کاخ بزرگ یا کاخ پادشاهی بانکوک

کاخ بزرگ یا کاخ پادشاهی بانکوک

«کاخ پادشاهی یا کاخ بزرگ بانکوک» (Grand Palace) کاخی زیبا در قلب شهر است. این کاخ بزرگ محل اقامت پادشاه راما I تا پادشاه راما V از سلسله پادشاهان راتاناکوسین (Rattanakosin) بود. امروز، این مکان برای میزبانی مراسم سلطنتی و استقبال از مهمانان پادشاه، مهمانان کشور تایلند و سایر مقامات خارجی است. کاخ بزرگ به دو بخش اصلی تقسیم می شود: بودای زمردی و اقامتگاه سلطنتی.

کاخ بزرگ از جاذبه های توریستی بانکوک تایلند

بخش های مختلف کاخ پادشاهی یا کاخ بزرگ بانکوک

اقامتگاه سلطنتی به سه حوزه اصلی تقسیم می شود: دربار بیرونی، دربار میانی و دربار داخلی.

 دربار بیرونی: از Wiset Chai Si Gate تا Phiman Chai Si Gate آغاز می شود و دیواره های داخلی کاخ گراند را شامل می شود. در حال حاضر محل دفاتر دولتی متعددی مانند اداره خانواده سلطنتی، دفتر دبیر کل خصوصی اعلیحضرت و دفتر مؤسسه سلطنتی است.

دربار میانی: از Phiman Chai Si Gate شروع می شود و تا Sanam Ratchakit Gate ادامه دارد. ساختمان های فرا ماها مونتین، چاکری ماها پراسات و سوالی گراندز کوارتر ساختمان هایی هستند که در دربار میانی قرار دارند.

محوطه داخلی: از Sanam Ratchakit Gate آغاز و تا Thaew Teng ادامه می یابد. یک ردیف خانه در اینجا وجود دارد که در زمان سلطنت پادشاه راما اول، دیوارهای کاخ بود.

بخش جنوبی کاخ: بخش جنوبی کاخ بزرگ بانکوک محدوده ای بود که تنها به خانم ها تعلق داشت و هیچ مردی جز پادشاه اجازه رفتن به این محدوده را نداشت. ملکه، همسران پادشاه و دختران پادشاه در این محدوده زندگی می کردند.

کاخ بزرگ یا کاخ پادشاهی بانکوکاز جاهای دیدنی تایلند

دسترسی به کاخ بزرگ بانکوک

لذت بخش ترین مسیر دسترسی به کاخ پادشاهی بانکوک از طریق BTS Skytrain است که باید در ایستگاه Taksin پیاده شوید. سپس می توانید با استفاده از قایق Chao Phraya River Express به Chang Wang Luang Pier بروید. پس از پیاده شدن از قایق، از اسکله تا ورودی کاخ پادشاهی پیاده روی کنید.  گردشگران می توانند از کروزهای شام بانکوک که از رودخانه چائو فرایا عبور می کنند، از دور نظاره گر این سازه چشم گیر باشند. اگر می خواهید بدانید کشتی کروز چیست، به مطلبی که در این مورد نوشته شده است مراجعه نمایید.

کاخ بزرگ از جاذبه های توریستی بانکوک در تایلند

ساعت کار و آدرس کاخ بزرگ بانکوک

گردشگران و تورهای تایلند می توانند هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 از این جاذبه توریستی دیدن نمایند. شهرت این کاخ در حدی است که یک کپی از آن در پارک جهانی پکن به نمایش گذاشته شده است. اگر می خواهید بدانید کاخ بزرگ بانکوک کجاست و در کدام خیابان قرار دارد به آدرس زیر مراجعه کنید.

Address: Na Phra Lan Road, Grand Palace, Phranakorn, Bangkok 10200.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)
افزودن نظر جدید