معبد وات فو قدیمی ترین صومعه بودایی در بانکوک

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 خرداد 1399 0
معبد وات فو قدیمی ترین صومعه بودایی در بانکوک

«معبد وات فو در بانکوک» (Wat Pho) یا Reclining ، قدیمی ترین و بزرگترین معبد بودایی این شهر است. نسبت به معابد دیگری که در این شهر وجود دارد، در وات فو تصاویر بیشتری از بودا به چشم می خورد. این صومعه را زادگاه طبّ سنتی تایلندی می دانند.

اگر تمایل دارید بزرگ‌ترین بودای تایلند را ببینید، سری به آنجا بزنید.

Wat-Pho- (1)

تاریخچه معبد وات فو

ساخت معبد وات فو در سال 1788 آغاز شد. کار ساخت و ساز در زمان پادشاهی راما سوم (Rama III) ادامه یافت و در سال 1982 مورد بازسازی قرار گرفت. حتی قبل از تأسیس معبد، این ساختمان مرکزی برای آموزش طب سنتی تایلندی مورد استفاده قرار داشت. مجسمه‌هایی که ساخته شده اند حالتی از یوگا را نشان می دهند. تا سال 1962 که این صومعه به عنوان مدرسه‌ای برای طبّ سنتی و ماساژ بود، لوح‌ها یا صفحه‌های کوچکی از متون پزشکی که مربوط به زمان پادشاهی راما سوم است در اطراف معبد قرار داشت.

Wat-Pho- (2)

در وات فو چه می بینیم؟

مجتمع وات فو شامل دو بخش است. این مجتمع به واسطۀ جاده سانامچایSanamchai Road) ) به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است: بودا و مدرسه ماساژ در بخش شمالی قرار دارد؛ بخش جنوبی نیز شامل Tukgawee، یک صومعه کارمند بودایی با راهب ها و یک مدرسه است.

وات فو با بیش از 1000 تصویر از بودا، بزرگترین و قدیمی ترین معبد بانکوک است. علاوه بر این، بزرگترین تصویر بودا در تایلند را می توان در این معبد دید. طول بودایReclining  46 متر است! بدن او با روکشی از طلا پوشیده شده و چشمانش با مروارید تزئین شده است. بخش هایی پایینی بودا به سبک های چینی و هندی تزئین شده است.

موقعیت معبد وات فو

از آنجا که وات فو در جنوب گراند پالاس قرار دارد، گردشگران پس از بازدید از این معبد، می توانند از کاخ بزرگ بانکوک نیز دیدن کنند. افرادی که از کروزهای شام بانکوک استفاده می کنند، می توانند از رودخانه چائو فرایا نظاره گر این دو جاذبه دیدنی باشند. اگر اطلاعات زیادی در این مورد که کشتی کروز چیست ندارید، به مطلبی که در این مورد نوشته شده است سری بزنید.

Address: Thanon Chetuphon, Rattanakosin area Bangkok

امتیاز 4.00از 5 (2 رای)