چاکن گیو در پاتایا بازار محله قدیمی چینی ها

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 29 آذر 1399 2
 چاکن گیو در پاتایا بازار محله قدیمی چینی ها

اگر بدتان نمی آید که در سفر به پاتایا تایلند از یک بازار چینی هم دیدن کنید، بازدید از «بازار چینی چاکن گیو» (Chak Ngaew Chinese Market) را از دست ندهید؛ این یک بازار هفتگی و محلی در پاتایا است و اگر خوش شانس باشید که در روز 12 ماه می مسیرتان به آنجا افتد، هم فال است هم تماشا! هر سال در 12 می در اینجا جشنی سالانه بر پا می شود؛ یکی از برنامه های این جشن رقص شیرهای چینی است. در مقابل بازار چینی، سینمای قدیمی به چشم می خورد، برای بازدید از بازار نیز ریکشوهای (rickshaw) قدیمی چینی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها بخش هایی از بازار را طی کنید. تئاتر و جشنواره ماه و غذا از برنامه هایی است که در این محله شاهد آن خواهید بود.

بازارهای پاتایا، بازار چینی ها در پاتایا، بازار چاکن گیو

بسیاری از مغازه های بازار محله قدیمی چینی ها، مغازه های فروش لباس هستند، غذاخوری های زیادی نیز وجود دارد. با این حال، این یک بازار چینی واقعی نیست بلکه یک بازار تایلندی است که در یک محله قدیمی چینی برپا می شود. همه کالاها در اینجا تایلندی است، غذاها هم تایلندی هستند. با این حال سر زدن به اینجا در یک روز شنبه حتی برای خوردن یک پرس شام ارزشش را دارد. در بخش های میانی بازار یک فروشگاه به چشم می خورد که به نظر می رسد موزه ای کوچک باشد! در این مغازه، لوازم و وسایل قدیمی و عتیقه جمع آوری شده است؛ مراکز خرید پاتایا یکی از بی نقص ترین مراکز تایلند است که گردشگران بعد از گشت و گزار در این شهر حتما از مراکز خرید هم بازدید می کنند.

بازار چاکن گیو در پاتایا بازار محله قدیمی چینی ها

معبد چینی در بازار چینی های پاتایا

درست در پشت این بازار چاکن گیو یک معبد چینی وجود دارد، کافیست 500 متر پیاده روی کنید تا به آنجا برسید؛ این معبدِ دهکده چکن گیو و محلی است که بسیاری از مردم برای عبادت به آن جا می آیند و به عنوان یکی از جاهای دیدنی پاتایا شناخته می شود. به گفته مردم محلی، قدمت این صومعه نیز همانند قدمت دهکده و بیش از 100 سال است. به طور کلی این منطقه برای گذراندن یک عصر شنبه جای خوبی است، گشت و گذار در بازار، پیاده روی، گرفتن عکس های یادگاری، بازدید از معبد چینی و ... همگی خاطره انگیز خواهد شد.

آدرس و ساعت کار بازار آخر هفته چاکن گیو در پاتایا

این مجموعه خرید را در جامعه چاکن گیو چینی ها، در Huay Yai پاتایا جستجو کنید؛ برای دسترسی به آن، نخست بازار شناور پاتایا را پیدا کنید، به سمت چپ بروید و پس از عبور از راه آهن حدود 3 دقیقه مستقیم به مسیر خود ادامه دهید، سپس به راست بپیچید که در این صورت ممکن است بتوانید تابلوی "بازار چینی های چاکن گیو" را ببینید؛ به مسیرتان ادامه دهید، پس از 2 تا 3 دقیقه محوطه پارکینگ این بازار را در دو طرف جاده خواهید دید، می توانید با خرید این تور پاتایا از جاهای دیدنی، مراکز خرید و اماکن تفریحی را تورپاتایا تجربه کنید. این بازار چینی های پاتایا شنبه ها از ساعت 10 صبح تا 8 شب فعال است. بجز بازارهای هفتگی، در پاتایا بازارهای شبانه هم وجود دارد که در تمام روزهای هفته فعال هستند؛ اگر به چنین مجموعه هایی علاقه مند هستید در سفر خود سری هم به جامتین بیچ نایت مارکت بزنید.

دسترسی از روی نقشه:

امتیاز 4.60از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

سهیل
در تاریخ: 21:04:15 1399/8/4

رفتن به اینگونه بازارها و گشت وگذار در داخل اونها و دیدن مغازه های مختلف با کلی اجناس متفاوت به نظرم انقدر میتونه حس خوب و جذابی داشته باشه که حتی اگر ساعت های طولانی هم در همچین بازاری بود به چشم نمی اید. حس خوب این بازار با دیدن عکس ها هم منتقل شد. بیشتر از همه قسمت فانوس های اویزان در بازار خیلی من رو جذب کرد.

نسرین سدیدی
در تاریخ: 17:24:46 1399/5/14

سلام این مطلب رو دوست داشتم. مخصوصا برنامه هایی که در 12 می هرسال در این بازار چینی برگزار میشه. فقط ریکشو رو نمیدونم چیه کاش تو یه تصویر معلوم بود که متوجه میشدم. وای قسمت موزه و عتیقه هم جزء بخش های مورد علاقه ی منه. به نظرم قدم زدن در این بازار به هیچ وجه خسته کننده نخواهد بود چون کلی چیزهای جدید واسه ما هست و در نهایت رفتن به معبد نزدیک بازار هم میتونه تجربه ی جالبی باشه.

ثبت نظر جدید