جامتین بیچ یا ساحل جامتین کرانه شیک و آرام پاتایا

جامتین بیچ یا ساحل جامتین کرانه شیک و آرام پاتایا

ساحل جامتین پاتایا (Jomtien beach) یک ساحل ماسه ای با خط ساحلی مستقیم به طول 6 کیلومتر است. این ساحل پاتایا نسبت به همسایگان شمالی خود محلی شیک تر و آرام تر است. ساحل و دریای تمییز، تنقلات و مواد غذایی ارزان قیمت از مزایای جامتین بیچ است. سرگرمی ها و تفریحات ساحلی متعددی در این کرانه وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.

سرگرمی ها و تفریحات آبی ساحل جامتین پاتایا

این ساحل پاتایا که جزء بهترین سواحل تایلند محسوب می شود، نسبت به دیگر کرانه های شهر برای شنا کردن مناسب‌تر است، همچنین برای انجام ورزش های آبی مثل جت اسکی وغواصی، ساحلی شناخته شده و معروف است و برای برخی از رویداد ورزشی سالانه مانند جام جهانی جت اسکی و همچنین جشنواره ها حمایت می شود و بازدید کنندگان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

ساحل جامتین در پاتایا تایلند

جامتین بیچ هتل (Jomtien Beach Hotel)

در نزدیکی این ساحل پاتایا یک هتل عالی وجود دارد که تمامی بودجه ها را ساپورت می کند. فاصله زمانی هتل جامتین بیچ از ساحل از طریق پیاده روی حدود 6 دقیقه است. هتل جامتین بیچ دارای یک استخر روباز، اتاق های رو به دریا، امکانات ضیافت و اتاق جلسه یا اجتماعات است.

فاصله این هتل از Underwater World حدود 3 کیلومتر و از خیابان واکینگ استریت پاتایا  و سنترال فستیوال پاتایا بیچ (Central Festival Pattaya Beach) که جزء جاهای دیدنی پاتایا هستند حدود 7 کیلومتر است.

مجتمع جامتین

مجتمع Jomtien شامل مجموعه بزرگی از مغازه ها، تعدادی از بهترین رستوران های پاتایا، کافه ها و فروشگاه های مختلف است. اگر به دنبال محلی برای صرف غذا هستید، می توانید در امتداد این کرانه رستوران هایی را پیدا کنید. اخیراً تعداد زیادی رستوران مجلل در مسیر جادهThappraya ، اصلی ترین مسیر اتصال پاتایا و Jomtien افتتاح شده است. همچنین در امتداد مسیر این ساحل به خیابان واکینگ استریت می توانید یکی از بهترین رستوران های ایرانی پاتایا را پیدا کنید.

سواحل پاتایا

دسترسی زمینی به ساحل جامتین پاتایا

این کرانه زیبا در حدود 3 کیلومتری جنوب شهر پاتایا واقع شده است. البته از طریق بانکوک نیز می توان به آنجا دسترسی پیدا کرد؛ از پاتایا تا بانکوک با اتومبیل تقریباً 2 ساعت زمان لازم است.

  • از طریق جاده موتوری و همچنین بزرگراه بانکوک – چونبوری – پاتایا (BangkokChonburi-Pattaya) می توان به این منطقه دسترسی یافت. جاده موتوری به جاده Outer Ring بانکوک متصل می شود.
  • از طریق بزرگراه بنگ نا – ترا (Bang Na-Trat Highway)، بنگ نا، Bang Phli، جاده بنگ پاتونگ به Chonburi، در آنجا از کنار گذر Chonburi تا تقاطع Sukhumvit.

فاصله جامتین بیچ از فرودگاه

فاصله این کرانه از فرودگاه Suvarnabhumi، قطب بین المللی بانکوک، حدود 120 کیلومتر است و فاصله زمانی آن نیز حدود 1 ساعت می باشد. علاوه بر این، در حال حاضر در جنوب این کرانه نیز یک فرودگاه به نام فرودگاه بین المللی Tap Tapio (UTP) وجود دارد که فاصله آن تا ساحل جامتین حدود 40 کیلومتر و به لحاظ زمانی 50 دقیقه است.

Address: Pattaya City, Bang Lamung District, Chon Buri 20150, Thailand.

 

امتیاز 5.00از 5 (8 رای)
کامنت خود را در رابطه با این مقاله بنویسید و کسب درآمد کنید.