بازار گل بانکوک، بازاری رنگارنگ

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 06 دی 1399 1
بازار گل بانکوک، بازاری رنگارنگ

«پاک کالونگ تالا» یا «بازار گل بانکوک» (Pak Khlong Talat or Flower Market in Bangkok) بزرگترین بازار عمده فروشی و خرده فروشی گل های طبیعی در بانکوک است. برخی حتی ادعا می کنند که اینجا یکی از بزرگترین بازارهای گل در جهان است. از این بازار می توان به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی تایلند یاد کرد؛ حتی اگر قصد خرید گل را نداشته باشید، دیدن از این بازار زیبا و رنگارنگ را از دست ندهید.

اینجا بازاری رنگارنگ است که می تواند یکی از مقاصد گردشگری تور گردشگری تایلند در نظر گرفته شود. پاک کالونگ تالا  در منطقه ای قرار دارد که در آن کانال‌های کوچک آب در تلاقی با رودخانه چائوفرایا قرار می گیرند؛ از این رو، نام این منطقه را پاک کالونگ تالا نامیدند که به عنوان "بازار دهانه کانال" ترجمه می شود.

بازارهای تایلند؛ بازار گل پاک کالونگ تالا

تاریخچه بازار گل بانکوک

بازار گل تایلند تاریخچه ای طولانی دارد. پاک کالونگ تالا همیشه بازار گل نبوده است. در قرن هجدهم اینجا یکی از بازارهای شناور بانکوک بود که بعدها به ماهی فروشی تبدیل شد. از آنجا که بوی ماهی تا وسط شهر کشیده می شد و سبب آزار مردم می شد، مقامات شهر تصمیم گرفتند بازار ماهی را به بازار گل تبدیل کنند. شیوه پرورش و حفظ و نگهداری این گل ها با توجه به نوع آب و هوای تایلند نیز صورت می گیرد.

ساعات کاری بازار گل بانکوک

 24 ساعت روز، 7 روز هفته و 365 روز سال، بازار گل بانکوک به فعالیت مشغول است. پس از سپیده دم و در طول روز، بازار بسیار آرام و کم تردد است اما باز هم یک مکان خوب برای بازدید است. شلوغ ترین و پر تردد ترین زمان در اواسط شب است، زیرا در این زمان کامیون های تحویل گل وارد بازار می شوند؛ علاوه بر این، در ساعت حدود 3-4 صبح که تجار و خرده فروشان به بازار می روند تا سهام خود را خریداری کنند نیز بازار آنچنان خلوت نیست.

بازار گل بانکوک از بزرگترین بازارهای گل در جهان

موقعیت مکانی و دسترسی بازار گل بانکوک

اگر می خواهید بدانید بازار گل بانکوک کجاست آن را در پاک کالونگ تالا در خیابان Chak Phet جستجو کنید. این مجموعه کمی دورتر از پل مِموریال (Memorial Bridge) معبد وات فو و چیناتون واقع شده است. بهترین راه دسترسی به آنجا توسط قایق و از طریق رودخانه است. از ایستگاه  Skytrain به ایستگاه Saphan Taskin (Silom Line) بروید، سپس قایق Chao Phraya Express را سوار شوید و در ایستگاه Yodpiman Pier پیاده شوید؛ بازار گل در فاصله کوتاهی از اسکله قرار دارد.

توجه: به خاطر داشته باشید که در نزدیکی این بازار گل، ایستگاه مترو یا Skytrain وجود ندارد. اگر تمایل دارید در اواخر شب از این بازار دیدن کنید، بهتر است از تاکسی استفاده کنید، زیرا خدمات قایق رانی در این زمان از شب در دسترس نخواهد بود.

 

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fati
در تاریخ: 23:06:47 1399/10/4

به به این بازار مورد علاقه ی من و بسیاری از مردم دنیاس خیلی به گل علاقه دارم اگه برم این بازار ممکنه ساعتها از وقتمو براش صرف کنم خیلی حس خوبی میشه از گلها گرفت رنگ های مختلف عطر خاصشون همه و همه آدمو دیونه میکنن برای یه توریست این بازار خیلی جالبه

ثبت نظر جدید