ساحل لائم سینگ کجاست؟

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 15 فروردین 1400 0
ساحل لائم سینگ کجاست؟

پوکت از شهرهای توریستی و پر رفت و آمد تایلند است که به واسطۀ جاذبه های گردشگری زیادی که دارد، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. یکی از جاذبه های گردشگری پوکت، سواحل آن است. «ساحل لائم سینگ پوکت» (Laem Singh) یکی از سواحل زیبای پوکت و از جمله سواحل غربی است که در میان سواحل کالاما و سورین قرار دارد. ساحل لائم سینگ با درختان نخل گره خورده و با تخته سنگ های غول پیکر پوشانده و مخفی شده است.

ساحل لائم سینگ در پوکت

 در آوریل 2017 پناهگاه ساحلی لائم سینگ بر اساس شوکی که از جانب صاحبان زمین های طراف وارد شد، بسته شد زیرا استفاده عمومی از سواحل خصوصی تایلند ممنوع است. تا اینکه در سال 2017 قانون منع رفتن به این ساحل رفع شد. اکنون می توان با سوار شدن بر یک قایق کوچک و پرداخت 100 بات (برای هر نفر) از ساحل سورین به ساحل لائم سینگ بروید. این کار می تواند به سرعت به یک کسب و کار محلی برای اهالی بومی تبدیل شود. برخی از خدمه های قایق به زبان انگلیسی مسلط هستند. بعد از گذراندن اوقات خود در ساحل لائم سینگ پوکت می توانید از دیگر مراکز  تاریخی و جاهای دیدنی پوکت بازدید کنید.

ساحل لائم سینگ در پوکت تایلند

زمانی که به ساحل لائم سینگ پوکت می رسید، با یک علامت سفید کوچک مواجه خواهید شد که نشانه رسیدن شما به لائم سینگ است. در لائم سینگ ساحل تقریباً به خودتان تعلق دارد؛ سواحل معمولاً با آسمان آبی، دریای آبی و آفتاب همراه هستند، اما در لائم سینگ هر نوع آب و هوایی را می توان دید، ابری تا آفتابی! بودن در این ساحل مانند بودن در کارائیب است، کمی نوستالژیک، بسیار سبز با درختان نخل بر روی شن و ماسه. در نزدیکی این ساحل یکی از مراکز خرید پوکت به نام "پریمیوم اوتلت" وجود دارد که می توانید وسایل مورد نیازتان مانند کلاه، دمپایی و ... را از این مرکز تهیه کنید.

ساحل لائم سینگ پوتک

فعالیت و پارکینگ ساحل لائم سینگ پوکت

اگر بعد از رسیدن به این ساحل به دنبال پارکینگ بودید، مطلع باشید که در این ساحل پارکینگ کمیاب و گران است و برای هر ماشین 40 بات دریافت می شود. قسمت شمالی ساحل لائم سینگ پوکت برای body-boarding و بخش جنوبی این ساحل برای شنا و snorkeling مناسب است. تور پوکت به عنوان یکی از پر فروش ترین تور های جهان شناخته می شود.

امتیاز 3.67از 5 (3 رای)