موزه مرگ بانکوک

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 27 بهمن 1399 9
موزه مرگ بانکوک

بانکوک شهری مملو از جاذبه های گردشگری متفاوت است که سالانه گردشگران زیادی به خود جذب میکند ، یکی از عجیب ترین جاذبه های این شهر موزه ای کوچک و ترسناک به نام موزه پزشکی سیر یراج می باشد که به موزه مرگ بانکوک شهرت دارد. این موزه تنها موزه ای است در جهان که نمونه های واقعی از تغییر ژنتیک انسان در پزشکی را به نمایش گذاشته است و در آن نمونه های واقعی مربوط به ناهنجاری های پزشکی، ژنتیک های دستکاری شده و ترسناکترین وقایع پزشکی را می توان دید و با صحنه های باور نکردنی از بی رحمی های دنیای پزشکی مانند انجام آزمایش بر روی افراد کوتوله که قربانی تحقیقات پزشکان شده اند و صحنه های دیگری از قبیل جمجمه های شکسته شده یا تیر خورده‌ی مقتولین، ریه هایی که با خنجر بریده شده اند، اجساد واقعی، نوزادانی تغییر شکل داده شده با ظاهری عجیب و غیر متعارف و مومیایی هایی بسیار مخوف روبه رو می شوید از این رو بازدید از این مکان به تمام افراد مخصوصا بیماران قلبی و افرادی که طاقت دیدن صحنه های ناخوشایند و دلخراش را ندارند توصیه نمی شود زیرا ممکن است تا چندین روز پس از بازدید از آن درگیر کابوس شبانه شوید، بنابراین قبل از ورود به این موزه شهامت خود را بسنجید.

 

تاریخچه‌‌ی موزه مرگ بانکوک

قدمت موزه به سال 1886 میلادی برمیگردد در آن زمان بیمارستان سیر یراج بوده و به عنوان قدیمی ترین انستیتو پزشکی تایلند شناخته می شود سپس با جمع آوری کردن مجموعه ای از اسناد و تجهیزات پزشکی در این محل آن را به محلی برای آموزش و مطالعه ی دانشجویان پزشکی تبدیل کردند رفته رفته بازدید مردم از این محل آغاز شد و به عنوان موزه ای برای عموم مردم افتتاح شد.

جذابیت های این مکان

برای جذابیت بیشتر موزه را توسعه دادند و بخش های مختلفی مانند آسیب شناسی، انگل شناسی، پزشکی قانونی و انواع کالبد شکافی، پاتولوژی، آناتومی پزشکی، نحوی مومیایی کردن، انواع تجهیزات پزشکی در معرض دید عموم قرار دادند. در ابتدای ورود به موزه اسکلتی خندان قرار دارد که گفته میشود اسکلت پارشا راما پنجم موسس بیمارستان و موزه ی سیر یراج می باشد سپس وارد موزه آسیب شناسی می شوید در این قسمت انواعی از سرطان ها، جنین ها، نوزادانی با بند ناف، دوقلوهایی که شاید برای آزمایش و تغییر ژنتیک خلق شدند و نتوانستند زنده بمانند  که همه در داخل شیشه هایی نگه داری می شوند، وجود دارد. پس از موزه مرگ بانکوک آسیب شناسی موزه پزشک قانونی قرار دارد که از پرطرفدارترین بخش های موزه می باشد که با تجهیزات کالبد شکافی پیشرفت این علم را به خوبی نشان می دهد. در موزه انگل شناسی اتاقی کاملا تاریک و بدون هیچ نوری با آثاری قابل لمس برای افراد نابینا در نظر گرفته شده است. بخشی از آن فضای روشن تر با نمونه هایی از بیماری های منتقل شده توسط انگل قرار دارد که تمام مردم می توانند از آن بازدید کنند.

موزه ی مرگ بانکوکاگر چه تماشای آثار موجود در این موزه ناخوشایند و مخوف است اما در علم پزشکی اهمیت ویژه ای دارد که با آزمایش های انجام شده به نتایج خوبی برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های ژنتیکی دست پیدا کردند.

ترسناک ترین بخش این موزه

در قسمتی از این موزه مرگ بانکوک جسدی مومیایی از یک هیولای انسان نما به نام  سی اوی قرار دارد طبق گفته ها او سربازی چینی بوده که فرمانده به او توصیه کرده برای بدست آوردن قدرت دشمن و تحقیر آنها باید جگر دشمنان را در آورند و بخورند. در اواخر قرن نوزدهم میلادی او به عنوان مهاجر وارد تایلند می شود و به یک قاتل سریالی تبدیل می شود که پس از دستگیری به قتل بسیاری از مردم از جمله بچه های که قلب و کبد آنها را خورده بود اعتراف کرد، سی اوی همچنان در تایلند به عنوان یک هیولای وحشی شناخته می شود و به وسیله ای برای ترساندن بچه ها تبدیل شده است.

