خانه جیم تامسون، موزه خانه پادشاه ابریشم تایلندی در بانکوک

توسط سفربانک
به روز رسانی شده 19 خرداد 1399 0
خانه جیم تامسون، موزه خانه پادشاه ابریشم تایلندی در بانکوک

جیم تامسون شخصی آمریکایی بود که سال‌ها پیش در احیای صنعت ابریشم در کشور تایلند نقش مؤثری ایفا کرد. «خانه جیم تامسون» (Jim Thompson House) امروزه به عنوان یک موزه مورد بازدید عموم قرار دارد. او دوران سربازی خود را در تایلند گذراند و پس از اتمام این دوران که مصادف با جنگ جهانی دوم بود، در این کشور ماندگار شد و زندگی خود را در آنجا گذراند. جیم به مدّت 30 سال در این کشور فعالیّت موفق داشت. آنچه سبب ارتقای شخصیت و محبوبیت وی شد، تجارتی بود که در این کشور راه اندازی کرد.

سرانجام جیم در سال 1984 شرکت "ابریشم تایلندی جیم تامسون" را تأسیس کرد و از آن زمان تا کنون با عنوان "پادشاه ابریشم تایلندی" معروف است. پوشاک برند این شخصیت تأثیر گذار را می توانید در بسیاری از مراکز خرید تایلند مانند مرکز خرید فستیوال پاتایا بیچ پیدا کنید.

موزه خانه جیم تامسون در شهر بانکوک تایلند

نقش جیم تامسون در صنعت مد

پس از موفقیت‌های این شخص آمریکایی تبار در احیای صنعت ابریشم تایلند، تولید پارچه‌های ابریشمی در این کشور رونق یافت و از این طریق، لباس های ابریشمی زیبایی تولید شد. این لباس ها در سالن های مد کشورهای پیشرفته و مهمی همچون فرانسه (پاریس)، آمریکا (نیویورک) و انگلستان (لندن) مورد استفاده و تبلیغ قرار گرفت. این تلاش‌ها و فعالیت‌ها با موفقیت روز افزون همراه بود و همین امر نیز سبب شناخته شدن هر چه بیشتر او شد.

گفته شده است که تامسون در سال 1967 میلادی در جنگل های غرب مالزی ناپدید شد. تا به امروز نیز اثری از او یافت نشده است. در همان سال نیز خواهرش در ایالت متحده آمریکا کشته شد؛ این حوادث، نظریه های مختلف توطئه‌گری که مورد ناپدید شدن پادشاه ابریشم تایلندی وجود داشت را گسترش می دهد.

موزه خانه جیم تامسون از اماکن دیدنی بانکوک در تایلند

موزه خانه جیم تامسون از اماکن دیدنی بانکوک تایلند

موزه خانه جیم تامسون

خانه جیم تامسون به سبک آمریکایی – تایلندی ساخته شده بود. این مجتمع نفیس شامل شش خانه سنتی تایلندی است و امروزه تحت عنوان موزه مورد بازدید گردشگران و تورهای تایلند که به بانکوک مسافرت می کنند قرار دارد. در این موزه، وسایل شخصی تامسون، اجناس عتیقه، تصاویر بودا از قرن 13، نقاشی های اصیل تایلندی مربوط به قرن هجدهم و ظروف چینی ساخت چین که مربوط به قرن 14 میلادی است دیده می شود.

موزه خانه جیم تامسون در بانکوک

موزه خانه جیم تامسون در بانکوک تایلند

اطلاعات بازدید و آدرس

علاقه مندان می توانند هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 عصر از این موزه دیدن کنند.

هزینه ورودی برای بازدیدکنندگان بیشتر از 22 سال: 200 بات.

بازدیدکنندگان کمتر از 22 سال: 100 بات.

کودکان زیر 10 سال: رایگان.

برای دسترسی می توانید از ایستگاه ورزشگاه ملی، BTS یا اتوبوس‌های شماره 15، 47، 73، 204 اقدام کنید. مرکز خرید ام بی کی (MBK) در نزدیکی این موزه خانه واقع شده است.

راهنمای سفر به بانکوک می تواند اطلاعات مفیدی در مورد این شهر در اختارتان قرار دهد.

Address: 6 Rama I Rd, Khwaeng Wang Mai, Khet Pathum Wan, Krung Thep Maha Nakhon 10330, Thailand.

دسترسی از روی نقشه:

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)