جشنواره لوی کراتونگ در پوکت تایلند

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 31 فروردین 1400 2
جشنواره لوی کراتونگ در پوکت تایلند

هم مانند فستیوال سونگ کران، «جشنواره لوی کراتونگ» (Loy Kratong Festival) نیز یکی دیگر از فستیوال های سالانه تایلند است. جشنواره لوی کراتونگ در واقع از یک مراسم باستانی منشاء گرفته است که در آن به روح و ذات آب احترام گذاشته می شود.

جشنواره لوی کراتونگ در پوکت

 آداب و رسوم جشنواره لوی کراتونگ پوکت

این جشنواره در شب دوازدهم ماه قمری سنتی تایلندی، در پایان فصل بارانی برگزار می شود. در این تاریخ، مردم شب هنگام، در اطراف دریاچه ها، رودخانه ها و کانال ها برای احترام به الهه آب جمع می شوند. رودخانه ها، کنال ها، حوضچه ها و یا جویبارها با شمع و گل تزئین می شوند و مردم "Kratong" های خود را بر روی آب می گذارند؛ برخی کراتونگ ها از یک تکه تنه درخت موز یا گیاه زنبق یا سوسن سفید ساخته می شود اما کراتونگ های مدرن اغلب با نان ساخته می شوند؛ زیرا کراتونگ نان بعد از چند روز تجزیه شده و ماهی ها می توانند از آن استفاده کنند. کراتونگ های موز نیز زیست تخریب پذیر هستند. در جشنواره لوی کراتونگ تایلند سکه هایی به رودخانه انداخته می شود که به اعتقاد مردم، این سکه ها در واقع به روح رودخانه عرضه می شود؛ می توانید در زمان تائین شده با خرید تور پوکت در این مراسم شرکت کنید.

جشنواره لوی کراتونگ در پوکت تایلد

انداختن تکه های تزئین شدۀ مو یا ناخن به رودخانه یا جوی آب به معنای دور شدن از بخت بد و درخواست شادی و سعادت است. با توجه به اینکه در سر تا سر جزیره پوکت مناطق آبی مثل ساحل، دریاچه، جویبار و حوضچه وجود دارد، فستیوال در این شهر به نحو شایسته ای برگزار می شود. ساحل پاتونگ یکی از مناطق خوب برای برگزاری جشنواره لوی کراتونگ است اما محبوب ترین مکان برای برگزاری این رسم، ساحل کارون است. ساحل کارون منطقه ای رسمی برای برگزاری این جشنواره با مردم محلی و گردشگران است، این ساحل یکی از جاهای دیدنی پوکت است و سلانه گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. ناحیه Sukhothai، استان چیانگمه، جزیره پوکت و بانکوک از مکان های معروف برای جشنواره لوی کراتونگ هستند. اگر با تور های گشت شهری سفر کرده اید حتما از مراکز خرید پوکت و مراکز مذهبی و تاریخی نیز بازدید کنید.

فستیوال لوی کراتونگ در پوکت

امتیاز 4.75از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fatima
در تاریخ: 13:13:04 1400/2/17

هر کشور و اقلیمی جشن های مربوط به خودش را دارد این گونه جشن ها برای یک ملیت میتونه خودش به تنهایی یه جاذبه گردشگری باشه و توریستی بشه تایلند ب تنهایی خود یه کشوری است که خیلی توریست داره و سالانه کلی گردشگر ب اونجا میرن دارای جشن ها ی مختلفی هستند و یکی از همین جشنواره ها لویی هست ک خیلی بیننده و شرکت کننده دارد و این جشن ها برای خودشون خیلی جذابه .

Samin
در تاریخ: 21:30:09 1400/2/3

آداب و رسوم خاص مناطق آسیای شرقی مخصوصا چین و تایلند میتونه از بهترین جذابیت های سفر باشه شرکت در این مراسم های خاص توریست ها را با فرهنگ مردم این کشور آشنا میکند همین مراسم خیلی زیبا و دیدنی هست حتما از نزدیک و تماشای مردم بومی در این مراسم خیلی دیدنیه

ثبت نظر جدید