رودخانه چائو فرایا بزرگترین رود تایلند در بانکوک

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 خرداد 1399 0
رودخانه چائو فرایا بزرگترین رود تایلند در بانکوک

«رودخانه چائو فرایا» (Chao Phraya River) که Maenam نیز نامیده می‌شود، رودخانه اصلی تایلند است. این رود از طریق دشت مرکزی حاصلخیز از جنوب به طول بیش از 225 مایل (365 کیلومتر) تا خلیج تایلند جریان دارد.

رودخانه چائو فرایا و شاخه‌هایی از آن، از گذشته های دور تا به امروز در بانکوک جریان داشته است. این رودخانه در جذاب کردن و هرچه زیباتر کردن شهر تأثیر به سزایی دارد و مناظر زیبایی را خلق کرده است.

چائو فرایا رودخانه تایلند در بانکوک

قایق رانی در چائو فرایا

در این رودخانه امکان قایق رانی وجود دارد و به واسطۀ پلی که بر روی آن بنا شده، چائو فرایا شهرت جهانی پیدا کرده است. پل رودخانه چائو فرایا در 130 کیلومتری غرب بانکوک قرار دارد و همین امر سبب شده است این قسمت به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری، مورد توجه گردشگران و تورهای بانکوک واقع شود. بخشی از اماکن تاریخی این شهر را می‌توان در مسیر رود و با حضور در بهترین کروزهای شام تایلند که بر روی این رودخانه سرویس دهی دارند، مشاهده کرد.

اگر تمایل دارید اطلاعاتی در مورد اینکه کشتی کروز چیست کسب کنید، به مقاله‌ای که در این مورد نگاشته شده رجوع کنید.

رودخانه چائو فرایا در تایلند

نقش رودخانه چائو فرایا در تایلند

  • از آنجا که حجم آب این رودخانه بسیار زیاد است، به لحاظ حمل و نقل و صادرات سنتی، به ویژه حمل و نقل برنج با کشتی، رودخانه چائو فرایا بانکوک نقش مهمی ایفا می کند، با این حال، کالاهایی که حجم کمتری دارند از طریق راه آهن جابجا می شوند.
  • به عنوان یک منبع آب، برای قرن ها تأمین کننده آب مردم تایلند بوده است.
  • برای تفریح، ماهی‌گیری و زهکشی کاربرد داشته است.
  • این رودخانه و پلی که بر روی آن ساخته شده است، امروزه در جذب گردشگر و پیشرفت اقتصادی بانکوک بسیار مؤثر است. ساخت پل در سال 1942 آغاز شد. تایلند و برمه از طریق این پل به یکدیگر متصل شده اند.

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)