسد. شما می توانید از پوکت با قایق موتوری به آنجا دسترسی پیدا کنید. اگر تمایل داشتید، می‌توانید شبی را در آنجا اقامت کنید. در این صورت شب را باید در چادر سپری کنید.

جزیره بامبو در مجموعه جزایر فی فی تایلند

4- کروز و سفر دریایی کاپیتان باب

اگر با گروه‌های دوستانه و دسته جمعی به این منطقه سفر کردید، استفاده از کروز و سفر دریایی کاپیتان باب می تواند برایتان خاطره انگیز شود. با سوار شدن در این کروز بسیاری از مناطق زیبای جزیره از جمله Monkey Beach ،Loh Samah ،Wang Long Cove، خلیج مایا و خلیج Pi-Leh را زیر پا خواهید گذاشت. زمان حرکت این کروز ساعت 13:00 است.

نحوه دسترسی به جزیره فی فی

جزایر فی فی در 46 کیلومتری پوکت قرار دارد و رفتن به آنجا به دو طریق امکان پذیر است:

  • از طریق قایق های تندرو: استفاده از قایق های تندرو مستلزم اجاره آن ها توسط گردشگران است؛ بنابراین ساعت حرکت و توقف آن ها توسط گردشگران تعیین می شود؛ به این دلیل و به دلیل حرکت سریع این قایق ها، هزینه استفاده از آن ها نسبت به کشتی گران تر است. با این حال، اگر تعداد مسافران زیاد باشد، استفاده از قایق می‌تواند مقرون به صرفه باشد. قایق های تندرو در تمام طول سال در دسترس است اما توصیه می شود طیّ ماه های سپتامبر تا نوامبر از آن ها استفاده نشود.

عکس جزیره فی فی در تایلند

  • از طریق کشتی: این کشتی ها دو طبقه است: در طبقه پایین غذا و نوشیدنی سرو می شود. سیستم تهویه نیز در این طبقه راه اندازی شده است؛ در طبقه دوم این کشتی ها عرشه ای طراحی شده است که می توان از آن برای تماشای مناظر اطراف و آفتاب گرفتن استفاده کرد. نقل و انتقال گردشگران به جزيره في في در چند نوبت انجام می شود؛ در نوبت بعد از ظهر، با هندوانه خنک از گردشگران پذیرایی می شود، این پذیرایی رایگان است. مدت زمانی که طول می کشد تا با کشتی از پوکت به جزیره فی فی برسید، 2 ساعت است. فاصله اسکله کشتی رانی تا فرودگاه بین المللی پوکت یک ساعت و نیم است.

دسترسی به جزایر فی فی پوکت با کشتی

امتیاز 4.75از 5 (4 رای)
افزودن نظر جدید