محله چینی ها منطقه ای جالب برای گشت و گذار

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 خرداد 1399 0
محله چینی ها منطقه ای جالب برای گشت و گذار

«محله چینی ها» (Bangkok's Chinatown District) در بانکوک در امتداد جاده یائومارت قرار دارد. محله چینی ها در سال 1780 توسط تاجران چینی در بانکوک تأسیس شد و پس از آن، یک جامعه کوچک چینی در آن جا گرد هم آمدند که با گذر سال ها، همچنان سنت و مراسم مذهبی خود را حفظ کرده و اجرا می کنند. محله چینی ها در بانکوک به واسطۀ بازارها و مغازه های متعدّد طلا شناخته شده است. بازار Nakom Kasem و بازار Sampeng Lane از بازارهای محبوب محله چینی ها به شمار می روند. در سفر به بانکوک، محله چینی ها می تواند یکی از مناطق جالب برای بازدید و گشت و گذار باشد.

در اطراف خیابان یائومارت (Yaowarat road)، خیابان اصلی محله چینی ها، داروخانه های چینی و جواهرات محله چینی ها را می توان دید. یک منطقه با قومیت هندی در محله چینی بانکوک وجود دارد؛ در آنجا رستوران های محلی هندی و یک مرکز خرید بزرگ وجود دارد که در آن می توان صنایع دستی را نیز یافت. می توان از جاده یائومارت به عنوان یکی از بهترین محل های بانکوک برای خرید طلا یاد کرد.

اگر اهل پیاده روی هستید، جاده یائومارت جای مناسبی برای پیاده روی و همچنین بازدید از مغازه های آن می باشد.

تاریخچه محله چینی ها

پیش از آنکه بانکونک به عنوان پایتخت تایلند شناخته شود، محله چینی ها تأسیس شده بود. وقتی پادشاه راما تصمیم گرفت بانکوک را به عنوان پایتخت انتخاب کند، از بازرگانان خواست تا از آنجا کوچ کنند. آن ها نیز در بخش شرقی شهر جدید، در امتداد رودخانه استقرار یافتند. شاید باور این امروزه سخت باشد، اما عرض Sampaeng Lane که خیابان اصلی محله چینی ها بود، به حدی باریک است که حتّی یک ماشین بزرگ هم نمی تواند به آنجا وارد شود.

در سال 1902، چینی هایی که به بخش شرقی شهر مهاجرت کرده بودند، از پادشاه درخواست جاده ای عریض کردند. در نتیجۀ این درخواست، جاده Yaowarat ساخته شد.

اماکن دیدنی و جاذبه های توریستی محله چینی ها

زمانی که در محله چینی ها راه می روید، موارد زیادی برای دیدن وجود دارد. یک نقطه را برای شروع انتخاب کنید و در امتداد آن حرکت کنید تا به نقطه پایان برسید. اماکن دیدنی و جاذبه های توریستی محله چینی ها به شرح زیر است:

معبد وات ترامیت (Wat Traimit) معروف به معبد طلایی: این یک معبد کوچک نه چندان مهم است. بزرگترین تمثال یا تصویر طلای جامد بودا را می توان در این معبد دید که وزن آن به 5 تُن می رسد.

خیریه تین فا  (Tien Fa Charity): خیریه تین فا در خیابان یائومارت قرار دارد. یک کلیسا نیز در حیاط ساختمان قدیمی خیریه تیان فا  قرار دارد.

معبد Wat Mangkon Kamalawat: چینی های محله چینی ها، جشن سال نوی چینی و جشنواره هایی مانند، فستیوال غذاهای گیاهی را در این معبد برگزار می کنند. این معبد در چین به نام Wat Leng Nui Yee شناخته می شود.

معبد Wat Kanikaphon: جزئیات جالبی در این معبد کوچک به چشم می خورد. این معبد تسط یک زن نه چندان خوش نام بنا شده است.

معبد Li Thi Miew: ساختمانی با شیروانی بلند از ویژگی های ساختاری این معبد است. Li Thi Miew  قابل دسترس ترین معبد چینی است.

معبد Wat Chakrawat: این معبد با ساختار عجیب و غیر معمول خود، یکی از بزرگ ترین معابد بانکوک است.

بازار :Phahurat این بازار در واقع یک خانه است که در داخل آن تعداد زیادی غرفه پارچه و وسایل و لوازم ازدواج وجود دارد. اینجا در واقع محل تجمع Sikhs است.

 The Old Siam: در اینجا می توانید رستوران ها غربی و تایلندی را بیابید. اگر قصد خوردن فست فود را نیز دارید به The Old Siam بروید.

چگونگی دسترسی به محله چینی ها

استفاده از قایق راحت ترین راه برای رسیدن به محله چینی ها است.

  • اسکله راچاوونگ مقصد قایق هایی است که شما را به محله چینی ها می رساند. پس از اینکه در اسکله راچاوونگ از قایق پیاده شدید، از خیابان راچاوونگ به طرف کوچه سمپانگ (Sampaeng Laneیا خیابان یاوارات بروید.
  • توقف قایق و پیاده شدن در اسکله هاربر. این اسکله به منطقه Odeon Circle بسیار نزدیک است.
  • توقف قایق و پیاده شدن در اسکله Memorial Bridge Pier. بازار گل فروشی های محله چینی ها را می توانید در مجاور این اسکله دید.

 

Address: Krung Thep Maha Nakhon Thailand

 

دسترسی از روی نقشه :

 

امتیاز 0از 5 (0 رای)