موزه مرگ بانکوک

نکاتی راجب این مکان

جاذبه های گردشگری ترسناک طرفداران بسیاری دارند که در کشورهای مختلفی می توان نمونه های وهم انگیزی از آن ها پیدا کرد که شاید بازدید ازاین مکان برای بسیاری از افراد ناخوشایند و حتی چندش آور باشد و گاهی بسیار ترسناک و مخوف باشد اما در این بین افراد علاقمندی به این جاذبه های گردشگری یافت می شود که با ادعای پر دل و جرات بودن به این امکان پا می گذراند و گاها پشیمان هم می شوند از این رو تماشای بسیاری از صحنه های موجود در این اماکن نیازمند روحیه و ظرفیت بالایی می باشد بنابراین اگر تحمل دیدن صحنه های ناخوشایند را ندارید بهتر است از بازدید این جاذبه های گردشگری صرفه نظر کنید و هرگز وارد این مکان ها و موزه‌ مرگ بانکوک نشوید.

دسترسی به این مکان

با توجه به اینکه موزه مرگ بانکوک در کنار رودخانه قرار گرفته ابتدا باید از طریق قطار هوایی و پیاده شدن در ایستگاه sala daeng به مسیر رودخانه برسید و با سوار شدن به قایق های سریع السیر موجود در رودخانه به موزه می رسید و همه روزه به جز سه شنبه ها ( تعطیل رسمی ) از ساعت 10 الی 17 با پرداخت هزینه ورودی از این مجموعه بازدید کنید.البته توجه داشته باشید عکاسی از این موزه ممنوع می باشد.

امتیاز 3.44از 5 (16 رای)

آخرین مقالات

نظرات کاربران

Fati
در تاریخ: 13:46:48 1399/9/29

خیلی برام جالب بود ولی واقعا حالم بهم خورد ???????? فکر میکنم فقط دانشجوهای پزشکی باید اینجارو ببینن یا فقط بدرد تحقیقات میخوره اون مرد جگر خوار خیلی ترسناکه دیگه بقیه اش هم چندش آور هیچوقت نمیتونم به دیدن همچین جایی برم جدا از ترس آدم حالش بهم میخوره ولی برام جالب بود اطلاعاتم بالا رفت

مهدیه
در تاریخ: 17:54:09 1399/7/12

بسیار جالب بود با اینکه خیلی موزه ی ترسناکی هستش ورفتن بهش جرات میخواد وجالبه که همچنین موزه ای کنار رود خانه قرار گرفته وقسمتی که برام جالب بود وتعجب آور اون سربازی بود که با صحبت فرماندش که بهش گفته بود برای بدست آوردن قدرت دشمن باید جگر دشمنان رو درآورد وباعث شده بود به قاتل سریالی تبدیل بشه در مجموع جالب بود مطلب وترسناک

ايدا مظاهريان
در تاریخ: 13:31:57 1399/7/9

خیلی جالبه که هم تاریخیه هم حالت پزشکی و کالبد شکافی داره من شخصا از علم اناتومی لذت میبرم و از کشف اناتومی جدید و انسان یا موجودات خاص لذت میبرم خیلی دوست دارم از نزدیک ببینم و با واقعی بودنشون آشناتر بشم و‌ اطلاعات بیشتری کسب کنم اگه مطلب بیشتر و ‌‌جدیدتری در مورد این موزه در خدمتتون هست به اشتراک بزارین بسیار جالب و هیجان انگیزه

ايدا مظاهريان
در تاریخ: 13:26:06 1399/7/9

اطلاعت بسیار جالبی بود خیلی علاقه کندم به بازدید از نزدیک این موزه ????????????

تبسم
در تاریخ: 19:04:12 1399/7/7

وای چقدر وحشتناک منکه به شخصه جرات بازدیداز همچین جایی رو ندارم نه تنها جرات ندارم بلکه حالم بهم میخوره اخه این چیه دیگه ????فقط کاش عزیزانی که کامنت میزارن مقاله هارو با دقت بخونن اخه کجا نوشته که ژنتیک اون جگر خوار دستکاری شده نوشته که سرباز بوده و طبق گفته ی فرماندش اینجوری وحشی شده ????

نمایش بیشتر

ثبت نظر جدید