کاتا نوی بیچ ساحل مورد علاقه موج سواران

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 28 تیر 1399 0
کاتا نوی بیچ ساحل مورد علاقه موج سواران

«ساحل کاتا نوی» (Kata Noi Beach) یک جزیرۀ کوچک زیبا و از جاذبه های گردشگری و یکی از مقاصد توریستی است. این ساحل در پوکت واقع شده و از سواحل جنوب غربی آن محسوب می شود. کاتا نوی یک ساحل عمومی است. نگهبانان در طیّ روز در طول ساحل گشت می زنند و پرچم ها را به منظور اطلاع رسانی در مورد شرایط ساحلی در جایگاه های مخصوص قرار می دهند. به منظور حفظ محیط زیست بی نظیر منطقه، این ساحل هر روز تمییز و از زباله ها پاک می شود.

کاتا نوی بیچ

در کاتا، سه منطقه که مورد علاقه گردشگران است عبارتند از خلیج کارون، کاتا و کاتا نوی؛ فاصلۀ این سه منطقه از یکدیگر کم است و هر سه در نزدیکی منطقۀ نای هارن واقع شده اند. شمالی ترین بخش ساحل کاتانوی، محبوب ترین قسمت آن محسوب می شود. ساحل کاتا نوی در اطراف پرتگاه یا دماغۀ Laem Sai ساحل کارون قرار دارد. هر دو آن ها دارای استراحتگاه ها و خانه های ییلاقی هستند. ساحل کاتا نوی در واقع خلیج کوچکی است که در نزدیکی تپه های کوتا واقع شده است و فاصلۀ آن تا تپه های مذکور چند دقیقه ای بیش نیست. کاتا نوی بیچ معمولاً در تمامی روزهای سال شلوغ است.

کاتا نوی بیچ

بهترین زمان بازدید از ساحل کاتا نوی

اگر برای ماه عسل به تایلند مسافرت می کنید و ساحل کاتا نوی یکی از مقاصد گردشگری شما خواهد بود، بهتر است بدانید که بهترین و پر بازدیدترین زمان رفتن به این ساحل دنج، نوامبر تا آوریل است؛ زیرا به تبعیت از آب و هوای تایلند، در این ماه ها آب و هوا عالی، آفتابی و روشن بوده و دریا بسیار آرام و آب شفاف می باشد.

کاتا نوی بیچ در پوکت

فصول کم بازید از کاتا نوی بیچ

ماه می تا اکتبر که فصل باران های موسمی است، فصول و ماه های کم بازید کاتا نوی بیچ به شمار می روند. در این فصول موسمی چند ساعت در روز باران می بارد. در این زمان شنا کردن با امواج بزرگ هیجان انگیز است و باید بسیار مراقب بود. همچنین جزر و مد شدید است، بنابراین به منظور امنیت خود به پرچم های ساحل توجه داشته باشید!

کاتانوی بیچ

فعالیت های ساحلی کاتا نوی بیچ

اگرچه شما نمی توانید تمام فعالیت های ساحلی که در سواحل شلوغ کاتا بیچ، کارون بیچ و ساحل پاتونگ وجود دارد را در ساحل کاتا نوی ببینید، اما در اینجا هم مثل پارک ساحلی الممزر دبی، قایق های جت اسکی و قایق موز در دسترس است. علاوه بر این، شما می توانید در انتهای جنوبی ساحل Snorkeling داشته باشید.

ساحل کاتا نوی، یکی از سواحل مورد علاقه موج سواران است. برای موج سوارانی که از هیجان لذت می برند و تمایل دارند موج سواری خود بر امواج پر تلاطم تری تجربه کنند، پیشنهاد می کنیم که از ماه می تا اکتبر به ساحل کاتا نوی رفته و تجربه ای جدید در موج سواری کسب کنند. خاطر نشان می کنیم که در طیّ ماه های مذکور، می بایست از شنا کردن خودداری شود، اما در سایر ماه ها، شنا کردن خطری را در پی نخواهد داشت.

ساحل کاتا نوی در پوکت

اقامت در مجاورت ساحل کاتا نوی

اقامتگاه هایی در اطراف ساحل کاتانوی وجود دارد که برای اقامت مناسب و مقرون به صرفه هستند. در دهه های گذشته ویلا رویال (Villa Royale) در بخش شمالی کاتا نوی بیچ ساخته شد. ویلا رویال یک هتل عجیب است که با یک باغ زیبا احاطه شده است. این ویلا در واقع یک خانه شخصی بود که به طور بسیار موفقی به هتل تبدیل گشت؛ برای هر یک از اتاق های این هتل طراحی خاص و دکوراسیون های مختلفی صورت گرفته است.

کاتا نوی بیچ

Address: Karon, Mueang Phuket District, Phuket 83100, Thiland

دسترسی از روی نقشه :

امتیاز 4.80از 5 (5 رای)