معبد سانچری آو ترو از بهترین معابد پاتایا

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 07 بهمن 1399 2
معبد سانچری آو ترو از بهترین معابد پاتایا

از میان بهترین معابد پاتایا می توان به معبد سانچری آو ترو / پراسات سوت جا توم (Sanctuary of Truth / Prasat Sut Ja Tum) اشاره کرد که یک معبد بودایی جادویی و پیچیده و بنایی مذهبی در تایلند است. ساخت آن در سال 1981 آغاز شد و همچنان ادامه دارد و انتظار می رود این روند تا سال 2050 ادامه داشته باشد. ارتفاع ( پراسات سوت جا-توم ) بزرگ ترین و اسرار آمیزترین معبد پاتایا، 150 متر و مساحت معبد دو برابر ارتفاع آن است. این معبد مشرف به دریا و در شمال شهر پاتایا ساخته شده است.

بهترین معابد پاتایا؛ معبد سانچری آو ترو

درباره معبد سانچری آو ترو

در ساخت معبد سانچری آو ترو توجه خاصی به معماری سنتی و زیبایی شناختی معاصر شده و شاید همین توجهات ویژه آن را به یکی از بهترین معابد و جاهای دیدنی پاتایا تبدیل کرده است. سبک اصلی معماری آن تایلندی دوره ایوتایان (Ayutthayan period) می باشد و به طورغنی مزین شده است. در این معبد  مجسمه های چوبی به چشم می خورد که با دست حکاکی شده و در ساخت آن ها سنت های هنری مختلف مانند سنت چینی، هندی، تایلندی، Srivijayan و Mon Dvaravati به کار گرفته شده است. در اینجا تصاویر نقاشی شده و مجسمه هایی وجود دارد و چهار گوارا (gopura) ساخته شده که نمایانگر تصاویری از ادیان و اساطیر بودایی و هندو از کامبوج، چین، هند و تایلند هستند.

مقاله پیشنهادی ما :  مراکز خرید پاتایا

معبد سانچری

هدف از به کارگیری این همه هنر و ظریف کاری در معبد سانچری آو ترو بازتاب مناظر باستانی، دانش باستانی و فلسفه شرقی است. زمانی که بازدیدکنندگان وارد مجموعه می شوند، خواهند توانست زندگی باستانی، مسئولیت های انسانی، افکار پایه، چرخه زندگی، ارتباط زندگی با کائنات و جهان هستی را درک کنند! واضح است که برای ایجاد چنین حس های عمیق و خاصی در وجود هر انسانی، کارها و عملیات زیاد و دقیقی باید در معبد انجام شود و این پروسه ای زمان بَر است. پیشنهاد می شود در سفر به تایلند از معبد وات سووان خیری خت یا وات چالونگ که در شهر پوکت قرار دارد نیز دیدن فرمایید.

بهترین معابد پاتایا، معبد سانچری آو ترو یا پراسات سوت جا توم

ساعات بازدید و آدرس از معبد بودایی آو ترو پاتایا

بازدید ازمعبد سانچری آو ترو در تمام روزهای هفته امکان پذیر است؛ در تور پاتایا گردشگران در صورت تمایل می توانند از ساعت 8:00 صبح تا 6 عصر مراجعه نمایند. اگر معابد از جمله اماکن دیدنی مورد علاقه شما هستند،

Address: 206/2 Moo 5, Soi Naklua 12, Pattaya-Naklua Rd | Naklua, Pattaya 20150, Thiland.

Phone: +66 38 110 653

 

امتیاز 4.50از 5 (8 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

سهیل
در تاریخ: 15:41:51 1399/8/26

با سلام وعرض ادب. به نظر من در ساخت و طراحی معبد سانچری آو ترو نکات زیادی مد نظر قرار گرفته است مثل مشرف بودن آن به دریا از سمت شمال. و ارتفاع بالای اون که این معبد رو تبدیل به یک مکان اسرارآمیز کرده است. و چیزی که برای من خیلی عجیب بود این مورد بود که بعد از شروع ساخت اون از سالهای پیش هم چنان ساخت این معبد ادامه داره.

نسرین سدیدی
در تاریخ: 20:30:02 1399/5/22

سلام و ممنون از نگارش و تهیه ی این مطلب در مورد معبد معروف پاتایا. بیشترین و برجسته ترین نکته ای که در این مقاله منو جذب کرد نحوه ی طراحی و خلاقیتی بود که در ساخت این معبد بزرگ به کار رفته است. مخصوصا نقش هایی که بر روی دیوارها و نمای بیرونی این معبد حک شده است به نظرم بی نظیره. ممنون که با عکس های واضح از این معبد ما رو بیشتر با اون آشنا کردین.

ثبت نظر جدید