دریم ورلد، جهان رویا در تایلند – بانکوک

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 خرداد 1399 0
دریم ورلد، جهان رویا در تایلند – بانکوک

بانکوک پایتخت تایلند، اماکن دیدنی، تفریحی و جاذبه های گردشگری متعدّدی دارد که هر کدام متناسب با سلیقه افراد، متنوع است. پس از بازدید از اماکن دیدنی مورد نظرتان و پس از گشت و گذار در مراکز خرید، به نظر می رسد اندکی حضور در یک مکانی تفریحی و زنده کردن کودک درون تان، می تواند سبب ارتقای روحیه شود. «دریم ورلد» (Dreamworld) یکی از اماکن تفریحی بانکوک است که رفتن به آنجا می تواند لحظات خوش و به یاد ماندنی را برایتان رقم بزند. این پارک تفریحی که مساحتی در حدود 160 هکتار را به خود اختصاص داده است، در سال 1993 میلادی افتتاح شد.

سرگرمی های پارک تفریحی دریم ورلد بانکوک

 1. سواری های آبی وحشی (Wild water rides)

 اگر از خیس شدن خوشتان نمی آید، از آیتم  Wild water rides استفاده کنید! اما نگران نباشید، گرمای آفتاب کمک می کند تا سریع تر خشک شوید. اما اگر تمایل دارید بیشتر خیس شوید، در اینجا یک پارک آبی کوچک نیز وجود دارد که می توانید به آنجا بروید و حسابی خنک شوید. این بخش از دریم ورلد بیشتر مورد استقبال جوان تر ها واقع می شود.

 

wiled water در بانکوک تایلند

 

 1. گراند کانیون (Grand Canyon ) 

گراند کانیون که به معنی دره بزرگ عمیق و باریک است، از دیگر آیتم های پارک آبی دریم ورلد بانکوک تایلند است. گراند کانیون از وسایل بازی نسبتاً آرام است و برای افرادی که نمی توانند از وسایل تفریحی پُر هیجان استفاده کنند، گزینه مناسبی است. این آیتم در واقع یک قایق بزرگ و تقریباً گرد است که گرداگرد آن صندلی هایی برای نشستن قرار داده شده است. این قایق با حرکت آرام خود، وارد مسیرهای پر پیچ و خم می شود و قطرات آب اندکی شما را مرطوب می کند. 

 1. سواری های سریع و هیجان انگیز (Fast and thrilling rides)

 این آیتم برای افرادی که می خواهند آدرنالین خون شان افزایش پیدا کند، گزینه خوبی است! در دریم ورلد بانکوک چندین وسیله تفریحی هیجان انگیز وجود دارد. راپتور (Raptor) و تورنادو (Tornado) از جمله وسایل یا سواری های هیجان انگیز دریم ورلد هستند. رابتور در واقع یک کاسه بسیار بزرگِ در حال چرخش است که گهگاه شیب دار نیز می شود؛ زمانی که داخل آن قرار می گیرید شما را میکس می کند! این چرخش های سریع و پی در پی سبب می شود که حس فشردگی یا متراکم شدن به شما دست دهد. در تورنادو نیز شما در معرض تلنگرهای شدید قرار می گیرید و ممکن است دچار سرگیجه شوید.

 

شهربازی دریم لند بانکوک در تایلند - Dream Land

 

 1. وسایل بازی کوچک مناسب برای کودکان 

 در دریم ورلد وسایل بازی با اندازه کوچک تر برای کودکان وجود دارد: ماشین های وینتیج، قطار مونزا و Speedy Mouse از جمله این وسایل هستند. اگر کودک تان پر انرژی است، او را به بخش Play Port ببرید تا انرژی خود را تخلیه کند. 

 1. مزرعه حیوانات

 این بخش از پارک تفریحی دریم ورلد بانکوک بیشر مورد توجه کودکان قرار می گیرد و برای آن ها جالب است. در مزرعه حیوانات اسب، گوزن، بز، خوک، خرگوش و پرندگان مختلف را می توان دید.

 

مزرعه حیوانات در شهربازی دریم لند بانکوک تایلند

 

 1. باغی با چشم انداز زیبا برای سلفی باز ها!

 اگر از جمله افرادی هستید که به گرفتن عکس های سلفی علاقه مند هستند، از این باغ نیز دیدن کنید. آبنما، دریاچه، گل ها و پروانه ها، این باغ را به باغی برای عشاق تبدیل کرده است. نیمکت هایی در این باغ قرار داده شده که می توانید از آن ها استفاده کنید، کمی استراحت کنید و از مناظر لذت ببرید.

 

باغی برای سلفی باز ها در دریم لند بانکوک در تایلند

 

 1. هریکین (Hurricane) 

هریکین یا تاب غول پیکر، از دو ردیف صندلی تشکیل شده که تا ارتفاع کم تاب می خورد سرعت تاب خوردن نیز زیاد نیست؛ بنابراین، هریکین برای افرادی که تحمل هیجان زیاد را ندارند می تواند گزینه مناسبی باشد. 

 1. سواری های خانوادگی – دوستانه که شما را در طبیعت غرق می کند!

با استفاده از این آیتم، می توانید سراسر دریم ورلد را ببینید. این فرصت برای شما ایجاد می شود که از طبیعت لذت برده و ریه های خود را از اکسیژن پر کنید. 

