آنک کوسون سالا پاتایا موزه و عبادتگاه خدایان چینی

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 07 بهمن 1399 2
 آنک کوسون سالا پاتایا موزه و عبادتگاه خدایان چینی

«آنک کوسون سالا پاتایا» (Anek Kuson Sala) که به عنوان «ویهارنرا سین» (Viharn Sien) نیز شناخته می شود، موزه و همچنین مکانی برای پرستش خدایان چینی می باشد. در اینجا مجموعه ای از  آثار هنری و عتیقه های چینی را خواهید دید که در داخل مجموعه معبد Yansangwararam که در سال 1987 به افتخار پادشاه Adulyadej Bhumibol یا Rama IX و به مناسبت تولد 60 سالگی وی ساخته شد به نمایش گذاشته شده است. این مجموعه یکی از زیباترین جاهای دیدنی پاتایا است که میتوانید به صورت شخصی هم از آن بازدید کنید.

آنک کوسون سالا از جاذبه های دیدنی پاتایا تایلند

بخش های مختلف مجموعه آنک کوسون سالا (ویهارنرا سین)

زمانی که به این مجموعه وارد می شوید، دو شیر بزرگ سنگی پکنی و تعدادی از چهره های اساطیری چینی در ورودی ساختمان به شما خوش آمد می گویند! همچنان که به موزه معبد وارد می شوید، تعداد زیادی از آثار هنری با ارزش و نادر چینی، نقاشی ها، پیکرها و صورتک های قرمز مایل به قهوه ای از رزمندگان و جنگجویان چینی، تاج و تخت طلایی و عتیقه هایی را خواهید دید که در معرض نمایش قرار داده شده و سبب جذب شما می شود. موزه آنک کوسون سالا پاتایا از معدود اماکنی است که پیکر یا صورتک هایی از ارتش جنگجویان قرمز مایل به قهوه ای را می توان در آنجا دید. علاوه بر این ها، نقاشی های قدیمی، برنز، سفال، مجسمه های خدایان چینی، مجسمه ی جید گویینین، الهه چینی و بسیاری از مجسمه های بودا را با دراین مجموعه خواهید دید. بعضی از این آثار هنری توسط دولت چین به عنوان هدایایی به این مجموعه پیشکش شده است. برای بازدید از این مجموعه میتوانید با تور پاتایا همراه باشید و یا به صورت شخصی به آن مراجعه کنید.

بخش دیگری از موزه به هنر و تاریخ تایلند اختصاص دارد؛ در این بخش نقاشی هایی را می بینید که صحنه های مهمی از تاریخ تایلند را به تصویر کشیده است؛ پادشاهان بزرگ تایلند مانند پادشاه چولالونگ کورن و تاکسین را نیز می توان در این بخش دید. در خارج از مجموعه، محل هایی برای صرف غذا و نوشیدنی وجود دارد. پس از کمی استراحت و صرف غذا، می توانید از باغ گیاه شناسی گرمسیری نانگ نوچ که در نزدیکی این مجموعه قرار دارد نیز بازدید کنید.

آنک کوسون سالا یا وهارنراسین از اماکن دیدنی پاتایا تایلند

موقعیت و آدرس آنک کوسون سالا پاتایا

 در 15 کیلومتری جنوب شهر پاتایا، نزدیک خروجی جاده Sukhumvit آنک کوسون سالا پاتایا دیدن کنید.

Address: Pattaya City, Bang Lamung District, Chon Buri 20150, Thiland.

امتیاز 4.75از 5 (4 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

سهیل
در تاریخ: 12:55:36 1399/8/11

سلام و تشکر بابت نوشتن و تهیه ی این مقاله در مورد عبادتگاه چینی ها. مجموعه ی بسیار جالب و باستانی بود که در قسمت های مختلف اون میشه آثاری از هنر و معماری و تاریخ و سرگذشت پادشان چین رو دید. و در مورد داستان های باارزش و شنیدینی گذشتگان اطلاعات جالبی کسب کرد. و در اخر برای صرف غذا و گشت و گذار هم مکانی تحت عنوان باغ گیاه شناسی در نظر گرفته شده است که سفر رو شیرین تر میکنه.????

نسرین سدیدی
در تاریخ: 11:53:31 1399/5/18

با سلام و خسته نباشید. مطلب جالبی بود از این نظر که من تا به حال در مورد خدایان چینی و نحوه ی عبادت اونها چیزی نمیدونستم. بنابراین این مقاله در آشنایی من با عبادتگاه ها و خدایان چینی و بالابردن آگاهی خیلی کمک کننده بود. همچنین نحوه ی طراحی این معابد چینی به نظرم بسیار خاص و منحصر به فرد است.و خیلی خوبه که در موزه ی این مکان آثاری مرتبط با هنر و تاریخ هم موجوده چون مطمئنا تاریخ هر ملت مهم ترین بخش اون محسوب میشه.

ثبت نظر جدید