بازار شناور آمفاوا، بازار شناور محلی در بانکوک

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 خرداد 1399 1
بازار شناور آمفاوا، بازار شناور محلی در بانکوک

با توجه به اینکه تجارت و کشاورزی در جنوب غرب بانکوک سابقه طولانی دارد، در این منطقه گرمسیری بازار شناوری به نام «بازار شناور آمفاوا» (Amphawa Floating Market) وجود دارد. این بازار در 90 کیلومتری جنوب غربی بانکوک، در Samut Songkhram قرار دارد. تفاوت آمفاوا با بازار شناور دامنوئن سادواک که هر دو از بازارهای روی آب بانکوک – تایلند هستند، محلی بودن آن است، به طوری که مشتریان آن بیشتر خود مردم بانکوک هستند.

فعالیت بازار دامنوئن سادواک بیشتر بر پایۀ جذب گردشگر است و قیمت اجناسی که در آن به فروش می رسد، بالاتر است. علاوه بر این، زمان فعالیت بازار دامنوئن سادوک صبح ها است در حالی آمفاوا یک بازار ظهر تا عصر گاهی است.

بازار شناور آمفاوا از بازارهای روی آب بانکوک - تایلند

ویژگی بازار شناور آمفاوا بانکوک

نام این بازار از کانال آبی که بر روی آن فعال است (کانال آمفاوا) انتخاب شده است. طول این کانال 50 کیلومتر است و مردم برای استحمام و نظافت نیز از آب همین کانال استفاده می کنند. در اینجا هیچ مشکل یا محدودیتی برای اجاره قایق نخواهید داشت. بازار آمفاوا می تواند تجربه ای جالب برای گردشگران نیز باشد.

از دیگر تفاوت هایی که اینجا با دیگر بازارهای شناور بانکوک دارد، حضور راهبان است؛ راهبان هر روز صبح سوار بر قایق، از فروشندگان خیرات دریافت می کنند و برای افزایش روزی و خیر و برکت در آن، دعا می کنند. آمفاوا بازار شناور ظهر و عصر است؛ در این بازار می توانید ماهی ها و انواع غذاهای دریایی را تهیه کنید. علاوه بر خوراکی و غذاهای دریایی، مغازه های سوغاتی، اسباب بازی و تی شرت نیز وجود دارد.

بازار شناور آمفاوا، بازار روی آب بانکوک تایلند

روز و ساعت کار بازار شناور آمفاوا

این بازار در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه از ساعت 12 تا 8 شب (20) به فعال است. علاوه بر روزهای مذکور، اینجا در تعطیلات رسمی تایلند نیز بر قرار است.

آدرس و نحوه دسترسی

اگر می خواهید بدانید آدرس این بازار شناور بانکوک کجاست، از آدرس زیر استفاده کنید.

Address: Amphawa, Amphawa District, Samut Songkhram 75110, Thailand

 اتوبوس یکی از راههای دسترسی به آنجاست؛ از ایستگاه اتوبوس Pinklao تا بازار حدود یک ساعت زمان می برد. کرایه اتوبوس 70 بات است.

 

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

فریده پورخدادادوند
در تاریخ: 23:16:22 1399/1/27

چه باحاله که یک سری کاسب وسط رودخونه بساط های نقلی و کوچیکشون رو پهن کردن و مردم با قایق های یک نفره یا دو نفره به خرید مایحتاج خودشون مشغول هستن ،و خانم ها دیگه نگران سنگینی بار و کمر درد نیستن و هرچی خرید میکنن تو قایق میذارن ،البته در اینجا شاهد ترافیک قایقی هم هستیم و امکان داره قایق ها بهم برخورد کنه و صدمه ببینه ، و اینکه مردم برای استحمام و نظافت نیز از آب همین کانال استفاده می کنند.

ثبت نظر جدید