جزایر کو یائو در پوکت

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 01 آذر 1400 0
جزایر کو یائو در پوکت

«جزایر کو یائو» (Koh Yao Islands) که در مرکز خلیج فانگ نا واقع شده اند، محدوده ای به مساحت 137.6 کیلومتر مربع را اشغال کرده و شامل دو جزیره کو یائو نوی (Yao Noi) و کو یائو یای می باشد. فاصله این دو جزیره از پوکت و کرابی یکسان است. آنچه که در هنگام رفتن به جزایر کو یائو مهم است، داشتن پوشش مناسب مهم می باشد زیرا احترام به سنت و اعتقادات برای مردم این جزیره از اهمیت بسزایی برخوردار است.

جزایر کو یائو در پوکت

خدمات رفاهی و تفریحی جزایر کو یائو

  • تعدادی رستوران، مغازه و بار که در امتداد خط ساحلی واقع شده اند.
  • خدمات اینترنتی
  • ماهیگیری
  • قایق رانی
  • شنا
  • غواصی با لوله تنفسی
  • پیاده روی

کو یائو نوی یکی از جزایر پوکت

دسترسی به کو یائو نوی

دسترسی به جزایر کو یائو از فانگ نا، پوکت و کرابی میسّر می باشد، اما راحت ترین مسیر از پوکت است. جهت دسترسی به یائو نوی ، بازدید کنندگان می توانند در ساعت های 11 صبح، 12 ظهر، 1 ظهر و 2:30 ظهر، از اسکله Phuket Bang Rong و از طریق کشتی اقدام کنند. زمان بازگشت کشتی نیز ساعت 7 و 7:30 صبح می باشد. کرایه یک طرفه این مسیر، 150 بات است و مدت زمانی که طول می کشد تا به مقصد برسید 45 دقیقه می باشد.

جزیره کو یائو یای پوکت

دسترسی به کو یائو یای

جهت دسترسی به جزایر کو یائو یای می بایست سواری کشتی هایی شوید که اسکله Phuket Jear Vanich به جزیره مذکور می روند. این کشتی ها در ساعت های 10 صبح و همچنین 2 ظهر اسکله را به مقصد کو یائو یای ترک می کنند. زمان بازگشت کشتی ها 8 صبح و همچنین 3 بعد از ظهر (15) است. کرایه یک طرفه این سفر که یک ساعت به طول می انجامد، 150 بات می باشد. علاوه بر این، خدمات شاتل (رفت و آمد) بین دو ساحل کو یائو نوی (Yao Noi) و کو یائو یای نیز وجو دارد که 10 دقیقه به طول می انجامد. اگر قصد خرید تور پوکت را دارید بهترین زمان سفر به این جزیره اوایل پاییز تا بهمن ماه می باشد.

امتیاز 0از 5 (0 رای)