 1. تجربه برف در قلب بانکوک

 برف؟ در بانکوک؟! بله، این ممکن است. در دریم ورلد یک شهر برفی وجود دارد. در این بخش شما می توانید در یک سورتمه سوار شوید، آدم برفی درست کنید، خرس قطبی ببینید و در کنار یک ماموت بایستید!

 

شهربازی دریم لند در بانکوک تایلند

 

 1. جذابیت هایی که با ذهن شما بازی می کند!

 سرعت برخی از وسایل بازی دریم ورلد به حدّی است که با ذهن شما بازی می کند و ممکن است گریه شما را در آورند! در این بخش موجودات ترسناکی را در تاریکی می بینید و سرعت و هیجان به قدری است که جیغ و فریاد فضا را پر می کند. اگر حواستان را به سمت سینما 4D پرت کنید ترس تان کمتر می شود!

 

Dreamland bangkok thiland

 

 1. فرصتی برای اینکه احساس یک کودک را داشته باشید 

در دریم ورلد خانه بسیار بزرگی وجود دارد که برای افرادی که دوست دارند به دوران کودکی خود برگردند می تواند جالب باشد. در این بخش فرصتی فراهم می شود تا احساس یک کودک را داشته باشید و همانند آن ها بازی های کودکانه کنید. 

 1. نمایش شاد عصرگاهی

Colours of the World Parade نمایشی شاد از کاراکترهای کارتونی است که در آن، اجرا کنندگان لباس های رنگارنگ می پوشند و در سراسر پارک حرکت می کنند. این نمایش ها برای کودکان بسیار محبوب است.

 

نمایش در شهربازی دریم لند بانکوک تایلند

 

غذا در دریم ورلد بانکوک

فروشگاه های F & B در سراسر مجتمع تفریحی دریم ورلد انواع غذاها و تنقلات را ارئه می دهند. رستوران KFC رستوران معروف ارئه دهنده مرغ سوخاری و کنتاکی نیز در این پارک شعبه دارد. علاوه بر این ها، ایستگاه های کوچک موادّ غذایی، نوشیدنی، بستنی و انواع خوراکی و تنقلات را به فروش می رسانند.

فروشگاه هایی برای خرید سوغاتی

شهربازی دریم ورلد تنها یک مکان تفریحی نیست، در اینجا شما می توانید برای عزیزان تان سوغاتی یا هدایایی نیز تهیه کنید. فروشگاه های سوغاتی این شهر بازی به صورت زیر است:

 • فروشگاه ایارا (Iyara Shop): در فروشگاه ایارا همه وسایل سبک تایلندی دارند. اگر می خواهید سوغاتی هایی به سبک تایلندی خریداری کنید، فروشگاه ایارا را انتخاب کنید.
 • فروشگاه سوونیر (Souvenir Shop): در سوونیر انواع پوشاک، لوازم تزئینی، تابلو و... به فروش می رسد.
 • غرفه هالیوودی (Hollywood Studio): وسایلی که در این غرفه وجود دارد مربوط به فیلم های هالیوودی است.
 • فروشگاه نارایا (Naraya Shop): قیمت وسایلی که در فروشگاه نارایا عرضه می شود مناسب است. لوازم فشن و بیشتر وسایلی که مد شده است را می توانید در این فروشگاه پیدا کنید.

هزینه ها

با توجه به اینکه مجموعه تفریحی دریم ورلد از بخش های متنوعی تشکیل شده است، هزینه بلیط برای برخی بخش ها جداگانه دریافت می شود. قیمت بلیط ورودی دریم ورلد 293700 تومان است اما برای استفاده از ورزش های آبی، دهکده برفی و مزرعه حیوانات، بلیط جداگانه دریافت می شود که هزینه هر یک به ترتیب 18000، 12000 و 6000 تومان می باشد. تهیه بلیط برای کودکان با قدّ کوتاه تر از 90 سانتیمتر لازم نیست.

موقعیت مکانی پارک دریم ورلد و دسترسی به آن

تایلند، بانکوک، خارج از محدودۀ شهری بانکوک و در 43 کیلومتری مرکز این شهر، استان Pathum Thani

Address: 62 Moo1, Rangsit-Ongkarak Road,Thanyaburi, Pathumthani, 12130, Thailand

دسترسی به دریم ورلد از اتوبان

مرکز بانکوک بزرگراه ویبهاوادی (Vibhavadee – Rangsit) ← از سمت راست وارد دینگ دانگ شوید، مستقیم ادامه دهید تا به پارک فیوچر برسید ← به جاده رانگ سیت (Rangsit – Ongkarak) بپیچید یا وارد اتوبان چانگ شوید ← از خروجی رانگ سیت خارج شوید ← وارد اونگ کاراکا  Rangsit-Ongkarak شوید ← پس از 15 کیلومتر مجتمع تفریحی دریم ورلد را خواهید دید.

دسترسی به دریم ورلد از خیابان

جاده رینگ شرقی (Eastern Ring) ← سموت پارکان (Samut Prakan) ← نیو بینگ (New Bang-Pa-In) ← رانگ سیت (Rangsit) ← مستقیم ادامه دهید تا دریم ورلد را ببینید.

 

دسترسی از روی نقشه:

 

امتیاز 4.00از 5 (2 رای)