جشنواره گیاه خواری در پوکت

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 22 فروردین 1400 0
جشنواره گیاه خواری در پوکت

جشنواره گیاهخواری پوکت (Phuket Vegetarian festival) یک اتفاق خوشمزه و یک رویداد بسیار رنگارنگ در این جزیره است! جشنواره گیاهخواری پوکت سالی یک بار برگزار می شود و معروف ترین و مهم ترین روز برای اقشار تایلندی – چینی است که در جزیره پوکت زندگی می کنند. سالانه و روزهای معروف و مهم تایلندی چینی است که در این جزیره زندگی می کنند. جشنواره گیاهخواری پوکت به مدت 9 روز در ماه نهم تقویم چینی برگزار می شود.

جشنواره گیاه خاری در پوکت

جشنواره گیاهخواری پوکت

 تاریخچه دقیق جشنواره گیاهخواری پوکت و معلوم نیست که این جشنواره برای اولین بار چه زمانی برگزار شد، اما اعتقاد بر این است که این جشنواره توسط یک گروه اپرای سیّار چینی که در جزیره پوکت به بیماری مالاریا مبتلا شده بودند و سپس تصمیم گرفتند گیاهخوار شوند و بر رژیم گیاهخواری پایبند بمانند، ایجاد شد. این فستیوال از قرن نوزدهم تاکنون به کار خود ادامه داد، رشد کرد و به یک رویداد سالانه بسیار جذاب تبدیل شد؛ علاوه بر بازدید جاهای دیدنی پوکت می توانید از مراکز خرید و تاریخی نیز دیدن کنید.

فستیوال گیاه خواری در تایلند، پوکت

تشریفات جشنواره گیاهخواری پوکت

برای شرکت در این جشنواره، تشریفاتی لازم است که باید در نظر گرفته شود که شامل گزینه های زیر می باشد:

 1. پوشیدن لباس های سفید رنگ
 2. اجتناب از مصرف الکل
 3. تمیز بودن بدن در زمان ورود به جشنواره
 4. اجتناب از رابطه جنسی
 5. رفتن به معابد چینی نزدیک جشنواره و دعا کردن
 6. زنان باردار اجازه شرکت در این جشنواره را ندارند

جشنواره گیاه خواری در تایلند، پوکت

یکی از نکات برجسته این جشنواره راه رفتن بر روی آتش است؛ اعتقاد بر این است که خدایان چینی چنین افرادی را از آسیب محافظت می کنند. جشنواره گیاهخواری پوکت در شش معبد چینی برگزار می شود که یکی از اصلی ترین آن ها معبد JuiTui است که در نزدیکی فِرِش مارکت (fresh market)، یکی از مراکز خرید پوکت قرار دارد.

فستیوال گیاهخواری در پوکت تایلند

معابد چینی برگزار کننده جشنواره گیاهخواری پوکت

 • معبد BaanThaRua Shrine
 • معبد CherngTalay Shrine
 • معبد CherngTalay Shrine
 • معبد Sapam Shrine
 • معبد Kathu Shrine
 • معبد Sui Boon Tong Shrine

جشنواره گیاه خواری در پوکت تایلند

آغاز جشنواره گیاهخواری پوکت

جشنواره گیاهخواری پوکت با بالا بردن یک فانوس آغاز می شود که نشان از 9 خدای چینی دارد. برای روزهای آینده، مردم محلی خدایان خانگی خود را به خدمت به معبد می رسانند. اعتقاد بر این است که خدایان خانگی سالانه انرژی معنوی را سالانه به آن ها تزریق می کنند و آن ها از این انرژی بهره مند خواهد شد. شما می توانید در زمان معینی که جشنواره آغاز می شود با خرید تور پوکت از این جشنواره بازدید کنید.

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)