وایت واتر رفتینگ پوکت و فرصت چالش با تلاطم رودخانه

وایت واتر رفتینگ پوکت و فرصت چالش با تلاطم رودخانه

وایت واتر رفتینگ پوکت (Phuket Whitewater Rafting) از دیگر تفریحات آبی، پر طرفدار و هیجان انگیز این جزیره است. رفتینگ یک فعالیت تفریحی قایقرانی است که در آن از قایق های بادی با دوام و مستحکم برای قایق رانی در رودخانه یا آب های دیگر استفاده می شود. این تفریح در آب هایی با شدت درجات مختلف تلاطم انجام می شود.

رفتینگ در پوکت

وایت واتر رفتینگ پوکت در نزدیکی منطقه ای به نام فانگ نا (Phang Nga) انجام می شود، زیرا این نوع قایق رانی در رودخانه های بزرگ انجام می شود و در نزدیکی پوکت رودخانه بزرگی وجود ندارد. فاصله استان فانگ نا تا شهر پوکت حدود 80 کیلومتر است و رفتینگ در رودخانه اصلی این ناحیه انجام می شود. اینجا محل خوبی برای لذت بردن از ورزش‌های آبی ماجراجویانه و هیجان انگیز است.

در قایق سواری‌های وایت واتر، به دلیل شدت تلاطم آب، آب رودخانه سفید به نظر می رسد. البته این اصطلاح برای رودخانه هایی که آب آن ها شدت چندان زیادی هم ندارند و تا حدودی آشفته اند نیز استفاده می شود.

وایت واتر رفتینگ پوکت

بهترین زمان وایت واتر رفتینگ پوکت

گردشگران، علاقه مندان و تورهای گردشگری پوکت می توانند در تمام طول سال از این تفریح استفاده کنند. با این حال، با توجه به شرایط آب و هوای تایلند، بهترین زمان برای انجام آن، ماه های ژوئن تا نوامبر است؛ زیرا در این ماه ها میزان بارندگی بالا و تلاطم آب رودخانه بیشتر است و با هیجان و چالش بیشتری مواجه می شوید. این ورزش از جمله تفریحات تفلیس نیز محسوب می شود، اما در آنجا با توجه به آب و هوای تفلیس، از ماه آوریل تا میانه ماه اکتبر برگزار می شود.

تور وایت واتر رفتینگ در پوکت

تور رفتینگ پوکت

این تورها در مسیرهای 5، 7 و 9 کیلومتری برگزار می‌شود. شما می‌توانید در این تورهای یک روزه، رودخانه ها و جنگل های پوکت را ببینید و از یک تفریح آبی بدون توقف و هیجان انگیز در حیات وحش رودخانه لذت ببرید. برای افراد مبتدی یا کسانی که هیچ تجربه ای در این مورد ندارند، آموزش‌های ابتدایی و لازم ارائه می شود. به شما آموزش داده می شود که چطور در مسیر تلاطم آب پارو بزنید و ایمنی و تعادل خود را حفظ کنید.

وایت واتر رفتینگ پوکت

زمان برگزاری و قیمت رفتینگ پوکت

قیمت رفتینگ در پوکت تایلند بر اساس بستۀ انتخابی شما متفاوت و از 1000 تا 1600 بات متغیّر است. زمان برگزاری تورها در تمام روزهای هفته از 9 صبح تا 5 بعدازظهر است.

Phone: +66 76 381 885

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)
افزودن نظر جدید