جزایر سیمیلان در پوکت

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 01 آذر 1400 0
جزایر سیمیلان در پوکت

جزایر سیمیلان (Similan Islands) محبوب ترین مجمع الجزایر دریای آندامان، در 48 کیلومتری شمال غرب پوکت واقع شده است. سیمیلان با طبیعت بکر و آب های شفاف و زمردی رنگش، یک مجمع الجزایر رویایی و محبوب است. نام این جزیره از کلمه سمبیلان (Sembilan) مشتق شده است؛ معنی سمبیلان به زبان مالایی «نه» می باشد. تورهای گردشگری و مسافران برای تفریح و بازدید از مجمع الجزایر سیمیلان می بایست از 15 اکتبر تا 15 مه به این منطقه مراجعه نمایند. سرگرمی های جزایر سیمیلان غواصی، تفریحات قایق رانی و کشتی رانی است.

جزیره سیمیلان پوکت

جزیره های مجمع الجزایر سیمیلان

همانند جزیره فی فی، مجمع الجزایر سیمیلان شامل تعدادی جزیره است. تعداد این جزایر 9 تا است:

  • کو هه یانگ (Koh Hu Yong)
  • 2- کو پِیانگ (Koh Payang)
  • 3- کو پی یِن (Koh Payan)
  • 4 و 5- کو میانگ (Koh Miang)
  • 6- و هین پوسار (Koh Hin Pousar) یا صخره کله فیلی (Elephant Head Rock)
  • 7- کو پیو (Koh Payu)
  • 8- کو سیمیلان (Koh Similan)
  • 9- کو با انگو (Koh Ba Ngu)

کو بون یا جزیره بون به صورت افتخاری به عنوان جزیره شماره 10 مجمع الجزایر سیمیلان انتخاب شده است.

جزایر ویژه سیمیلان در پوکت

ویژگی های شاخص جزایر سیمیلان

جزایر سیمیلان با ویژگی های شاخص گیاهی، جانوری و زیر دریایی خود شناخته می شود. گیاهان استوایی مانند بامبو، خیزران و جک فروت؛ میمون برگی یا لنگور، مارکولک، خفاش، انواع پرندگان و ... است علاوه بر این، جاهای دیدنی پوکت شامل آب های شفاف و صخره های مرجانی و دنیای شگفت انگیز در زیر آب هستند و می توان با غواصی کردن از آن لذت برد که از دیگر ویژگی های شاخص جزایر سیمیلان به شمار می رود. سفرهای یک روزه یا تورهای یک روزه به جزایر سیمیلان از پوکت و کائو لاک (Khao Lak) امکان پذیر است.

جزایر سیمیلان

دسترسی به جزایر سیمیلان

دسترسی به جزایر سیمیلان از طریق قایق امکان پذیر است، با این حال، سرویس دهی که به صورت قانونی انجام شود، وجود ندارد. در فصول خلوت (ماه می تا اکتبر) نیز بسته به شرایط آب و هوایی این قایق ها در دسترس خواهند بود. بهترین دسترسی به جزایر سیمیلان، از اسکله تاپ لامو (Thap Lamu)در خلیج فانگ است. این مسیر حدود 3 ساعت به طول می انجامد. قایق های محلی نیز خدمات دسترسی به جزایر سیمیلان را ارائه می دهند با این تفاوت که مدت زمان بیشتری برای رسیدن به سیمیلان صرف خواهد شد همچنین با خرید تور پوکت سفری خاطره انگیز را برای خود و خانواده رقم بزنید.

جزیره های سیمیلان پوکت

امتیاز 0از 5 (0 رای)