معبد ماهاتاد از آثار باستانی تایلند

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 09 دی 1399 1
معبد ماهاتاد از آثار باستانی تایلند

«وات ماهاتاد» یا «معبد موناستری» (Wat Maha That or the Monastery) یکی از آثار باستانی بزرگ و ارزشمند بانکوک است. همچنین یکی از اماکن دیدنی است که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده و به عنوان یکی از مقاصد گردشگری تور بانکوک محسوب می شود. موناستری یکی از معابد اصلی بودایی است که در استان ناخون سی تاممارت، در جنوب تایلند واقع شده است.

جاذبه های گردشگری تایلند، معبد وات ماهاتاد در بانکوک

 

مقاله پیشنهادی ما :  معبد پانتئون رم

تاریخچه وات ماهاتاد

ارزیابی تاریخ دقیق ساخت این معبد باستانی مشکل است، به همین دلیل تا کنون زمان دقیق ساخت آن ذکر نشده؛ با این حال، تخمین های حدودی از بخش های مختلف معبد موناستری حاکی از آن است که استوپای اصلی معبد در اوایل قرن 13 میلادی به دستور Sri Dhammasokaraja که پادشاه آن زمان بود ساخته شد و هدف از ساخت آن ایجاد نمادی برای فرقه بودایی بود. برخی از نشانه های صومعه حاکی از آن است که در سال (1388-1395) توسط پادشاه Ramesuan پس از حمله ای که در سال 1384 به Chiang Mai داشت ساخته شده است؛ اما این تاریخ با دوره سلطنت او تطبیق ندارد.

 زمانی که این صومعه ساخته شد، به طور کامل توسط کوه‌ها و دریاچه‌های احاطه شده بود. این ساختمان در 8 مارس 1935 توسط دپارتمان Fine Arts به عنوان یکی از آثار تاریخی ملّی ثبت شد. 168 مجسمه بودا به صورت ایستاده و دست‌های جفت شده در محدوده ورودی معبد قرار دارد. در انتهای این مسیر، مجسمه ای بزرگ دیده می شود که بر روی جایگاه بلندی نشسته است.

وات مهاتاد، معبد بودایی، بانکوک تایلند

آدرس وات ماهاتاد و دسترسی به آن

آدرس:بانکوک، خیابان Na Phra، ناحیه Rattanakosin.

این عبادتگاه در منطقه قدیمی Rattanakosin در ساحل شرقی رودخانه چائو فرایا قرار دارد. دسترسی به آن از طریق جاده Na Phra حاصل می شود. ورود به این صومعه رایگان بوده و ساعت بازگشایی آن هر روز 7 صبح تا 5 بعد از ظهر است.

 

امتیاز 5.00از 5 (6 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fati
در تاریخ: 18:05:25 1399/10/8

این معبدها خیلی برام مسخره هستن شاید اگه یه روزی به تایلند یا هر کشوری که از این اعتقادات دارن سفر کنم نتونم بازدید خوبی از معابدشون داشته باشم حتی حدس میزنم دردسری هم برای خودم درست کنم چون شنیدم احترام و ارزش بالایی برای معبدها قائل هستن منم واقعا نمیتونم به این جهالت احترام بزارم ????

ثبت نظر جدید